Myšlienky Jána XXIII., je útle dielo veľkého obsahu a nadhľadu. Potešuje ich akési iné, jednoduché, vnútorné a komplexné videnie. Miniatúra slov je často humorne ladená a príjemná. Oblažuje myseľ, vlieva nádej a nabáda konať. 100 myšlienok nás zoznámi s osobou pápeža behom jeho celého života.
„Dôverujte v moc Kristovho kríža! Prijmite jeho milosť zmierenia a deľte s ostatnými!
Chiara Lubichová sa narodila v talianskom Tridente, kde sa v roku 1943 z jej podnetu zrodilo Hnutie fokoláre. Hnutie je dnes prítomné takmer vo všetkých krajinách sveta.
Práca sa zaoberá problematikou filozofického poradenstva, pomáhajúcej profesie, ktorá nadväzuje na antické poňatie filozofie ako praktického nástroja určeného na zaobchádzanie s ľudským utrpením a kultiváciu našej mysle, respektíve správania.
Známý výrok z Dostojevského románu Idiot „Krása spasí svět“, který dal název této kolektivní monografii, otevřel otázku, na kterou se kolektiv autorů této knihy pokusil dát odpověď: „Jaká krása spasí svět?
Táto kniha je napísaná v duchu základných myšlienok a princípov odbornej kresťanskej psychoterapie - Kristoterapia a sú v nej použité citáty známych svetových odborníkov v tejto terapeutickej metóde z radov kňazov, psychiatrov a psychológov, ktoré tvoria súčasť príspevkov medzinárodných Kristoterapeutických konferencií, Kristoterapia je psychoterapeutická metóda
Kniha obsahuje sto meditačních průpovědí, modliteb a osobních věnování mystika a učitele Rudolfa Steinera. Práce s těmito texty napomáhá rozvíjení duše a osvojování schopností imaginace, inspirace a intuice. V knize jsou uvedeny i modlitby pro ženy v očekávání i pro matky malých dětí, stejně jako pro děti na prahu puberty.
Hlubina mystického učení Mistra Eckharta je stálým zdrojem bouřlivých diskusí nad pravým smyslem slov tohoto středověkého dominikánského teologa. Zkoumání celku i detailů Eckhartovy písemné pozůstalosti však člověka nutně přivádí do chrámu ticha, v němž všechny protiklady splývají v jedno jediné.
Najnovšia kniha ruského autora nám predstavuje slovanstvo nie len z historického a nábožensko-kultúrneho kontextu, ale vôbec prvý krát sa naň pozrieme z úplne novej a jedinečnej perspektívy: ako na pôvodné slovanské duchovné učenie. Autor dôkladne a zrozumiteľne vysvetľuje zákony a princípy, ktoré sú základom vesmíru a života na tomto svete.
Pod slovem apokalypsa si často představujeme něco hrozného – konec světa, zánik lidstva, děs a utrpení. A při pohledu na celosvětové dění by se mohlo zdát, že přesně tam také směřujeme. Tedy alespoň podle toho, co se na nás valí z televize i některých jiných médií – chrlí jednu špatnou zprávu za druhou, zatímco ignorují všechny ty dobré.
Pútavé portréty vyše 50 osobností, ktoré žili na našom území od 9. storočia až po súčasnosť. Nechýbajú medzi mená ako sv. Gorazd, sv. Ivan, sv. Bystrík, ale aj Ján Transcius-Tranovský, Anna Kolesárová, František Munk či Titus Zeman. Zoznam uzatvára osobnosť 20. a 21. storočia Ján Chryzostom Korec, ktorého autor nazýva „svedkom, vyznávačom a mysliteľom“.
Dnes často nevidíme v Desatore dar Božieho milosrdenstva, preto hovoríme o jeho negatívnych stránkach a obyčajne neprízvukujeme dobro, ktoré obsahuje, ale to, čo sa človekovi zakazuje. Ak chceme pochopiť Boží zámer ukrytý v prikázaniach a verne ho splniť, musíme si všimnúť, že sú darom a že obsahujú dobro, ktoré nimi Boh sleduje.
V knihe Boží strom zla Daniel Pastirčák a Josef Sýkora čitateľovi predkladajú pohľad na dve základné časti Biblie: úvodné príbehy o vzniku sveta a Ježišove hádanky. Autori pred nás stavajú dôležité výzvy, na ktoré nevšedne, aktuálne aj provokatívne sami reagujú.
„Človeče, veď ti povedali, čo je dobré a čo žiada Pán od teba: konať právo, milovať zľutovanie a pokorne kráčať s tvojím Bohom“ (Mich 6, 8). Kniha redemptoristu Bernharda Häringa, jedného z najvýznamnejších morálnych teológov 20. storočia, je celá o milosrdenstve, hoci – paradoxne – sa v nej toto slovo takmer vôbec nespomína.
Bolesť niekedy obracia našu pevnú vieru a dôveru v Boha v pochybnosti. Philip Yancey vo svojej knihe Keď život bolí poukazuje na päť hlavných otázok, ktoré nám bolesť vmieta do očí: *Je tu Boh so mnou? *Je naozaj taký všemocný? *Je voči mne spravodlivý? *Prečo sa niekedy zdá, že sa o moju bolesť vôbec nezaujíma? *Kde je môj Boh, keď ho najviac potrebujem?
Tento problém v našich rodinách a spoločenstvách existuje. Kniha ponúka riešenia, ako ho odhaliť a ako nad ním zvíťaziť. Psychická manipulácia, násilie, týranie a zneužívanie je čoraz častejším problémom našich vzťahov: rodinných, pracovných, cirkevných.
Kniha Milosrdné srdce chce priblížiť duchovný odkaz svätého Augustína k téme milosrdenstva. Aká bola osobná cesta svätého Augustína k milosrdenstvu, sa dočítate v prvej časti knihy. Ide o nezvyčajný životopis, kde sa opisuje kontext doby a kultúry rímskeho sveta pre lepšie porozumenie samotnej osobe svätého Augustína a jeho obráteniu.
Aleister Crowley a skrytý bůh je podrobná a kritická studie o Crowleyho systému sexuální magie a o zvláštních obřadech, které Crowley prováděl a prosazoval za účelem podpoření Zákona svobody, jehož heslem je „láska pod vůlí“. Tato kniha také odhaluje okultní práce s ohnivým hadem či bohyní Kundaliní.
Je to jedna z najkrajších kníh o vrchoch a prírode. Biskup Stecher oduševní každého človeka, ktorý spoznal vrchy a zároveň nazrel do jeho kníh. Radosť z prírody a jeho optimizmus zapáli každého človeka, ktorý sa chce na svet a prírodu pozerať spolu s Bohom. Kniha obsahuje fotografie slovenských autorov.
Venujem všetkým matkám, ktoré seba i svet denne posväcujú obetavou starostlivosťou o svoje choré, alebo postihnuté deti. Boh nech požehná všetky vaše námahy! (Mária Vicenová, autorka)