Je padesát slov hodně, nebo málo na to, aby se v nich dalo říct vše podstatné?
Po novele Hliněné dny se Stanislav Beran vrací s porcí povídek, žánrem, ve kterém je nejsilnější Scházíme se u stolu posetého drobky příběhů lidí účtujících s minulostí i se svými neúmyslnými a často nemilovanými rolemi, s lidmi těžce zápasícími s přítomností. Je možné trávit čekání na smrt vlastního dítěte nad křížovkou?
Knížka drobných povídek a textů z totalitních let nacismu a komunismu připomíná atmosféru této složité doby, ve které se ztrácely staré hodnoty lidství a práva. Povídky spadají do období od heydrichiády až po sedmdesátá léta dvacátého století.
jedinečný, skutočný príbeh neurochirurga, ktorý opisuje svoje zážitky na prahu smrti. Tento príbeh by bol pozoruhodný už vtedy, keby ho zažil bežný človek. Keďže ho prežil práve Dr. Alexander, nadobúda revolučný význam. Nebude ho môcť ignorovať nijaký vedec či veriaci. Zmení pohľad na život. „Dr.
Čo robiť, keď má žena učiteľka po tridsiatke, opustí ju muž kvôli mladšej a krajšej a ešte aj príde o zamestnanie?
Táto knižka môže úplne zmeniť Váš život. Môže úplne zmeniť váš pohľad na zmysel vášho života i celý svet okolo Vás. Tieto slová E. Cayceho výborne vystuhujú dnešnú dobu a preto sa ľudia obracajú v rôznych životných situáciách na duchovné sféry.
Kniha o lidech, pro které asap přerostlo z běžné kancelářské zkratky v symbol hluboce zasazený do jejich života. o tom, co vše jsou schopni obětovat práci, o jejich hledání a nenacházení, o úspěchu, frustraci, zodpovědnosti, smyslu pro povinnost a pocitu, že stojí na vrcholu světa.
Anita Moorjani štyri roky trpela rakovinou, až jej 2. februára 2006 orgány v zoslabnutom tele vypovedali službu a podľa lekárov bola klinicky mŕtva. Na celých dvadsaťštyri hodín sa ocitla na druhom brehu. Tam pochopila príčiny vzniku svojej choroby, hlbší zmysel svojho bytia, aj to, ako funguje jeho prepojenie so životom po smrti.
Povídky zahrnující různé druhy lidských činností a představují své hrdiny v nejrozmanitějších dramatických okamžicích a situacích. Přibližují vám osudy těch, pro něž přátelství, důvěra, láska, odvaha, hrdinství i soucit byly nejcennějšími devizami v jejich životech.
Přání, příběhy a gratulace k narozeninám Karla Schwarzenberga od jeho přátel a spolupracovníků - Dominik Duka, Miloš a Martina Formanovi, Marta Kubišová, Václav Malý, Ivan M. Havel, Bořek Šípek, Josef Pleskot, Michael Rittstein, Jiřina Šiklová, Juliána Jirousová, Josef Janíček, Ladislav Heryán, Eda Kriseová, Vladimír Hanzel.
Aby mohol sledovať postupujúcu asanáciu, pravidelne liezol z kuchyne na hornom poschodí únikovým okienkom von na strechu.
Rozprávkové zbierky publikované v 19. storočí - Slovenské povesti Augusta Horislava Škultétyho a Pavla Dobšinského a Dobšinského Prostonárodné slovenské povesti patria k jedným z najvydávanejších, najčítanejších a najznámejších diel slovenskej literatúry daného obdobia.
Nové vydání v pořadí sedmého románu oblíbené britské spisovatelky čerpá tematiku z autorčiných egyptských zážitků. Plavba po Nilu na výletní lodi a návštěva významných egyptských památek inspirovaly Barbaru Erskinovou k napsání příběhu, jehož děj má tři časové roviny: staroegyptskou, viktoriánskou a soudobou.
Monika Maronová (1941) patrí k najvýznamnejším predstaviteľkám súčasnej nemeckej románovej tvorby. Vydala trinásť titulov (napr.
V jednom príbehu sa tak ocitol slovenský novinár Marek, jeho zmätkujúci, na horoskopy veriaci kamarát Roman, misionárka Najpravejšej cirkvi vzkriesenia Jean a jej otec John - bývalý mafián. A ešte libérijský guvernér a americký milionár Madofos. Každý z nich dostal v živote svoju šancu.
Druhý díl souborně vydaného deníkového díla George Orwella opět odkrývá každodenní život slavného prozaika a esejisty – od německého bombardování Londýna přes poklidný poválečný pobyt na hebridském ostrově Jura až po poslední dny, které George Orwell strávil v cranhamském sanatoriu s diagnózou tuberkulózy.
Neutop sa je emocionálny príbeh o hľadaní, nachádzaní a neúnavnom boji za svoje sny a lásku, ktorú máme všetci naordinovanú v životoch. Len s ňou, nie vždy, vieme zaobchádzať. Dáša Krstová je mladá emancipovaná žena, ktorá po smrti svojho otca stráca všetko, aby našla seba.
Druhá kniha Maroša Krajňaka, finalistu Anasoft litera 2012, nadväzuje na úspešnú prvotinu Carpathia (2011) v tom najlepšom zmysle slova a v mnohom ju ešte prekonáva. Príbeh plný fantázie, bizarných až halucinačných obrazov zachádza pod kožu historickej skutočnosti, súčasnosti aj čitateľovi.