Zbierka poviedok je napísaná v podobnom komickom štýle ako prvá kniha autora Príliš málo paranoje, za ktorú získal Cenu Ivana Kraska. Tieto príbehy sa nesnažia len chvíľkovo, povrchne pobaviť, ale aj nastoliť otázky o závažných filozofických, hádam až woody-allenovských témach ako láska, Boh, zmysel života... ba možno poradia aj s výberom čistiaceho prostriedku.
Poznáte dobre príbeh o troch mudrcoch z Východu a o tom, ako putovali z ďaleka, aby položili svoje dary ku kolíske jaslí v Betleheme. No počuli ste niekedy príbeh o štvrtom mudrcovi, ktorý tiež videl vychádzať hviezdu a vydal sa za ňou, ale k malému Ježiškovi so svojimi bratmi neprišiel? Aké bolo jeho putovanie?
Gilbert Keith Chesterton má výnimočný talent uchvátiť svojich čitateľov neobyčajnými príhodami otca Browna, ktorý búra všetky predstavy o detektívoch. Tento malý tučný človiečik a kňaz neraz vypátral zločinca. V knihe Stromy pýchy tomu nie je inak.
Kniha "Na ostrie argumentu" je výberom najlepšímch apologetických textov geniálneho spisovateľa Gilbert Keith Chesterton. Chesterton, ktorý je označovaný ako "princ paradoxu" tu výnimočným spôsobom reaguje na hnutia, ktoré sa rodili v jeho dobe, ale ich dosah v plnej sile cítime dodnes - kult pokroku, protikresťanské argumenty zo strany sekulárneho aj "duchovného" sveta.