Maja sa s rodinou sťahuje do nového domu. Veľmi by si so sebou chcela vziať aj milovanú záhradku, no to sa nedá. Jablone, púpavy a naháňanie motýľov v rozvlnenej tráve jej tak veľmi chýbajú!
Niektoré ľúbostné príbehy sú príliš veľké na to, aby sa na ne dalo len tak zabudnúť. Mary O'Connorová už sedem rokov čaká na návrat svojej prvej, skutočnej lásky. Každý večer bez výnimky príde na železničnú stanicu na Ealing Broadway a zaujme zvyčajné miesto v dave cestujúcich. V rukách drží tabuľku s nápisom Vráť sa domov, Jim.
Oliver Sacks vo svojej najznámejšej knihe rozpráva dvadsaťštyri príbehov ľudí so zvláštnymi neurologickými poruchami je tu muž, ktorý si mýlil manželku s klobúkom, ľudia, ktorým sa v hlave spustila hudba z ich detstva, ktorí prestali rozoznávať tváre svojich blízkych či časti vlastného tela.
Kniha Milionové děti poukazuje na důležitost obnovy tradičních lidských hodnot, které se v současnosti ze života dětí vytrácejí. Životy našich dětí ovládly nemoci, stud, strach, zranitelnost a závislosti. Jak si s tím poradit a pomoct našim dětem k úspěchu a radosti vám prozradí tato kniha.
Osamělá knihovnice June Jonesová nikdy neopustila ospalé anglické městečko, kde vyrůstala. Nejraději tráví čas ponořená do stránek knih. Ale když její knihovně hrozí uzavření, je June nucena vystoupit zpoza polic, aby zachránila srdce své komunity i místo, které uchovává nejdražší vzpomínky na její matku.
Kedy naposledy ste niekomu napísali osobný, rukou napísaný list? Kedy ste napísali rodičom alebo priateľom, čo pre Vás znamenajú?
Obálka knihy je fotografia budovy. Budova konkrétneho domova dôchodcov, do ktorého vstupujete spoločne s autorkou knihy. Otvorením knihy vstupujete dovnútra domova, do jeho života. Ste zvedavý a napätý, ako ten, kto sa práve rozhodol žiť v domove dôchodcov. Alebo ten, kto prichádza do domova dôchodcov prvý deň pracovať.
Tyrolský hrabě Otto von Graben zum Stein, který během svého dobrodružného života působil jako žebravý mnich, polní kazatel či učený blázen na dvoře pruského krále, vydal v letech 17311741 monumentální trilogii Rozpravy z říše duchů.
Dlouho očekávaný přelomový román o ženách, víře a zlu. Bílá Voda. Takto poeticky se jmenuje pustá vesnice skrytá ve stínu pohraničních hor, kam kdysi přicházely zástupy poutníků vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie.
Patnáctiletá Kristýna se touží stát herečkou a odejít z Přerova. A překvapivě se zdá, že tento sen má na dosah. Jenže všechny plány zhatí nečekaná epidemie. Ve vypjaté atmosféře protiepidemických opatření se lidé mění. Pokud se z našich blízkých stanou nepřátelé, nezbývá než přijmout pomocnou ruku od cizích.
Svérázné Eleanor je jedno, co si o ní kdo myslí. Vystudovala literaturu, ale pracuje jako účetní. Miluje křížovky, po Glasgow chodí s taškou na kolečkách a víkendy tráví se svou jedinou kamarádkou – vodkou. Když pozná Raymonda, má ho jen za otravného kolegu. Mnohem víc ji zajímá místní zpěvák, se kterým si plánuje budoucnost.
Eva Abramsová chtěla nechat minulost navždy za sebou. Fotografie v novinách v ní však oživí vzpomínky na události staré přes šedesát let. Jen ona ví, že v objevené knize je zašifrován nejen osud desítek židovských dětí, jimž se díky padělaným dokladům podařilo z okupované Francie uprchnout do Švýcarska, ale také příběh lásky, který přerušila válka.
How did the Communist regime in Czechoslovakia approach non-heterosexuality? How did young girls and boys come to realize their queer desires and identities within a state known for repressing individuality? What did they do with that self-awarenessand later on, as adults, what strategies did they employ in their everyday dealings with a state that defined homosexuality as a medical diagnosis?
Ploughshares into Swords is an expressionist anti-war novel in which Vančura tells the story of the denizens of the Ouhrov estate in language as baroque as the manor that ties them all together.
In Beyond the Avant Garde, scholars from Czechia, Canada, Germany, and Hungary take a new approach to exploring the work of one of Central Europes most interesting modernist painters -- Bohumil Kubišta.
Román Mešita Matky Božej v Paríži. Rok 2048 o našej možnej budúcnosti. Odohráva sa v roku 2048 vo Francúzsku, ktorého sa zmocnili moslimskí imigranti. Európska únia sa mení na islamský štát. Arabi žijú vo Francúzsku a Francúzi boli vysťahovaní do geta. Katedrála Matky Božej sa stala mešitou.
Hodina býka je zaradená do žánru vedecko-fantastickej literatúry, tu však ide o niečo viac. Román napĺňa ciel skutočného umenia vo svojej najvyššej podobe. Ivan Jefremov identifikuje aktuálne problémy spoločnosti, ukazuje na možnosti ich riešenia a pozdvihuje smerom k ľudskosti.
Jsem hezká, ale ne Barbie, jsem chytrá, ale ne intelektuálka, jsem vtipná, ale ne za každou cenu. Takovou ženu by chtěl každý muž. Než však k této dokonalosti žena dozraje, stihnou se jí zpravidla kromě obzorů rozšířit i boky a kromě životních zkušeností prohloubit vrásky. Tak co je vlastně nejdůležitější?
Hlavná hrdinka, pevne zakotvená v rodnom meste, kde je potrebná a šťastná, sa sťahuje zo Slovenska k sestre do bavorského Franska. Už-už, keď cíti, že by v novej zemi mohla byť rovnako šťastná ako doma, jej niečo vnútri zašepká, že rodnú krajinu nikto nikdy nedokáže nahradiť.
Keď sa Rami dozvie, že ju milovaný Tony podvádza, chce sa pomstiť jeho milenkám. Len čo ich však lepšie spozná, zistí, že jej zákonitý manžel je mnohoženáč. A tak sa jej manželstvo premení na ironickú drámu, v ktorej je len jednou z hlavných postáv.