Ctihodný Boží sluha kardinál Stefan Wyszyński (1901 1981) bol po Jánovi Pavlovi II. najvýznamnejšou osobnosťou poľskej cirkvi v 20. storočí. V päťdesiatych rokoch bol väznený. Ako poľský prímas, arcibiskup Varšavy a Gniezna hrdinsky vzdoroval komunistickému režimu a bol významným obrancom ľudských práv a ľudskej dôstojnosti.
Dokumenty utrpenia a odvážnej služby ďalších 18 predstaviteľov ECAV počas rokov komunistickej nadvlády.
Čo sme to spravili so sexuálnym oslobodením?
Kniha prináša veľkú duchovnú útechu pre všetkých, ktorých každodenný život často privádza k smútku a beznádeji. Autor knihy evanjelizátor, charizmatik, Boží muž veľmi jednoduchým a prístupným jazykom uvádza čitateľa na základe Božieho slova do duchovného zápasu.
Prečo sa zapodievať s Bibliou?
Druhá kniha Sergeja Miháľa nás sprevádza veľmi aktuálnou témou Kristovho príchodu. Boh nám znovu dáva milosť a malému národu uprostred Európy zjavuje veľké tajomstvo, ktoré zasiahne svet. Tak, ako majster Ján Hus kázal kľúčové posolstvo pre svoju generáciu, prináša ďalší služobník životne dôležité pravdy z Božieho Slova na samotnom sklonku tohto veku.
Z OBSAHU: Dějiny nebeské Dějiny mytologické Dějiny pozemské Mysterium Golgoty Co se zjevuje, hledíme-li nazpět do opětovných pozemských životů atd.
Táto knižka obsahuje krátke príbehy zakončené malou myšlienkou. Príbehy sú ako tabletky duchovnej múdrosti. Stačí jedna na deň. Po prečítaní príbehu nemôžeš zostať tým, kým si bol.
Brožúrka 13 utorkov ku cti svätého Antona za naše rodiny je pozvaním obrátiť sa v modlitbe plnej dôvery na jedného z najväčších svätcov Katolíckej cirkvi: svätého Antona Paduánskeho. Narodil sa 15. augusta 1195 v Padove a zomrel 13. júna 1231. Trinásty jún je zároveň deň, keď Cirkev slávi jeho sviatok.
Z troch knižočiek, ktoré predstavujú jednotlivé osoby Najsvätejšej Trojice, vydávame ako prvú o Duchu Svätom. Kardinál Špidlík v nej v piatich kapitolách hovorí o znakoch pôsobenia tretej božskej osoby v živote človeka, o jeho dôležitosti, o tituloch, ktorými sa označuje. Osobitná kapitola je venovaná siedmim darom Ducha Svätého.
Až neuveriteľný životný príbeh indický apoštol Pavol bol proti kresťanom, kým nestretol Pána Ježiša. Potom peši s veľkou obetavosťou a húževnatosťou šíril kresťanskú vieru aj v oblastiach Tibetu.
Aleister Crowley (1875-1947), známy aj ako Veľká Šelma 666, bol anglický dobrodruh, šachista, básnik, sociálny kritik a škandalózny provokatér. Predovšetkým však bol zakladateľom náboženskej filozofie známej ako theléma. Jadrom Crowleyho životného diela sú Sväté knihy thelémske.
Kristus žije. On je našou nádejou i tou najkrajšou mladosťou tohto sveta. Týmito slovami začína pápež František svoju posynodálnu apoštolskú exhortáciu Christus vivit, podpísanú v pondelok 25. marca v Lorete a adresovanú mladým a celému Božiemu ľudu. Text inšpirovaný minuloročnou synodou o mladých, viere a rozlišovaní povolania publikovali v utorok 2.
Autori ponúkajú poctivý pohľad na všetky aspekty pokročilého veku a ukazujú, že v tomto prípade vôbec nejde o stratu času, ale že strata zdravia, mladíckeho elánu, práce, ktorá bývala podstatou našej identity, strata tých, ktorých sme mali radi, a možno aj strata mentálnych schopností nám vytvárajú čas pre najúžasnejší Boží dar, ktorým je skutočný
Celý svoj život som konal nebojácne a otvorene - v duchu kresťanského učenia. V mojom živote bolo obdobie, keď tento postoj bol samozrejmý a ľahký. Boli aj také, keď som za svoje presvedčenie bol prenasledovaný a väznený.
Kniha obsahuje prakticky celé astrologické dílo Květoslava Minaříka. Její základ tvoří dva obsáhlé spisy. Jsou to Prognostická astrologie, zaměřená především na podrobný popis metodiky primárních direkcí podle různých systémů, a dále Pomocné astronomické tabulky pro astrologické účely, sestávající z doprovodné textové a tabulkové části.
Množstvo spoločenstiev a kresťanských organizácií v súčasnosti uverejňuje akési vyznania viery, ktoré sú náčrtom ich presvedčení. V minulosti však dokumenty podobného rázu podliehali iným očakávaniam. Mali byť tak biblicky bohaté a tak dôkladne vyskladané, aby sa mohli memorovať a využívať na rast i výchovu kresťanov.
V homiletickém spisu Otče náš se kappadocký teolog snaží v pěti kázáních vyložit jednu z nejstarších křesťanských modliteb, kterou podle Matoušova evangelia předal během horského kázání svým učedníkům sám Ježíš.
Dokument Amoris laetitia – Radosť lásky, ktorý vznikol iba štyri mesiace po skončení biskupskej synody o rodine, je venovaný rodine a manželstvu. Pápež sa v ňom zaoberá stavom súčasnej rodiny a manželského života, pričom poukazuje na krásu vzájomného manželského spolužitia i jeho hodnoty, no nevyhýba sa ani ťažkostiam, ktoré sa týkajú dnešnej rodiny