„Bar Tribúna v Galante, už neexistujúci podnik Diera vedľa Klarisiek, zvlášť beznádejné a osamelé noci v byte na Riazanskej, výpadok internetu, japonský šerm, druhý Ibalgin a tretí rum, podnájmy, skúšobne, laboratóriá a pieskoviská zároveň. To je svet, v ktorom vzniklo šesťdesiattri textov Beneho a Lyrika, kde vznikli Modré hory.
V edícii TERRA a luxusnej úprave vychádza kniha, ktorá by mala byť na pultoch našich kníhkupectiev stále. Tento svoj najslávnejší román písal autor v ťažkej psychickej i fyzickej situácii koncom 20-tych rokov. Pre svoje protivojnové názory bol neustále napádaný, bez prostriedkov, rozviedol sa, mal zdravotné a psychické problémy – zvažoval samovraždu.
Román česko-americké autorky Pavlíny O`Toole vypráví příběh české rodiny, žijící v USA, která se potýká s domácím násilím. Když se mladá manželka a matka Petra Tomanová stěhovala na začátku 90. let z Čech do Ameriky, vezla si s sebou i svůj vlastní sen - vzdělat se, podnikat a zajistit svým dětem tu nejlepší budoucnost.
Začítajte sa do pôvabného rozprávania múdrej himalájskej mačky a objavte silu meditácie. „Ak ste niekedy pochybovali o tom, či má vaša mačacia spoločníčka svoj vlastný vnútorný svet, tak sa len pozerajte, čo sa deje, keď zaspí a stratí vedomú kontrolu nad svojím fyzickým telom.
Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných optimistov – emigrantov z východnej Európy, ktorí opustili svoje domovy, rodiny aj staré ideály.
Hana vedie utiahnutý život bez veľkých emočných výkyvov. Ako dieťa sa po tragickej nehode rodičov dostáva do detského domova, kde vyrastie a vyštuduje strednú školu. Ani počas detských rokov, ani počas štúdia na vysokej škole si k sebe nepustí veľa ľudí. Je skôr samotárka, disciplinovaná, čestná, žije utiahnuto vo svete knižiek a štúdia.
Príbeh slovenskej autorky od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť, plný iskrenia a erotiky, cez ktorý spoznáte aj novú krajinu a životy ľudí v nej. Kniha Pakistanská princezná ukrýva pod svojím originálnym názvom strhujúci príbeh krásnej Angeliky.
Píše se rok 1187. Saladín právě zcela rozvrátil největší armádu, kterou kdy dali křižáci dohromady. Mezi ním a Svatým hrobem stojí jen prastaré hradby jeruzalémské, na kterých stojí starci, mrzáci, nebo mladíci, teprve včera pasovaní Balianem, baronem z Ibelinu, na rytíře… Severněji, v hrabství Edessa, vládne dosud zdánlivý klid.
Anglicko-český text, uvádějící baladický příběh z Valašska na motivy Bezručových básní. Próza, ukazující Valašsko první poloviny minulého století a příběhy chudého chlapce, který tam v těžké dřině vyrostl a propracoval se až na epidemika okresu.
Píše sa rok 1852 a do arktických vôd sa plaví britská loď, pátrajúca po stopách stratenej expedície sira Johna Franklina. Svet vo vnútri lode izolovanej v polárnej pustatine je čisto mužským svetom podriadeným prísnemu režimu a pravidelnosti.
Hlavná postava Maša žije a miluje rýchlo, vníma intenzívne a citlivo, no vie byť aj cynická a tvrdá. Dospela príliš skoro. Jej detstvo poznačil pogrom v Baku, vyrástla v nemeckom veľkomeste. Keď zamieri na Blízky východ, v jej živote už neplatia nijaké pravidlá. Olga Grjasnowa (1984) sa narodila v Azerbajdžane, ako jedenásťročná presídlila s rodičmi do Nemecka.
Prózu Rukojmí inspiroval autorův přítel a spolupracovník z tvůrčí dvojice Štrpka–Ursiny. Román o Dežově a vypravěčově cestě do neznáma je zároveň snem a zpěvem – elegií za zmizelého přítele.
Opravdový a skutečný příběh jednoho Palestince a jeho rozvětvené rodiny na pozadí historických událostí od roku 1948 až do dnešních dnů.
Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!
Nosíme je v sobě všichni – drobné deprese, smutky, neúspěchy. Michal Novotný je nazývá černými zrny. Hrdinku jeho románu, Kláru, nadanou okouzlující baletku, přivedla černá zrna na okraj propasti zvané sebevražda.
Čo ak láska naozaj trvá naveky? Čo ak je smrť iba bránou, otvorenou k novým zrodeniam a ďalším stretnutiam s našimi milovanými?
Román s ľahkými autobiografickými črtami, je príbehom dvadsaťjedenročnej študentky literatúry, Dorte Hansenovej, a odohráva sa na sklonku 80-tych rokov 20-teho storočia akoby na ceste medzi provinciou, kde prechodne obýva maličký prenajatý byt a Kodaňou, kde študuje na univezite, či skôr sa tak tvári.
Držíte v rukách majstrovské dielo, ktoré mnohí kritici nazvali najlepším románom o láske, aký bol napísaný v 20. storočí. C. S. Lewis uchopil klasický grécky mýtus lásky medzi Psyché a Kupidom a prerozprával ho úplne novým spôsobom z pohľadu Orual, s taršej sestry Psyché.
V dubnu 2003, po půlročním pobytu v Asii, odložil Lukáš Marvan roucho buddhistického mnicha a vrátil se ze srílanské džungle zpátky do Čech, aby zde znovu vplynul do každodennosti čtyřicátníka s jejími radostmi i starostmi. Konfrontoval tak zkušenost, kterou získal v asijských klášterech, s všední realitou západního člověka.
Doppler je späť. Po rokoch strávených v lese sa teší, že znovu uvidí manželku a deti. Ich dom však vyzerá akosi inak a v manželskej posteli ho nahradil iný muž – vyšportovaný, starostlivý a obľúbený. Doppler má pocit, že to je to najhoršie, čo ho stretlo, ale udalosti naberú rýchly spád a o ďalšie prekvapenia nie je núdza.