Klasická mechanika je vstupní branou do studia fyziky. Mnoho autorů a v různých dobách již tuto látku zpravovalo a z různých pohledů vyložilo. Jedinečné pojetí profesora Bajera ve druhém doplněném a upraveném vydání zahrnuje zkušenosti osmi let z přednášek základního kurzu mechaniky, které má na Univerzitě Palackého v Olomouci, zkušenosti z 1.
Otázky a problémy spojené s aplikací teoretických poznatků v oblasti technických věd, zejména ve sféře fyzikální a chemické metalurgie a slévárenství, jmenovitě pak v běžné praxi sléváren a oceláren, jsou pro většinu absolventů často základním činitelem, určujícím jejich úspěšný vstup do praktického života průmyslového podniku, v daném případě do
Předložená publikace vychází ze soudobé světové odborné literatury, odborných článků v předních českých a zejména zahraničních periodikách publikovaných v posledních letech a technických a propagačních materiálů významných evropských a světových výrobců řezných nástrojů a nástrojových materiálů.
Cieľom predkladanej publikácie je prezentovať v jednotlivých kapitolách možnosti ich využitia na kontrolu niektorých základných prvkov konštrukcií. Skriptá sú určené ako pomôcka na cvičenia z predmetu Metodika konštruovania a vychádzajú z dlhoročných skúseností autorov pri zabezpečovaní tejto výučby.
Šrouby, matice, podložky, porovnní DIN-ČSN a ČSN-DIN, rejstřík norem,... 2. aktualizované vydání podle stavu k 28.2.2005.
Smer vývoja výrobných strojov je do značnej miery ovplyvnený charakterom výrobnej základne. Strojárska výroba v našich podmienkach mala v minulosti prevažne nižší charakter (kusová a stredne sériová výroba). Široký sortiment našej strojárskej výroby vyžadoval vybavenie strojného parku rôznymi druhmi obrábacích strojov.
Publikace popisuje základní metody řešení úloh kinematiky a dynamiky prostorových soustav tuhých těles (MBS) s důrazem na aplikaci na počítači. Teoretický výklad maticových metod a algoritmů je doplněn řadou řešených příkladů.
Vruty, čepy, kolíky, hřeby, nýty, klíny a pera, hřebíky, pojistné prvky, porovnání norem ČN-DIN a DIN-ČSN, rejstřík norem, rejstřík hesel, obrazový rejstřík,...
Kniha je určená študentom strojníckych fakúlt vysokých škôl, hlavne pri štúdiu predmetu Konštruovanie III - Mechanické a hydraulické prenosy.
Učebné texty pre študentov STU v Bratislave - strojnícka fakulta.
z obsahu ÚVOD 1 OPRAVÁRENSTVO A SERVIS MOTOROVÝCH VOZIDIEL 1.2 OPOTREBOVANIE A VÝZNAM DIAGNOSTIKY MOTOROVÝCH VOZIDIEL 1.3 VYBAVENIE OPRAVOVNÍ 1.4 VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ DEMONTÁŽE 1.5 VELIČINY A ICH JEDNOTKY PRI DIAGNOSTIKOVANÍ 1.6 KLASIFIKÁCIA VOZIDIEL 1.7 MANIPULÁCIA S DIELENSKOU LITERATÚROU 1.
Okrem iného, táto učebnica popisuje diagnostikovanie a opravy moderných elektronických vstrekovaní zážihových aj vznetových motorov. Ešte predtým sa učebnica zaoberá chladiacou a mastiacou sústavou motora. Za povšimnutie stojí analýza znečisťovania motorového oleja a s ním súvisiace nie vždy potrebné výmeny oleja, ktoré priamo súvisia s ekológiou.
Monograficky spracovaná publikácia je venovaná teoretickým problémom motorov dopravných prostriedkov so zameraním najmä na piestové spaľovacie motory. V jednotlivých kapitolách je venovaná pozornosť nielen všeobecne známym skutočnostiam o motoroch, ale aj poznatkom, ktoré získali jednotliví autori svojou viacročnou vedeckovýskumnou činnosťou.
Táto vysokoškolská učebnica je určená predovšetkým študentom neelektrotechnických fakúlt technických univerzít, ako aj širokej odbornej verejnosti.