Cennino Cennini (1360 - 1427) bol renesančný taliansky maliar, do dnešných dní je známy hlavne ako autor literárneho diela "Kniha o umení" (Il libro dell'arte), ktorú napísal niekedy koncom 14. storočia a je to kniha o dobovej tehnológii maľby. Obsahuje informácie a výrobné postupy o pigmentoch, štetcoch, kresliacich potrebách, maľbe obrazov a umenia fresky.
Výtvarná monografia Viera Gergeľová a Jan Lebiš je spoločná, obojstranná publikácia, ktorá dokumentuje ilustrátorské, grafické a maliarske dielo manželov grafikov, bohatým obrazovým materiálom s textami Fedora Krišku, Ivety Gal Drzewieckej, Miroslava Cipára, Rudolfa Krivoša a Lucie Lebišovej.
Kniha rozprávok Princezná v ježovej koži je súbor slovenských ľudových rozprávok zo zbierok Sama Czambela. Samo Czambel bol jazykovedec a folklorista, žil v rokoch 1856 - 1909. Ľudovú prózu zbieral Czambel na výskumoch na východnom a strednom Slovensku v rokoch 1884 - 1907.
Detská kniha s ilustráciami od Rudej Sovy. RUDÁ SOVA (Mirka Rudášová) je čerstvou bakalárkou VŠVU, kde študovala Grafiku v ateliéri pána profesora Dušana Kállaya.
Publikácia Anton Cepka je prvou kompletnou monografiou jedného z najvýznamnejších slovenských šperkárov, zakladateľa ateliéru šperku na bratislavskej VŠVU. Sumarizuje Cepkovu šperkársku i monumentálnu tvorbu. Bohatý obrazový materiál zahŕňa nielen fotografie šperkov a objektov, ale aj škice, kresby a modely.
Čo všetko treba urobiť preto, aby si sa ne/stal mamičkiným maznáčikom.
Publikácia Juro Tvarožek. Architekt a staviteľ predstavuje čitateľom komplexný portrét významného slovenského architekta 1. polovice 20. storočia.
Publikácia Ernest Zmeták je obsiahla monografia významného slovenského maliara, grafika, ilustrátora a zberateľa umenia. Kompletizuje najmä jeho maliarske dielo. Bohatý obrazový materiál dopĺňajú Zmetákove pamäti, ktoré písal v osemdesiatych rokoch minulého storočia, a ktoré v kompletnej podobe ešte nevyšli.
Publikácia Anton Cepka je prvou kompletnou monografiou jedného z najvýznamnejších slovenských šperkárov, zakladateľa ateliéru šperku na bratislavskej VŠVU. Sumarizuje Cepkovu šperkársku i monumentálnu tvorbu. Bohatý obrazový materiál zahŕňa nielen fotografie šperkov a objektov, ale aj škice, kresby a modely.
Monografia bola ocenená : - Najkrajšia kniha Slovenska 2012 a - Cenu Ministerstva kultúry SR autorovi za vynikajúcu grafickú úpravu
O koníčkovi Budíčkovi je rozprávka o neobyčajnom koníčkovi, ktorý budil celú rodinu, ale ochorel a už budiť nemohol. Chorý koník sa po zásahu celej rodiny a zverolekára, ktorý už liečil kdekoho (aj mačku, čo si naháňala chvost, aj slona, čo sa dal preoperovať na mravca), nakoniec opäť dostane do formy. Ale ten strach! A tá radosť!
Spisovateľ Ľubomír Feldek a výtvarník Albín Brunovský vytvorili pred rokmi dve úspešné detské knihy: Modrú a Zelenú knihu rozprávok. Rozmýšľali aj nad treťou, pre ktorú Albín Brunovský vybral názov Čiernobiela. Po jeho smrti však ostala len v plánoch.
Publikácia Petra Chorváta (1977) skúma problematiku výstavby a existencie československých opevnení na Slovensku v 30. rokoch 20. storočia, a to z viacerých uhlov pohľadu. Čitateľ v nej nájde bližšie informácie o dôvodoch výstavby opevnení, o opevňovacích programoch a takisto o výslednom stave ich realizácie na Slovensku.
Po vydaní knihy Albín Brunovský. Kompletné grafické dielo 1960 - 1997 bolo ďalším logickým krokom vydanie maliarskeho diela.....
Slovenské ateliéry sú knihou rozhovorov a čiernobielych fotografií, ktoré vznikali počas takmer troch rokov v ateliéroch slovenských výtvarníkov. Viac ako tristo strán textu a portrétov zachytáva postavy súčasnej výtvarnej scény v najrôznejších, no predovšetkým v čo najprirodzenejších podobách.
Karol Plicka, český a slovenský fotograf, režisér, kameraman, hudobný vedec, etnograf..., objavil v roku 1953 pri fotografovaní Vltavy slovenských reemigrantov z rumunského Rudohoria. Zaujala ho ich tradičná slovesnosť, predvádzaná pozoruhodnými rozprávačmi, medzi ktorými vynikal Karol Valíček.
Peter Kľúčik, známy slovenský grafik, maliar a ilustrátor, namaľoval obrazy vybájených zvierat. Viera Brunovská, známa slovenská výtvarníčka - šperkárka a teraz už aj spisovateľka k nim napísala rozprávky. Príbehy o zvieratách a ľuďoch hovoria o tom zvieracom v človeku a tom človečom v zvierati.