Dvojjazyčný katalóg (SK/EN) s plnofarebnými reprodukciami a odbornými textami pripravený k rovnomennej výstave. Katalóg je výsledkom dobrej spolupráce galérie a opátstva v Jasove. Mapuje hlavné okruhy kultúrneho dedičstva rádu prezentované výstavou a každej z nich venuje štúdiu. Je výsledkom výskumu deviatich odborníkov z rôznych oblastí historických vied.
Publikácia bola vydaná pri príležitosti konania rovnomennej výstavy, ktorá mapuje snahy trojgeneračnej rodiny Klimkovičovcov v oblasti umeleckého života a pozdvihnutia kultúry v oblasti výstavníctva, zberateľstva a muzeológie v regióne Košíc. Umelecké aktivity Klimkovičovcov siahajú do 18. storočia zakladateľom rodinnej tradície Floriánom Klimkovičom st.
Katalóg Kúzelný svet vonkajšieho zdania bol vydaný pri príležitosti konania rovnomennej výstavy. Mapuje odievanie meštianskej spoločnosti v období medzi rokmi 1890 a 1914. Odev bol vnímaný ako prejav kultúry a symbol postavenia jednotlivca v spoločnosti.
Monografia Františka Veselého, ktorá prvýkrát zhodnocuje jeho tvorbu a vracia ho do našich dejín umenia. Vďaka monografickému spracovaniu sa podarilo zdigitalizovať takmer všetky známe práce, ktoré sú v publikácii radené chronologicky.
K výstave Umenie Podkarpatskej Rusi 1919-1938 Československá stopa sme pripravili rovnomenný katalóg, ktorý mapuje zlatý vek architektúry a umenia ale i historické súvislosti oblasti Podkarpatskej Rusi vrámci Československa. Zakúpiť si ho môžete na oboch vrátniciach.
Katalóg k rovnomennej výstave mapujúci život a tvorbu významného českého maliara Františka Foltýna, ktorú Východoslovenská galéria v spolupráci s Moravskou galériou v roku 2019. Po roku 1970 sa aj vo Francúzsku začal prebúdzať nový záujem o medzivojnovú abstrakciu a v súvislosti s tým aj o Foltýnovu tvorbu jeho parížskeho obdobia.
Publikácia je vyústením rozsiahleho projektu, ktorého cieľom bolo cez výstavu a prednášky zmapovať vývoj výtvarného umenia Košíc po druhej svetovej vojne až po pád komunizmu.
Dvojjazyčný katalóg (SK/EN) s plnofarebnými reprodukciami a odbornými textami pripravený k rovnomennej výstave, ktorá reagovala na sté výročie rozpadu monarchie a vzniku Československej republiky. Stredoeurópsky priestor a jeho vlastná tendenčná mytologizácia dejín predstavovala v umení na prelome storočí novú výtvarnú revoltu.