Microorganisms perform a variety of roles on our planet, most of which are important to make the Earth a habitable and sustainable ecosystem.
Cvičebnica je doplnkovým materiálom k učebnici Úvod do portu¬galských neslovesných slovných druhov, ale dá sa použiť aj samostatne. Rovnako ako učebnica je rozdelená na deväť kapitol venovaných jednotlivým portugalským slovným druhom s výnimkou slovies.
Neviete si rady s portugalským slovesom?
Mimovládne neziskové organizácie (MNO) vznikajú za účelom napĺňania spoločensky či všeobecne prospešných účelov, t. j. na rozdiel od podnikateľských subjektov nie za účelom dosahovania zisku. MNO sú teda zakladané, aby realizovali aktivity s cieľom napĺňania svojich účelov na nekomerčnom princípe – napr.
Cieľom monografie s názvom Základné slobody a zásady vo svetle pracovného práva, je analýza základných slobôd, zásad a princípov, ktoré sú charakteristické pre pracovné právo, ako odvetvie práva s hybridnou povahou.
Monografia sa týka novodobých trendov urbanizlmu a ekoplánovania. Priorita výskumu je hľadanie množností samosprávy pri podpore primárnej udržateľnosti rozvoja. Publikácia je určená pre širšiu vedeckú verejnosť v súlade s požiadavkami boja proti klimatický zmenám.
Predkladaná vedecká monografia predstavuje aktuálnu vedeckú a vedecko-odbornú publikáciu, ktorá reaguje na otázky aplikačnej praxe, a to v kontexte uplatňovania zásad deliktuálneho trestania pri vyvodzovaní zodpovednosti štátom za právom reprobované konanie fyzických osôb a právnických osôb.
Cieľom tejto publikácie je predstavenie a podanie uceleného obrazu o jednotlivých teóriách európskej integrácie, čo poslúži predovšetkým študentom zainteresovaných odborov ako učebný materiál pre lepšie pochopenie procesov európskej integrácie.
Jozef Trubíni (1945) je známy požitavský ilustrátor a autor viacerých monografií. Najznámejšie sú jeho Požitavské povesti (1998), ktoré napísal spolu s docentom Jozefom Melicherom, a ktoré aj ilustroval. Monografie o Vrábľoch (1994, 2004) doplnil knihou Osudy vrábeľských židov (2004), ktorú napísal spolu so synom Ľubošom.
Pracovný zošit približuje vznik a pôsobenie česko-slovenských légií, ktoré zohrali významnú úlohu pri konštituovaní a najmä pri uznaní nového samostatného štátu Česko-Slovenska.
Slovenčina je dedičkou jazyka našich veľkomoravských predkov, ktorí postupne osídľovali severokarpatský priestor. Pracovný zošit približuje vývin slovenského jazyka a delí ho na obdobia Predspisovného obdobia a Spisovného obdobia, ktorých jednotlivé etapy podrobnejšie rozoberá a dokladá jednotlivými predstaviteľmi, dokumentmi a zaujímavosťami.
Pracovný zošit predstavuje vznik Matice slovenskej od jej otvorenia v roku 1863 až po nútené násilné zatvorenie uhorskou vládou v roku 1875. Približuje Maticu slovenskú od myšlienky zrodenia inštitúcie, memorandovej myšlienky, priebehu založenia, roky fungovania, zatvorenie ale aj fungovanie po tomto roku.
Pracovný zošit predstavuje hlavný prúd slovenského národného hnutia, ktorý sa formoval v 30. a 40. rokoch 19. storočia zo slovenských študentov na evanjelických lýceách. Prostredníctvom pracovného zošita sa dozviete, kto boli štúrovci, aký význam a zásluhy majú nielen ako národní buditelia, ale aj ako ideológovia novodobej slovenskej štátnosti.
Pracovný zošit približujúci prostredníctvom výrazných osobností prvý prúd slovenského národného obrodenia (80. a 90. roky 18. storočia) .ktorý v čase osvietenských a „jozefínskych reforiem začal premieňať slovenské etnikum na moderný novodobý národ. Hlásali osvietenské myšlienky a potrebu zvyšovať najmä mravnosť, vzdelanosť a kultúru slovenského národa.
Téma podmetu ako jedného zo základných vetných členov patrí v syntaxi medzi kľúčové. V ostatných desaťročiach sa jej autor bádateľsky venoval z viacerých hľadísk a vznikli tak početné vedecké štúdie, ktoré osvetľujú mnohé základné stránky tohto východiskového člena štruktúry dvojčlennej vety.
Cvičebnice španělské gramatiky určená především studentům španělské filologie na univerzitách, ale též všem ostatním zájemcům o prohloubení znalosti španělské mluvnice. Kniha předpokládá dobrou znalost španělštiny (na úrovni B2, C1, C2) a zaměřuje se na relativně obtížné gramatické jevy.
Kniha je prvním monografickým pojednáním o obsahu výuky na pražské lékařské fakultě v době barokní; titul odkazuje ke dvěma významným českým profesorům medicíny té doby. Výklad je chronologicky rámován obnovením lékařské fakulty po bitvě na Bílé hoře a počátkem vlády císařovny Marie Terezie (1740).
Ty, šľachetný a láskavý čitateľ, bráň sa pred nehanebným zlomyseľníkom udatne a s neochvejným duchom. Buď zdravý, ktokoľvek nepohrdneš čítaním tohto diela a pokladaj ho za nestranné a dobré. (Juraj Papánek) Priam na spoločenskú, kultúrnu či školskú objednávku vzniklo v poradí tretie dielo autora a pedagóga PhDr. Jána Papugu, PhD.