Obsah: 1.Dhrtarástra opouští domov 2.Odchod Pána Krsny 3.Pánduovci včas odcházejí do ústraní 4.Jak Paríksit přivítal věk Kali 5.Trest a odplata Kalimu 6.Bráhmanský chlapec proklíná Maháráje Paríksita 7.Příchod Śukadeva Gosvámího
Obsah: 1.Otázky mudrcu 2.Božská podstata a Boží služba 3.Krsna je zdroj všech inkarnací 4.Příchod Śrí Nárady 5.Náradovy pokyny Vyásadevovi ke Śrímad-Bhágavatamu 6.Rozhovor mezi Náradou a Vyásadevem 7.Syn Drony potrestán
Kniha zabývající se chasídskou tradicí a jejími důsledky a podněty pro náš všední život i mravní postoje v současném světě vznikla na základě curyšských přednáškových cyklů prof. Weinreba.
Život a pôsobenie pripravovateľa cesty v Iráne podané bez prikrášľovania a ľudských výmyslov, také, aké v skutočnosti boli.
Láma Ole Nydahl je ako jeden z mála ľudí zo Západu plne kvalifikovaný láma v buddhistickej tradícii Karma Kagju. Spolu s manželkou Hannah sa v r. 1969, počas svojej svadobnej cesty do Nepálu, stretli so 16. Gjalwa Karmapom, hlavným predstaviteľom školy Karma Kagju, a stali sa jeho prvými západnými žiakmi.
Analógia úvod do buddhizmu obsahuje výber 15 textov od Západných aj tradičných učiteľov buddhizmu diamantovej cesty.
Priania Veľkej pečate, ktoré v tejto knihe láma Ole Nydahl komentuje sviežim a moderným jazykom, sú klasickým dielom 3. Karmapu Rangdžunga Dordže (1284 - 1339). Tento krátky text o prirodzenosti mysle v 25 veršoch poetickými obrazmi objasňuje najvyššie učenia školy Karma Kagjü. Pohľad Veľkej pečate sa prirovnáva k maľovaniu na vodnú hladinu.
Láma Ole Nydahl je plne kvalifikovaný láma zo Západu, majster meditácie v tradícii buddhizmu diamantovej cesty. V roku 1969 sa spolu so svojou manželkou Hannah, počas svadobnej cesty do Nepálu stretli s J.S.16. Karmapom - jedným z najväčších jogínov Tibetu a stali sa jeho žiakmi.
Ako sa veci majú je stručným úvodom do Buddhových učení. Láma Ole Nydahl ich v tejto knihe predstavuje moderným jazykom a v celej ich šírke. Súčasne ukazuje, čím môžu prakticky obohatiť náš život a ako s ich pomocou môžeme využiť všetky každodenné situácie ako príležitosti pre svoj rozvoj.
"Bible Indie". Celkem 926 stran, s šestnácti barevnými ilustracemi. Původní verše v písmu dévanágarí (sanskrt), s fonetickým přepisem do češtiny a doslovným překladem. Komentáře autora původního anglického vydání. Bohaté rejstříky a krátký úvodu do sanskrtu, včetně klíče k výslovnosti.
Dnešná doba sa vyznačuje hmotným pokrokom, ktorý vzbudzuje údiv, ale zároveň so sebou prináša problémy. Žijeme v spoločnosti plnej zmätku a otázky týkajúce sa osudu ľudstva sú aktuálnejšie než kedykoľvek predtým. Dokážeme sa postarať o svoju budúcnosť? Aký je zmysel života? Odkiaľ pochádzame? Čo sa s nami stane po smrti?
Představa středověkého měšťana praktikujícího jógu je stejně absurdní jako představa moderního velkoměsta, v němž by kurzy jógy nebylo možné navštěvovat. Role, jakou "mystický Východ" hraje v životě moderních společností a kultur, tedy není samozřejmá.
Jeden z najslávnejších eposov starovekej Indie. Je napísaný v duchu védskej tradície a zvestuje múdrosť nadčasových sanskritských písiem. Pôvodne ju spísal mudrc Válmíki a takto je známa ako Ádi Kavya- pôvodná báseň. Jej počiatky sa strácajú v dávnom staroveku, hoci nasledovníci védskej tradície hovoria, že po prvý raz bola spísaná niekedy okolo roku 880 000p.
Kronikář čchanového buddhismu z 9. století známý už i našim čtenářům, mnich jménem Šu la ce, nás v této práci seznamuje se zráním, a formováním učení slovutného opata Lin ťiho na břehu řeky Chu tchuo, který dodnes patří k nejvíce oceňovaným a nejznámějším postavám čínského buddhismu.
Obsah: 1.Modlitby královny Kuntí a zachránění Paríksita 2.Bhísmadevuv odchod v přítomnosti Pána Krsny 3.Odjezd Pána Krsny do Dváraky 4.Pán Krsna přijíždí do Dváraky 5.Narození krále Paríksita
In "Greek Gods in the East," Ladislav Stanco explores the exportation of religious imagery and themes from the Hellenistic Mediterranean to Gandhara, today in Pakistan and Afghanistan, and Bactria, present-day Uzbekistan.
Láma Ole Nydahl je plne kvalifikovaným lámom a učiteľom meditácie v tradícii línie Karma Kagjü tibetského buddhizmu. V roku 1969 sa spolu s manželkou Hannah stali prvými západnými žiakmi J.S. 16. Gjalwa Karmapu, hlavného predstaviteľa línie Karma Kagjü, ktorá kladie dôraz na prehlbovanie môdrosti cez priamu meditačnú skúsenosť mysle.
Pokus o vysvětlení buddhistického učení na základě autorovy dvacetileté meditační praxe v thajských lesních klášterech a v čele australské buddhistické komunity (klášter v Sydney a Wat Buddha Dhamma).
Dialog královny Malliky s Buddhou Gautamou o příčinách aktuální situace žen, proč jsou některé ošklivé, chudé, bez majetku a moci, a jiné zase bohaté, mocné a krásné. Vznešený odhaluje souvislost mezi povahou a jednáním žen v předchozích životech a jejich současným zrodem. Vázaná v umělé kůži se slepotiskem a zlatou ražbou.