Hoci sa Nick Vujicic narodil bez rúk a nôh, dnes žije „šialene dobrý život“. Ale ani on sa nevyhol sklamaniu v láske – na prahu tridsiatky mu stroskotal nádejný vzťah a začínal si zúfať, že nikdy nenájde ženu, ktorá by ho milovala a zdieľala s ním spoločný život. Potom Nick stretol Kanae a všetko sa zmenilo.
Kniha Gregory Slaytona Staňte se lepším tátou již dnes nenechá lhostejným žádného otce, který ji otevře.
V dnešnom zložitom svete je výchova ťažšia ako kedykoľvek predtým. Potrebujete viac než lásku – potrebujete porozumieť tomu, čo vašu dcéru poháňa a motivuje, v detstve či puberte. Všetko, čo potrebujete vedieť o výchove dievčat – ako ju povzbudiť, milovať a pomôcť jej objaviť jej smerovanie v živote sa dozviete v tejto knihe.
Múdrosť, ktorá vychádza zo srdca. V tejto knihe nájdete stovky povzbudení a rád. Kedy povedať synovi áno a kedy povedať nie?
Uspávanie patrí k najväčším problémom rodín s malými deťmi. Práve im je určená kniha detskej psychologičky Jiřiny Prekopovej, ktorá ukazuje cestu k pokojnému spánku. Poukazuje pritom na skúsenosti mnohých prírodných kultúr, ktoré ešte nestratili spojenie s tradíciou a stáročnými zvykmi.
Nebyť sám - Zamyslenia pre manželov na každý deň s úvodom od Tomáša Krišku. V našej knihe píšeme o tom, že Boh stvoril muža a ženu, aby ani jeden z nich nebol sám. Keď Boh stvoril Adama, povedal, že nie je dobré, aby bol človek sám. A stvoril Evu, aby zaplnil túto prázdnotu.
Autorka se zabývá problematikou lásky. Láska je v každém z nás. Jen ji někdy nemůžeme najít, cítit, anebo vůbec pochopit smysl a význam toho, co vlastně láska je. Ve chvíli, kdy se naučíme mít rádi sami sebe, můžeme milovat i ostatní. Pokud to dokážeme, zvítězili jsme, pokud ne, pak se nám ve vztazích dařit nebude a slovo láska nenaplní svůj význam.
Mateřská láska je globální fenomén, který je starý jako lidstvo samo. Základní myšlenkou této knihy je skutečnost, že příliš mnoho mateřské lásky škodí – a plodí spoustu problémů. Pokud si přečtete tuto knihu, trochu o tom popřemýšlíte a budete chvíli pozorovat svět kolem sebe, možná zjistíte, že věci se mají jinak, než se domníváte.
V tejto knihe sa autor skutočne originálnym, ľahkým a nenúteným štýlom obracia na rodičov a na vzdory súčasnému primátu kariéry a konzumizmu vracia výchove jej nenahraditeľné miesto. V prvej časti čitateľa zaujmú naruby obrátené zásady, ako si zle vychovať dieťa, ktorými autor veľmi trefne a pravdivo odhaľuje výchovné chyby.
Kniha nabízí poznání Rudolfa Steinera v oblasti waldorfské pedagogiky a péče o děti. Vychází z komplexního propojení výchovných, zdravotních i kulturních hledisek a zohledňuje osvědčené zkušenosti i reálné potřeby dneška. Zároveň nechává dostatečný prostor k vlastnímu rozhodování a individuálnímu řešení každé situace.
Na Slovensku doteraz chýba monografické alebo slovníkové spracovanie priezvisk. Tento stav sa usiluje zmierniť popularizačná monografia M. Majtána Naše priezviská. V úvode sa nachádza stručný prehľad vzniku a vývinu priezvisk od prímen a prídomkov až po dnešné dedičné priezviská, jazyková a gramatická charakteristika i prechyľovanie priezvisk.
„Ak chcete dobre vychovať svoje deti, miňte na ne dvakrát viac času a dvakrát menej peňazí.“ (Abigail van Buren) Kdesi v hĺbke srdca cítime, že to najcennejšie, prostredníctvom čoho sa môžeme darovať blízkym, nie sú peniaze, ale čas. K dobrej výchove potrebujeme dostatok času.
Autorka působivě vypráví o tom, co jsou to spřízněné duše. Ty hrají hlavní roli v mnoha zásadních životních tématech, jako je odpuštění, pomsta, láska a nenávist, sexualita, vztahy rodič-dítě, svoboda a závazek a další. Rozebírají se zde různé typy spřízněných duší a typické scénáře vývoje vztahů s nimi.
Kniha je určená pro všechny páry, které touží po dítěti, jež nepřichází, truchlí pro miminko, které se nedožilo porodu, nebo už příliš dlouho čekají na děťátko, které by mohli osvojit. Autorka vám pomůže hledat cestu za pomoci biblického příběhu Chany.
Veľa kníh sa snaží pomáhať rodičom, aby vychovali deti dobre pripravené a zrelé pre život. Ale táto kniha sa zameriava na celé rodiny, aby v nich vyrastali veriaci ľudia – spoločne, deti aj rodičia, ktorí poznávajú Boha, vyznávajú Krista, prijímajú milosť, majú srdce služobníka a sú misijne založení.
Společné dílo matky čtyř dětí a klinické psycholožky 365 způsobů jak vychovat sebejisté dítě je snahou pomoci rodičům v jejich cestě. Vše, co rodiče udělají, co řeknou, čemu věří, má vliv na jejich děti. Samozřejmě se nelze vyhnout chybám, ale tato kniha nabízí názory, nástroje a metody k výchově bystrých, upřímných a šťastných dětí.
Rodinné mnohology se věnují rodině a vztahy mezi jejími členy.
Čoraz viac rodičov je bezradných: hoci sa svoje deti snažili vychovávať čo najlepšie, vykľuli sa z nich malí tyrani. V novom, rozšírenom vydaní svojej najúspešnejšej knihy známa detská psychologička vysvetľuje, koľko opory a aké hranice deti potrebujú, aby ich vývin prebiehal hladko a bez porúch.
Nájdete tu postrehy a vnútorné pravdy mňa ako matky. Jemne odhŕňam závoj poznania, poukazujem na to, čo sa deje vo vzťahoch s deťmi. Keď som pochopila niektoré z týchto právd o tom, ako fungujem vo vzťahoch s deťmi, odkryl sa mi svet jemnohmotného vnímania. Poňala som spôsoby, akým deti liečia a učia nás dospelých. Neprezrádzam tajomstvá.
Očerňuje vás váš bývalý partner před dětmi? Snaží se obrátit je proti vám?