Napsáno dechem je historicky prvý almanach Liter Art. Zameriava sa výhradne na erotickú poéziu, ktorá je podaná predovšetkým vo svojich jemnejších obrazoch. Len v nemnoho prípadoch kniha obsahuje básne odvážnejšie. Neprekračujú však určitú hranicu, autori v takom prípade volia humorne ladenú formu.
Metanoia je kolektívne dielo desiatich autorov, ktorí pred viac ako dvadsiatimi rokmi prežili neuveriteľne intenzívne obdobie v jednej stredoškolskej partii. Po knihách ktoré vtedy vydali (Antológia a Deja vu), chceli tentoraz vyjadriť, ako prežívajú svoje životy zakotvení v rodinách, s prácou ktorá im berie väčšinu produktívneho času.
Poviedka 2014: Zborník najlepších poviedok literárnej súťaže Poviedka 2014. Komisia v zložení Vlado Balla, Márius Kopcsay a Karol D.
Mozaika textov od rôznych osobností slovenskej intelektuálnej scény. Jej zmyslom je upozorniť na diela slovenskej modernej kultúry, ktoré by mali tvoriť jej zlatý fond.
Texty obsiahnuté v knihe Moje mesto mapujú Slovensko celkom iným spôsobom, ako turistické bedekre či naivné maľované mapy; mapujú ho rôznymi smermi a najväčšmi do hĺbky. Rôznorodosť autorov tu dovedna spája texty beletristické, esejistické, publicistické i rozhovory.
Konštantínov Proglas obohatený o preklady a interpretácie súčasných slovenských básnikov (Feldek, Buzássy, Haugová, Zambor, Džunková, Kuniak, Hevier, Ondrejička, Ondrejková, Jurolek, Podracká). "Lebo sú bez kníh nahé všetky národy."
Co zůstává. Pro básnickou antologii možná překvapivý název, jenž vyžaduje vysvětlení. Mým záměrem rozhodně není pouštět se zde do hodnocení české poezie v daném období, nebo dokonce rozhodovat o tom, co z ní „přežilo“ a co nikoliv.
Výbor poezie dvaceti současných sanfranciských básníků, kteří v 80. a 90. letech pořádali pravidelná čtení v Café Babar. Společným znakem těchto velmi různorodých básníků je odpor k akademičnosti a nedůvěra k velkým nakladatelstvím.
Výbor z japonských haiku 17.-19. stol. Autoři Bašó, Issa, Buson a Santóka. Z japonštiny přeložil a úvod napsal Antonín Líman. Originální kaligrafie Petr Geisler.
Tretí zväzok edičného podujatia Čítame slovenskú literatúru zachytáva bezmála tri desaťročia - od konca šesťdesiatych, resp. začiatku sedemdesiatych rokov po bezprostredne aktuálnu súčasnosť.
Kniha, ktorú držíme v rukách, je plná pozvaní. Chlapci, čo stoja pred prahom dospelosti, nás na jej stránkach pozývajú vstúpiť do svojho srdca. Sú to vzácne pozvania. V dobe, keď vládne povrchnosť, konzumizmus a zákerná neúprimná reklama, je tu niekto, kto sa nebojí otvoriť a ukázať svoje srdce – také, aké je.
Telegram - Stanislav Rakús (nar. 20. januára 1940) súbor próz Telegram časovo zacielil na druhú polovicu 20. storočia, má humoristický charakter. Prózy sú svojou príbehovou líniou, jemným zmyslom pre detail i celkovým uchopením problému príťažlivým a zároveň umelecky plnohodnotným čítaním.
Antologie současné slovenské poezie představuje desítku básníků našich východních sousedů (Mária Ferenčuhová, Erich Jakub Groch, Michal Habaj, Elena Hidvéghyová-Yung, Katarína Kucbelová, Eva Luka, Nóra Ružičková, Martin Solotruk, Peter Šulej, Radoslav Tomáš). Přebásnění se ujali jejich erudovaní čeští kolegové - básníci Petr Prouza a Jana Štroblová.
Kolektív autorov Anton Baláž, Mária Bátorová, Miroslav Brück, Ján Buzássy, Ján Gavura, Marián Grupač, Mila Haugová, Anton Hykisch, Peter Krištúfek, Juraj Kuniak, Peter Macsovszky, Eva Maliti Fraňová, Anna Ondrejková, Peter Šulej, Miroslava Vallová, Ján Zambor, ako aj osobnosti kultúrneho života, vedy a umenia, vyjadrujú svoje umelecké postoje k prínosu Ľudovíta
Desať slovenských autorov mladej a strednej generácie - Peter Bilý, Peter Getting, Michal Hvorecký, Peter Karpinský, Zuzana Kepplová, Peter Krištúfek, Dorota Nvotová, Ján Púček, Jaroslav Rumpli a Svetlana Žuchová - napísalo poviedky inšpirované Desatorom svojsky a originálne. Desatoro je už tisícročia morálnym kódexom života ľudského rodu.
Druhý zväzok reprezentatívneho výberu z tvorby Slovákov v zahraničí prináša krátke prózy známych i menej známych exilových spisovateľov (Hronský, Klas, Lahola, Jurina, Grosman...), aj najvýraznejších protagonistov krajanskej literatúry (Hronec, Demák, Benka, Fúziková a i.).
Dvojknižka a dvojcédečko Miniromány je výsledkom spojenia snáh Artfora a Slovenského rozhlasu: 33 v priemere trojminútových textíkov, 35 asi trojstranových nahrávok. Alebo naopak. Na tom koniec koncov nezáleží. Dôležité je, že na Slovensku sa píše. A píše sa dobre, výstižne, sviežo. Píše sa tak, že stojí zato to nahrávať.
Antológia poviedok desiatich súčasných čínskych autorov (A-čcheng, Cung-pchu, Čchen Ťien-kung, Kao Siao-šeng, Liou Sin-wu, Lu Wen-fu, Ma Jüan, Mo Jen, Šen Žung, Wang Meng) z obdobia 1979 – 1985. Ich texty odrážajú osobné tragédie z obdobia prenasledovania inteligencie koncom 50. rokov, kultúrnej revolúcie a tiež spoločenské zmeny v čase ekonomických reforiem.
Thomas Mann vyhlásil, že keby Dostojevskij nenapísal nič iné iba Legendu o Veľkom Inkvizítorovi, bol by nesmrteľný. Ide o to, že v Legende sa autor zamýšľa nad troma základnými otázkami človeka – chlebom, zázrakom a mocou, ktoré determinujú jeho správanie a nachádzajú originálne riešenia. Tieto otázky (problémy) sú aktuálne aj dnes...