Volám sa Marcus. Marcus Luttrell. Som príslušník amerických Navy SEAL, veliteľ tímu: SDV Tím 1, čata Alfa. Ako každý iný SEAL som vycvičený v používaní zbraní, v demoláciách a v boji bez zbrane. Som ostreľovač a zdravotník čaty. V prvom rade som však Američan. Keď zazvoní zvon, budem bojovať za svoju krajinu a za svoj tím.
Kde všade môže číhať náhoda, ktorá rozhodne, či jeden ľudský život skončí, alebo či bude pokračovať ďalej? Román Všetkým dňom koniec sa skladá z piatich „kníh“, v ktorých sa osud hlavnej hrdinky uzatvára iným spôsobom. Ako sa to mohlo stať inak? Čo keby?
Přesto, že nepostrádá napětí, není tento román thriller. Není ani románem o velké lásce, jak by mohl napovídat titul (převzatý z posledního verše sonetu Luíse de Camoes), povzdech pastýře Jákoba, který doufal, že službou u Labana získá krásnou Rachel.
Marguerite je mladé dievča dusiace sa obmedzeniami končiaceho sa 19. storočia. Žije so svojím otcom – lekárom Paulom Gachetom – v Auvers-sur-Oise pri Paríži a sníva o tom, že bude maliarkou. Vo chvíli, keď plánuje útek do Ameriky však za jej otcom počas dusného leta prichádza Vincent van Gogh.
„Nič podobné tu ešte nikdy nevyšlo,“ napísal britský Guardian o Neaposlskej ságe. Na pozadí Neapola, ktorý je tak zvodný, ako aj nebezpečný a radikálne sa meniaceho sveta, rozpráva Elena Ferrante s bezprecedentnou úprimnosťou a genialitou príbeh celoživotného priateľstva dvoch žien.
Bonavia, vrstevnatý román s autobiografickými prvkami potvrdzujúci autorovo majstrovstvo v zachytení vlastného literárneho sveta, demonštruje Velikićovu výnimočnú rozprávačskú a jazykovú kultúru, vybrúsený štýl a cit pre pôsobivý detail.
"Obdobie sťahovania na sever je pozoruhodne kompaktný román, pričom do textu sú umne votkané alúzie na arabskú a francúzsku literatúru, Shakespeara, Freuda a klasickú arabskú poéziu. Sálihovi sa podarilo zhustiť do tohto majstrovského a výborne čitateľného diela celú knižnicu: Drámu, zločiny z vášne, sadomasochizmus, samovraždu.
Kniha Prečo zostať nažive rozpráva o tom, ako využiť náš pozemský čas. Najmä ak trpíte depresiami či úzkosťami a prichádzajú vám na um myšlienky o samovražde. V západnom svete je najvyššia miera samovražednosti vo vekovej kategórii do 35 rokov.
Publikácia predstavuje kombináciu faksimilného vydania pôvodného textu zbierky Muza ze slovenských hor z roku 1801 od Juraja Palkoviča (1769 - 1850) a jej transkribovanej podoby. Na základe spoznania autentickej typografickej a jazykovej podoby textu si môže dnešný čitateľ vytvoriť predstavu o charaktere slovenskej knižnej kultúry na prelome 18. a 19. storočia.
Zázrak na rieke Hudson, let 1549 je autobiografické dielo kapitána Chesleyho „Sullyho“ Sullenbergera, amerického pilota leteckej spoločnosti US Airways a odborníka na leteckú bezpečnosť, ktorému sa po zrážke Airbusu A320 s vtákmi podarilo s poškodeným lietadlom bezpečne pristáť na rieke Hudson v New Yorku. Prežilo všetkých 155 cestujúcich a členov posádky.
Vo Viedni devätnásteho storočia sa odohráva dráma lásky, osudu a vôle na pozadí intelektuálnych prúdov, ktoré budú definovať celú éru. Josef Breuer, jeden zo zakladateľov psychoanalýzy, je na vrchole svojej kariéry.
Autorka vystavala silný príbeh na problematike vzťahu muža a ženy. Niekto by mohol povedať, že tu zrejme pôjde o typické dielo ženy určené ženskému publiku. Početné reflexívne pasáže však svedčia o opaku, obsahujú iróniu, ba až sarkazmus, sú zárukou istej svojskej sviežosti.
Román Gstaad oceňovaného nizozemského autora Arnona Grunberga mapuje zrod a vývoj pokřiveného člověka, jehož nesnadná životní cesta zavádí do stále větší temnoty. Příběh ve zjevně věčném hledání původu zla poukazuje na vzájemnou propletenost vlivů dědičnosti a výchovy.
Román se odehrává v osmdesátých letech 20. století ve Vídni, Istanbulu a New Yorku. Jeho hrdinou je mladý český turkolog, který odchází do emigrace, aby mohl studovat dějiny janičárských vojsk v osmanské říši. Tento sen se mu naplní tak vrchovatým způsobem, že v to nejen nedoufal, ale celá věc jej spíše děsí.
Příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůz první světové války od nositele Nobelovy ceny za literaturu Romaina Rollanda. Píše se rok 1918. Ve Francii zuří válka. Lidé při bombardování prchají do prostor podzemní dráhy, aby našli alespoň dočasný azyl.
Magnát Strulovič, zhrzený otec, manžel i žid, narazí při návštěvě manchesterského hřbitova na nečekaného, zato vítaného dvojníka: na souvěrce Šajloka ze Shakespearova dramatu Kupec benátský (1600). Prokletá literární postava má s podobnými lapáliemi bolestné zkušenosti, a tak se s boháčem odebere domů, jelikož mají co prodiskutovat.
P. sa snaží vyriešiť záhadu priateľovej smrti. Prečo za ňu cíti neustálu vinu, hoci išlo o nešťastnú náhodu? O čo ide jeho novým priateľom, ktorí ho povzbudzujú v čoraz odvážnejších machináciách? A kto je Petra?
Príbeh mladej ženy túžiacej po láske. Tá sa jej však akosi vyhýbala. Prečo bolo mladé, pekné a inteligentné dievča, hlavná hrdinka - Anna Mária, stále bez partnera?
Druhá kniha z Neapolskej ságy začína vo chvíli, keď Elena spolu so svojou „geniálnou priateľkou“ Lilou nechávajú za sebou svoje klaustrofobické dievčenstvo a vstupujú do sveta búrlivej mladej dospelosti, ktorú sprevádza láska, strata a zmätok. Na pozadí Neapola 60. a 70. rokov sa predtým nerozlučné priateľky vyberajú každá svojou cestou.
Takí, hentakí alebo onakí, všetci sme predsa ľudia. Život sa nepozastaví nad tým, či ste heterosexuál, homosexuál, bisexuál, to iba ľudia strácajú čas malichernosťami. Život znamená milovať a byť milovaný. Všetko ostatné je nepodstatné. Dôležitú úlohu zohráva láska.