Kniha, ktorú držíte v rukách, je netradičný turistický sprievodca po biblických vrchoch. Je určená animátorom, katechétom, kňazom a rehoľníkom, ktorým horí srdce pre mladých. Vznikla ako duchovná príprava na Národné stretnutie mládeže T22 v Trenčíne (2022) a Svetové dni mládeže v Lisabone (2023).
Obsah: Pondelok – za rodiny Utorok – za mládež Streda – za zasvätené ženy a za dievčatá Štvrtok – za zasvätených mužov a za chlapcov Piatok – za misionárov a za dobrovoľníkov Sobota – za laikov v Cirkvi Nedeľa – za kňazov, seminaristov a miništrantov Modlitby za povolania Modlitba za seminaristov Modlitba za kňazov Modlitba odovzdanosti Adorácia za duchovné
Rastislav Puchala svojím zrelým debutom Archa zmluvy (2020) prekvapil a oslovil čitateľskú verejnosť natoľko, že v krátkom čase po prvom vydaní si vyžiadala druhé.
Rodiny majú v Božom pláne spásy dôležitú úlohu a preto sú častým terčom diabolských útokov. Kto by nechcel ochrániť tú svoju a vedieť, ako obstáť v tomto boji?
Kde sa skrýva pravá podstata Vianoc? Vianočné sviatky sú časom radosti, rodinných osláv a stretnutí. Aj preto sa trápime s tip-top výzdobou, nákupmi na poslednú chvíľu a skvelými darčekmi. A popri tom všetkom nenápadne zabúdame, čo slovo adventus znamená. Čo keby sme sa počas tohto Adventu viac otvorili Božím plánom?
Filozofia je odkázaná na myslenie. A myslieť znamená žiť ľudský život. Filozofia však zahŕňa aj myslenie o myslení – a o živote, z ktorého sa filozofie vynárajú. Táto kniha sa sústreďuje na rečový aspekt filozofického myslenia.
Tieto Exercície klarisiek kapucínok o Panne Márii vyšli na podnet samotných sestričiek s túžbou prehĺbiť mariánsku úctu a to najmä nasledovaním Máriiných čností. Autor Marek Urban pripravil rozjímania na tému Nepoškvrnená Mária, lebo tvorí mariologický základ a podľa neho od základu treba aj začať.
Ponorme sa do ticha a vychutnávajme Advent všetkými zmyslami. Cíťme teplo adventnej sviece, počúvajme adventné ticho, vdychujme vôňu ostrého ranného vzduchu, teplých medovníčkov a sfúknutej sviece. Dotknime sa prvého snehu, námrazy, čerstvého ihličia. A hlavne hľaďme očami srdca na jasličky, ktoré sa onedlho naplnia najvzácnejším darom, ktorý kedy táto zem nosila.
S knihou Bilbova pouť odhalíte překvapivě hluboký smysl klasického románu J. R. R. Tolkiena Hobit, skrývající se za draky, trpaslíky a elfy. Bilbova výprava za nalezením a zabitím draka Šmaka je strhujícím příběhem odvahy a hrdinství, ale jak dokazuje renomovaný odborník na Tolkienovo dílo Joseph Pearce, není to cesta jen samotného Bilba, ale i nás všech.
V knize navazující na úspěšné starší dílo Lepší andělé naší přirozenosti si psycholog, lingvista a vědecký popularizátor Steven Pinker vytyčil ambiciózní cíl: Oživit neprávem zapomínané i zatracované osvícenské ideály rozumu, vědy, humanismu a pokroku, znovu je zformulovat v jazyce a pojmech 21.
Proto je myslím takový zájem o kulturně produktivní způsob života, který si po nějakých patnáct století liboval v „prázdnotě“ a který nejen že z ní nemá hrůzu, ale spíš ji považuje za pozitivní, za potěšující.
Krajina na Moravských Kopanicích, stejně jako jiné podobné, nabízí lidem pocit svobody těla i ducha. Otisklo se to do každé louky, stromu, lesa, potoka, studánky, kopce i výhledu z něj. Lidová magie a pověrečnost tady zůstaly zachovány déle než jinde. Až do konce 20. století tady působily bohyně, lidové vědmy, které lidem pomáhaly uzdravovat tělo i mysl.
„Posvätný ruženec má byť pre tvoju dušu ako sviežosť a pokoj, ktorý padá na kvety pri východe slnka. Má byť pokrmom pre Máriino srdce! Keď sa ho modlíš, miluj Máriu… Každý Zdravas’, Mária opakuj ako dieťa, ktoré sa prihovára svojej Mame v nebi.“ Dolindo Ruotolo
První kniha sedmidílné série. Transylvánský východ slunce. V roce 2003 byl v rumunském pohoří Bucegi učiněn pozoruhodný a dosud nevídaný archeologický objev. V těchto horách nedaleko hranic s Transylvánií se mezi dalšími malebnými megality ukrývá starověká sfinga.
Miniaturní studie Příliš lidská teologie?