Fanatismus bývá popisován jako čistě psychologický nebo sociální jev. Autor ve své knize ukazuje, že tento přístup k pochopení fanatismu nestačí. Je třeba podívat se na tento fenomén také z pohledu teologie.
Zbierka hlbokých modlitieb, ktoré sa líšia formou i obsahom: verše zo Svätého písma, inšpirácie učiteľov duchovného života, modlitby súčasníkov. Prvá časť knihy zachytáva dvojtýždňový cyklus ranných a večerných modlitieb a ponúka štruktúru, ktorú si možno poľahky osvojiť ako návyk pravidelného, no žánrovo pestrého rozhovoru s Bohom.
Inšpirujme sa slovami nádeje pápeža Františka, ktorý nám prináša povzbudenie na každý deň v roku.
Nitriansky biskup Viliam Judák (* 1957) nás prostredníctvom textov v tejto knižočke srdečne pozýva premieňať svoj čas a spájať sa s prameňom radosti v spomienke na radostiplný príbeh, ktorý sa začal narodením Krista.
ŽIVOT PÁTRA PIA charakterizovala vyčerpávajúca monotónnosť. Päťdesiatdva rokov žil v malom kostole malého kláštora, medzi oltárom a spovednicou, medzi chórom a celou. Žiadne cestovanie, žiadne kázanie, žiadne zvláštne funkcie alebo úlohy, ktoré by boli prejavom dôvery. Ani jedna dovolenka.
Dvadsať tajomstiev ruženca v takmer deviatich spoločných rokoch manželstva. Modlitba ruženca s rodinou Ulmovcov zrkadlí biblické texty a rozjímania vo všednej každodennosti tejto výnimočnej rodiny so siedmimi deťmi. Kde našli silu prijať do svojho domu ôsmich Židov, aj keď vedeli, že za to môžu zaplatiť svojím životom?
“Ježišu môj, moja jediná nádej, ďakujem ti za tú knihu, ktorú si otvoril pred ocami mojej duše. Tou knihou je tvoje umučenie, podstúpené z lásky ku mne. Z tejto knihy som sa naučila, ako milovať Boha a duše. Táto kniha obsahuje nevyčerpateľné poklady pre každého. Ó, Ježišu, ako málo duší ťa chápe v tvojom mučeníctve lásky.” Sv. Faustína
Denně milióny lidí na celém světě zkoušejí štěstí v různých loteriích a hazardních hrách a hledají pro ně svá šťastná čísla. Tato čísla však mohou přinášet štěstí i v jiných oborech lidské činnosti. K určování šťastných čísel slouží celá řada různých metod a lidových praktik.
Od roku 1931 do začátku 70. let si Martin Heidegger zaznamenával své myšlenky do sešitů vázaných v černém voskovaném plátně.
Tři drobné knížky dávají nahlédnout do duše velkých osobností, které se nespokojily se stavem věcí veřejných. O čem tito mužové přemýšleli, když zrovna nestáli na jevištích dějin a nesepisovali odborné traktáty? Jak reagoval Hus na nespravedlivý kostnický proces, Luther na úmrtí své osmiměsíční dcery a Komenský na požárem zmařené celoživotní dílo?
Drobná příručka z pera známého kněze Aleše Opatrného pomůže rodičům a kmotrům představit si, co znamená křest dítěte pro jeho život a jeho vztahy. Seznamujeme se s tím, co si od křtu lze slibovat, co čeká na rodiče a přítomné při obřadu křtu a co je třeba zařídit, abychom se vyhnuli zbytečnému stresu.
Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj špatných životních návyků, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí nový přístup k vlastnímu vnitru, abychom dokázali proměnit svůj život v prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.
Kniha Jak ven z matrixu vzbudila velký zájem, a proto autorka vydává pokračování této knihy. Vše v tomto světě je odrazem nás samých. Jak se zbavit svých stínů, abych mohli vstoupit do klidu a v životě se nám dařilo?
Ve svém klasickém bestselleru Úvod do tantry nabídl lama Ješe hluboký a průzračný vhled do sofistikovaných metod tibetské buddhistické tantry.
Roba Preece a jeho tvorbu charakterizuje celoživotní úsilí o integraci tibetské tradice tantrického buddhismu do západní mentality, psychologické struktury a životního stylu tak, abychom mohli opravdu Zakusit esenci tantry.
Direktórium (na rok 2024, liturgický rok B) je každoročne aktualizovaný liturgický kalendár, obohatený o rozsiahlu časť obsahujúcu najdôležitejšie normy liturgického a kánonického práva, ktoré sa týkajú slávenia. Platí od Prvej adventnej nedele 2023 a je zostavené podľa všeobecného kalendára Rímskej cirkvi a osobitného kalendára diecéz na Slovensku.
Aké by to bolo, keby všetko, čo potrebujeme, ležalo priamo pred nami. Jedlá a nápoje, láska i dôvera, domov aj zmysel života… A nám by stačilo len načiahnuť ruku a vziať si to. Ale nie je to tak. A možno, že aj dobre. Taký život by nebol životom a my by sme nikdy nevedeli, ako chutí.