Kniha pojednává o nejvýznamnějších přírodních i člověkem zaviněných katastrofách ve světové historii od starověku, tj. od morové epidemie v Aténách roku 429 př. n. l., která zabila 75 % obyvatel, a zemětřesení v Korintu roku 856 n. l.
Organizovaný zločin je súčasťou celého nášho sveta – často bez toho, aby sme o tom vedeli. McMafia je výletom po novom svete medzinárodného organizovaného zločinu, od pašerákov zbraní na Ukrajine až po pranie peňazí v Dubaji, prostredníctvom drogových syndikátov v Kanade a superpočítačových zločincov v Brazílii.
Kniha zachycuje historii arabsky mluvících zemí severní Afriky, Španělska a Blízkého východu od příchodu islámu v 7. století až po polovinu osmdesátých let století dvacátého.
Kniha Na křídlech větru je výsledkem dlouholeté snahy autora - Ladislava Vejvody o sestavení historie československého bezmotorového létání.
Nový zväzok Národného kalendára je rozsiahlejší a obsahovo bohatší. Prináša viac ako sto zaujímavých článkov a ilustrácií. Okrem tradičného Kalendária a jubilejných portrétov popredných slovenských osobností (J. Fándly, J.Chalupka, P. J. Šafárik, Ľ. Štúr, A. Kmeť, ale aj kňaz M. Buzalka, J. Hronec, Štefan B. Roman či L.
Kniha francouzského novináře a dokumentaristy Antoina Vitkina (nar. 1977) Mein Kampf Historie jedné knihy se snaží popsat vznik a následnou recepci Hitlerova spisu. Vitkine svou knihu rozdělil do dvou částí.
Co bylo dřív, motorka nebo motorkář? Anebo, když na to přijde: motorkářský životní styl nebo magazín Easyriders, založený v roce 1971?
„Kdo má hlavní slovo na moři, má hlavní slovo v obchodě. Kdo má hlavní slovo v obchodě, ten ovládá bohatství světa, a tedy i svět sám.“ – Když se španělský král Filip II. pustí do realizace tohoto hesla neuváženým způsobem, tedy přímým námořním střetem s anglickým loďstvem, je z toho španělsko-anglická válka (1588). Filip II.
Pamäti prvého demokratického prezidenta Slovenskej republiky Michala Kováča sú jeho osobným svedectvom o životnej ceste, ktorá sa začala v zemplínskej dedine Ľubiša, ako bankového experta ho priviedla na Kubu i do Londýna, po novembri 1989 mu nečakane otvorila cestu do politiky a po vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 k zvoleniu do funkcie prezidenta.
Publikace Vzestup a pád komunismu Archieho Browna podává hutný přehled vývoje politického hnutí, jež se tragickým způsobem podílelo na utváření dějin 20. století. Od analýzy zrodu myšlenky komunismu se autor dostává k ruské revoluci a k prvním rokům bolševického zřízení v Sovětském svazu. Brown zaznamenává Trockého předpověď vzniku diktátorského režimu.
Kniha kráľov je nevšedný titul v slovenskej knižnej produkcii, ktorý pútavo prezentuje našu históriu prostredníctvom osudov panovníkov. Kolektív autorov pripravil portréty všetkých panovníkov, ktorí vládli na našom území. Začínajú sa kvádským náčelníkom Vanniom a končia sa posledným rakúskym cisárom a zároveň uhorským kráľom Karolom IV.
Stát blahobytu, nebo kapitalismus?
Posledná kniha o Bratislave je zavŕšením autorovho knižného cyklu "dejín v príbehoch od najstarších čias až do súčasnosti". Rodil sa niekoľko desaťročí. V roku 2007 vydalo Vydavateľstvo RAK Prvú knihu o Bratislave, ktorá nadviazala na autorovu Zlatú knihu o Bratislave z roku 1993.
Stopy dávnej minulosti sú literárnou paralelou rovnomenného televízneho cyklu, nadväzujú na staršie knihy Pavla Dvořáka, najmä na cyklus Odkryté dejiny a Zlatú knihu Bratislavy... Rozprávanie o dejinách Slovenska od čias najstaších písomných správ až po príchod prvých Slovanov.
Príbeh „krvavej grófky“ patrí k veľkým záhadám slovenských dejín. Aké tajomstvá vlastne ukrývajú zrúcaniny starobylého hradu na kremencovom brale Malých Karpát nad Čachticami? Vraždila a mučia Alžbeta Bátoriová, manželka Františka Nádašdyho, nevinné dievčatá? A sú Čachtice miestom jej posledného odpočinku?
Výběr z kronik sedmnácti arabských historiků (např. Ibn al-Athír, Bahá'-ad-Dín, Abú Šámá, Abú 'l-Fidá', Usáma ibn Munkiz, Ibn al-Qalánisí, Kamal-ad-Dín, Ibn Wásil či Maqrízí) líčí události spjaté s křížovými výpravami a dobýváním Svaté země.
Máte pred sebou elitnú skupinu spisovateľov celých dejín. Členov tohto výberu však predstavujeme nie ako tvorcov literárnych prelomov, ale ako ľudí z mäsa a kostí, pre ktorých písanie bolo jedinou formou, ako sa vyrovnať so svetom aj so sebou.
Najstaršie dejiny Slovenska od čias neandertálskych ľudí až po dobu bronzovú, v ktorej sa na našom území zrodila nová civilizácia a zaujala miesto na špičke európskeho vývoja.
Štvrtá kniha o Bratislave sa začína v časoch osvietenstva, príbehom Mateja Bela a Márie Terézie, ktorá Bratislavu povýšila na sídlo kráľa. Pokračuje opisom veľkej krízy počas napoleonských vojen a končí sa rakúsko – pruskou vojnou, ktorá priniesla rakúsko – uhorské vyrovnanie a s ním aj dočasný pád bratislavskej slávy.
Stručný, ale informativní přehled prochází mnoha staletími: informuje, co o Šalomounově chrámu říká Bible, pak se vydává do římských, islámských a křižáckých dob. Další život templářství se točí okolo svobodného zednářství a konspiračních fantazií alternativních historiků a romanopisců, které lze jen těžko vzájemně odlišit.