Všichni máme rádi příběhy o lásce. O prvním setkání, zamilovanosti, žádosti o ruku, o manželství a druhé šanci... o loučení. Některé vás pobaví, jiné dojmou k slzám. Všechny však zahřejí u srdce a možná i povzbudí ty, co jsou nyní vlivem životních okolností sami.
Klusov román Pseudologia phantastica je smutný príbeh, z ktorého, žiaľ, cítiť autenticitu. Môže byť poučením a výstrahou, čo je tiež hodnota, a aj preto má miesto v edičnom pláne Vydavateľstva Spolku slovenských spisovateľov. Listy hlavného hrdinu svojej psychickej chorobe, ktorými je prestrihovaný dynamický dej, vytvárajú svojskú mozaiku vypovedaného príbehu.
Maliar Gaštovt, prekliaty umelec osamotený uprostred davu ulice, začuje výkrik samovrahyne, ktorá skočila z mosta. Ten krik mu zjaví tajomstvo ulice. Posadnutý túžbou namaľovať krik, blúdi labyrintom halucinačného nočného mesta, aby rovnaký krik začul ešte raz. Cíti pritom, že ho niekto (alebo niečo?
Kým Marek a Natália študujú v Olomouci, vyzerá to na celkom obyčajný život slovenských vysokoškolákov v blízkom zahraničí. Možno sú občas nezdravo intelektuálni a inokedy príliš naivní, ale v podstate sú ešte normálni. Potom však prídu prázdninovať na rodné Slovensko a ich vzťah je čoraz komplikovanejší.
Ako by sme žili, keby sa stali všetky udalosti, ktoré dnes hrozia?
Vsaďte se, že i navenek klidná dovolená může být plná neobyčejných dobrodružství. Zvláště tehdy, když se na dva týdny u Jónského moře podíváte očima desetiletého Pepoucha.
Dramatický príbeh chlapca, ktorý všetko opustil, a dojímavý príbeh muža, ktorý našiel nový život. Československo, rok 1988. Na jednej strane obmedzenosť, útlak, zložitá doba, ale aj veľká láska. Nadruhej veľké neznámo, neistota, samota, ale aj vytúžená sloboda. Ako sa rozhodne Tomáš, mladý človek, ktorý má všetko ešte len pred sebou?
Seth a jeho braček Henry nemajú najstabilnejšie rodinné zázemie. Otca majú chvíľu vo väzení, chvíľu na slobode a matka ich pred rokmi opustila. Zásah vyššej moci by mohol byť presne to, čo potrebujú. August prestal piť alkohol v deň, keď mu zomrel syn.
Keď sa v novinách objaví inzerát, že učiteľ hľadá žiakov, ktorí túžia zachrániť svet, náš hrdina neváha a prihlási sa.
Druhý díl knihy přináší další příběhy z poválečné Šumavy. Zaznamenává svědectví o osudech zdejších lidí.
Čtyřicetiletá překladatelka Sonja má pocit, že je nejvyšší čas na životní změnu. A začne tím, že si konečně udělá řidičák. Ukáže se však, že to není tak jednoduché. Ani po šesti měsících cvičných jízd neumí Sonja řadit.
Kultovní román, odehrávající se ve dvou paralelních světech: v současném nočním Tokiu a v jakémsi světě představ, kde neplatí minulost ani budoucnost. Hrdina, specialista na kódování počítačových dat, přijme na první pohled normální zakázku a vzápětí se stane klíčovým prvkem v podivné hře.
Autorka debutovala knihou Tiene babieho leta (2016), v roku 2017 vydala knihu troch poviedok Kľukatenie. Malinové roky sú novelou skúseného a vyzretého človeka o neskúsených a nevyzretých ľuďoch - čerstvých absolventoch vysokej školy, ktorí začínajú svoj naoko dospelácky život oslavou večnej mladosti na dovolenke v Bulharsku.
Blanka Milfaitová je známá marmeládová královna a úspěšná autorka dvou kulinářských cestopisů, ve kterých mísí zážitky z odlehlých regionů naší planety s recepty na nejlepší marmelády světa a lokální pokrmy.
Co všechno dokáže, a k čemu se odhodlá žena toužící po blahobytném životě a náruživém milenci?
Román pútavým spôsobom približuje atmosféru premeny starého Prešporka na modernú Bratislavu. Autor vychádza z reálneho príbehu, ktorý našiel v denníku, obohacuje ho autorskou fikciou s kriminálnou zápletkou.
Existenciálně laděný román Zama (1956) je dnes obecně považován za jedno z vrcholných děl španělsky psané literatury. Líčí příběh životního ztroskotání způsobeného vytrvalým, leč demoralizujícím čekáním na slíbenou kariérní příležitost, jež nepřichází.
Román Tišitel (1964) je druhou částí volné „trilogie čekání“ Antonia di Benedetta (1922—1986), jednoho z nejoriginálnějších argentinských spisovatelů 20. století.
Závěrečný díl volné „trilogie čekání“ Antonia di Benedetta (1922–1986) je deníkem muže vstupujícího do věku, v němž si jeho otec vzal život. Ve stejné době dostává tento bezejmenný hrdina v tiskové kanceláři za úkol zpracovat téma sebevraždy.
Elizabeth na sklonku života prišla o zrak. Už si nemôže prečítať milované knihy ani sa pokochať obrazmi, ktoré ju kedysi očarúvali, no myseľ má stále bystrú a prázdnotu jej zapĺňa hudba.