Kto by nechcel byť šťastný? Plný radosti, spokojnosti, žiariť, žiť naplnený život a rozdávať úsmevy... no povedzte, dokážete si predstaviť niečo lákavejšie? Navyše veď aj vedci zistili, že pocit šťastia predlžuje život až o deväť rokov!
Pod žánrovým označením Mor(t)alitka sa skrýva mierne detektívna novela o zákulisí literárneho sveta s jeho snobizmom a egocentrizmom, predovšetkým však o schopnosti slova – aj toho literárneho – ubližovať. Ak sa v literatúre stáva zo znásilnenia verejná vec „duchovnej kultúry“, nemusí to vždy zostať bez následkov. Kniha vychádza v druhom, upravenom vydaní.
Zábavné i poučné příběhy podobné těm, které známe z předchozích knih Brunna Ferrere, jsou tentokrát zarámované časovým úsekem od adventu do tří králů a naplněné vánoční tematikou.
V předchozí knize Spratek se Sheila rozloučila se svou učitelkou a ta o ní neměla několik let žádné zprávy. Když se Torey dozví, že se v letním programu pro děti s handicapem, kde bude pracovat, objeví jako praktikantka studentka střední školy Sheila, přijde jí to nejdříve jako zajímavá náhoda.
MEDIUM LOVE - keby išlo o mäso, tak to bude ešte ružový, v strede už však nie surový, ale pevný stejk. Lenže tu ide o život. V tomto príbehu znamená medium vek hlavného hrdinu Spajka, ktorý nechce zostarnúť. Médium je aj jeho život, pretože pracuje ako moderátor. Aj miluje tak akosi medium. Skôr nemiluje. Ako toto všetko súvisí s mladou študentkou Poppy?
Nikto dlho netuší pravý dôvod jeho príchodu. Nájde sympatický Američan v stredných rokoch svoje stratené šťastie na Slovensku? Alebo ho získa mladý Filip v tajnom spolku?
Jistě už vás potkaly nějaké potíže a možná jimi procházíte právě teď. Ztráta zaměstnání a z toho plynoucí finanční nouze, zdravotní problémy, špatné vztahy s blízkými,… V našich životech zkrátka existuje spousta důvodů, proč se necítit šťastně, říkáme si. Ale co když je to celé jen otázkou našeho přístupu?
Nová kniha autora publikací Záhady komična, Křivé zrcadlo, Dobrodružství s Ferdyšem, Evangelium chudých a mnoha dalších.
(Epigramy a satirická próza z let 1990 – 2011) Že tato knížka nemá název, je záměr. Nechť si laskavý čtenář dosadí podle vlastních zkušeností název svůj. Autorův chybí také proto, že knížka má otevřený konec. K pointě ještě nedošlo.
Príbeh o Homerovi Wellsovi začína uprostred jabloňových sadov v štáte Maine v Novom Anglicku. V sirotinci v mestečku St. Cloud je Homer najstarší zverenec, nikto si ho neadoptoval, a tak tam zostal a priúča sa u zakladateľa sirotinca Wilbura Larcha, neobyčajne láskavého muža, závislého na éteri, remeslu, pomocou ktorého pomáha ženám v meste.
Lotroviny, zábavky aj príjemné melancholické zastavenia v čase (ne)dávno minulom. Horko-sladký príbeh o starom pražskom Hloubětíne, videný očami malého chlapca z obyčajnej (a predsa takej neobyčajnej) rodiny, písaný nevyumelkovaným jazykom, opisuje kľučkovanie medzi symbolmi socializmu, ktorému už dochádza dych, i tvrdú zrážku detských snov s realitou.
Keď naši blízki opustia tento svet, naše spojenie s nimi sa nekončí. Smrť odníma ich fyzickú prítomnosť ale nie ich ducha, preto sa nezriedka stáva, že cítime ich blízkosť aj potom, čo odídu. Keď sa stíšime a upokojíme, dokážeme vidieť znamenia a prijať ich správy, ktoré nám niektorí z nich môžu chcieť zanechať.
Grupačovu knihu s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou neocenia milovníci lacných príbehov, konvenčných postupov a šťastných koncov. Nejde o poviedky, po prečítaní ktorých sa nám budú snívať romantické či melodramatické sny.
Rachel sa pri svojej práci náhodne stretne so Zackom Muldoonom. Rachel je advokátka, ktorá obhajuje Zackovho brata Nicka, ktorého prichytili pri lúpeži. Zack je drsný námorník, ktorý mladej advokátke nedôveruje. Po čase však zistí, že sa mýli a sám pomôže advokátke usmerňovať brata.
Novela Láska v časoch moru ponúka príbeh dvoch hlavných protagonistov, profesora Cyrila Médea a študentky Silvie Atanasevovej. Autor ho situoval do 70. rokov 20. storočia a známeho prostredia reálneho socializmu, kde literárne skúma hranice medzi dvoma javmi.
Očarujúco jedinečný príbeh, v ktorom sa snúbi realita s fantáziou na pozadí aljašskej prírody. Jack a Mabel si uprostred nespútanej Aljašky budujú nový život. Hoci márne túžia po dieťati, ich láska zostáva silná. Keď jedného dňa zrazu nasneží, vybehne pred svoj zrub a postavia si snehuliaka - dievčatko zo snehu. Ráno však nájdu iba stopy smerujúce k lesu.
Nový román Petra Bílého má zvláštnu štruktúru. Každá z troch častí je písaná v inej osobe a ani časové obdobia nenasledujú za sebou. Hlavný hrdina - tridsiatnik - žije so svojím otcom v domčeku na vidieku. Nevie si predstaviť, čo bude robiť po tom. Starec pomaly chradne, odchádza, umiera. A naraz skok, z tridsiatnika je dieťa, príbeh pokračuje v druhej osobe.
Daniel Hevier o svojej najnovšej knihe napísal: „Verím v silu a univerzálnosť rozprávky. Rozprávka je príbeh, podobenstvo, dej, udalosť, zápis plus niečo navyše. To niečo navyše robí z nej univerzálnu pravdu, ktorou sa dozvedáme o behu sveta a zmysle života.
Mesto Trnava, rovnako ako Richard, Marek a Tereza, ale aj Natan, Peter a Veronika, je protagonistom tohto bohato utkaného, dynamického príbehu, ktorý sa síce začína po Nežnej revolúcii a pokračuje až do súčasnosti, no jeho korene siahajú hlboko do 20. storočia a jeho dejinných udalostí.
Stratil všetkých, ktorých miloval, aby našiel sám seba. Ušiel z chaosu rozvráteného mesta, aby objavil cestu k ľuďom. Taký je náčrt príbehu, ktorý prináša oneskorený, no tým pozoruhodnejší prozaický debut Štefana Kuzmu. Ženatý tridsiatnik Lukáš po krátkom milostnom vzplanutí zo dňa na deň prehodnotí a zanechá svoj bezcieľny, pohodlný život.