Skriptá sa zaoberajú problematikou stavby výrobných strojov a zariadení z hľadiska základných konštrukčných postupov.
Skriptá sú určené študentom odboru Biomedicínske inžinierstvo na Strojníckej fakulte TU v Košiciach. Mali by pomôcť študentom rýchlejšie si zapamätať a osvojiť základnú termonológiu ako slovenskú tak aj latinskú, súčasne si študenti osvoja základy mikroskopovania.
V dnešnej dobe všetky spoločnosti bojujú s vysokou konkurenciou na trhu. Preto sa v spoločnostiach kladie veľký dôraz na to, aby práve ich výrobky a služby mali pevné miesto na trhu.
Predmetom učebného textu je stručný prehľad technického pokroku v kontexte jeho historického vývoja. Technický pokrok je vo veľkj miere podmienený procesom objavovania a zlepšovania technických postupov a metód a vhodných materiálov.
Automatická regulácia a riadenie sa stáva v súčasnej dobe integrálnou súčasťou strojárenských výrobkov, dodávaných technologických celkov a zariadení. V
Učebnica si za cieľ kladie nielen oboznámiť študentov a širokú odbornú verejnosť so základnými postulátmi výroby, ale aj s následnými aktivitami, ktoré súvisia napríklad s otázkou výpočtového vyjadrenia výrobných procesov, plánovanej potreby materiálu, riadenia zásob, technologických nákladov a selektívnej aplikácie vybraných metodických postupov na navrhovanie
Vydání publikace bylo připraveno s ohledem na potřeby předmětu Prvky ocelových konstrukcí na všeobecném oboru studijního programu Stavební inženýrství.
učební text pro FSI
Ve vydavatelství MM publishing vyšlo další, již čtvrté přepracované vydání legendární publikace Konstrukce CNC obráběcích strojů. Jedná se o jedinečnou knihu na trhu věnující se problematice konstrukce CNC řízených obráběcích strojů, která mapuje současný stav této progresivní techniky v kontextu s moderními trendy v průmyslu.
Publikace se zabývá problematikou projektování montovaných betonových nosných konstrukcí, jako jsou jednopodlažní haly, patrové budovy skeletového a panelového typu, základy aj. Jde především o otázky volby statického systému vhodného pro daný provoz, včetně návrhu detailů prvků a jejich styků.
Učební text je určen jako pomůcka k přednáškám a cvičením předmětů zaměřených na problematiku navrhování betonových konstrukcí, a to v rámci povinných i povinně volitelných předmětů bakalářského a navazujícího magisterského studia na Fakultě stavební ČVUT v Praze, ale může být využit i širokou technickou veřejností.
Obsah publikace tvoří oblast teoretických i praktických základů obráběcích procesů včetně nekonvenčních metod obrábění, jako je obrábění laserem, svazkem elektronů, ultrazvukem, za tepla, vodním paprskem atd.
Monografia je zameraná na teoretické a praktické poznatky úzko špecializované na skupinu dopravno-manipulačných zariadení, ktoré tvoria žeriavy mostového typu.
Obsah: 1.Úvod 2.Doporučená příprava 3.Bezpečnost a požární ochrana 4.Nauka o materiálu 5.Základy elektrotechniky 6.Princip plazmového řezání 7.Plazmová zařízení 8.Technologie řezání plazmou 9.Vady řezu
Základní kurz svařování metodou 111 se souborem testových otázek. Obsah: 1.Úvod 2.Bezpečnostní ustanovení 3.Nauka o materiálu 4.Přídavné materiály 5.Základy elektrotechniky, elektrické zdroje 6.Technologie svařování 7.Napětí a deformace 8.Vady a zkoušky svarových spoju 9.Normy a předpisy pro svařování 10.Praktická příprava 11.Seznam citovaných norem 12.
Riešenie súčasných enviromentálnych prostriedkov je nie len otázkou technického riešenia, ktoré donedávna bolo vyvolané buď ako reakcia na vzniknutý enviromentálny problém alebo v rámci progresívnejšieho prístupu ako preventívny prístup. Mala by to byť zmena hodnotovej orientácie človeka, ako jedinca, ale aj spoločnosti i celého ľudstva.
Osmy diel plynulo nadväzuje na všetky predchádzajúce vydania. Pokým siedmy bol venovaný trendom v náradí a v nástrojoch, ôsmy diel približuje zmeny, ktorými v ostatných rokoch prešli obrábacie a tvárniace stroje. Súčasne je v tejto časti venovaný priestor i ďalším technológiám, bez ktorých by mikrometricky presné obrábanie kovov nebolo možné.
Autori monografie poukazujú na systémový konflikt medzi životným prostredím a potrebami civilizácie a sústreďujú sa na kritické environmentálne oblasti priemyselnej výroby. Zameriavajú sa na konvenčné strojárske technológie (obrábanie, tvárnenie, zváranie, povrchové úpravy, zlievanie, tepelné spracovanie) a ich vplyv na životné prostredie.
Vysokoškolská učebnica „Konštrukčné prvky strojov“ je určená pre študentov Technickej fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre (pre všetky študijné programy) a pre odborných pracovníkov v technickej praxi, ktorí sa zaoberajú navrhovaním strojov a strojných zariadení.