Kniha poskytuje v populárno-vedeckej forme komplexný súbor informácií o organe. Svojím obsahom oslovuje širokú komunitu priaznivcov organa, organistov, študentov, cirkevných činiteľov a každého, kto si chce rozšíriť svoje poznatky o zaujímavom a komplikovanom „kráľovi nástrojov“.
Slovenskému záujemcovi o estetiku hudby sa dostáva do rúk jeden z najslávnejších a najcitovanejších hudobnoestetických textov 19. storočia. Od svojho prvého vydania v roku 1854 tento spis vyvolával búrlivé súhlasné, ale aj vášnivé polemické a kritické reakcie. Jeho autor Eduard Hanslick patril k najrenomovanejším hudobným kritikom a vedcom 19. storočia.
Druhé, revidované vydanie populárnej zbierky cvičení od známeho klavírneho virtuóza a pedagóga.
Lemoinove etudy, obľúbený inštruktívny titul, na Slovensku vychádzajú po dlhej prestávke. Cieľom tohto vydania je predložiť pedagógom a žiakom notový text, ktorý rešpektuje pôvodné prstoklady a tempové, dynamické, artikulačné a frázovacie pokyny autora. Editorkou titulu je Magdaléna Bajuszová.
Disertační práce pojednává o nástroji basový trombon, jeho stručné historii, vývoji, způsobu výuky, významných osobnostech tohoto nástroje ve Velké Británii a USA. Práce také obsahuje rozhovory s důležitými bastrombonisty Velké Británie a USA, pro srovnání s Českou republikou rovněž i názory předních českých hráčů.
Práce zkoumá standardní i alternativní (mikrointervalové) tónové systémy, způsoby jejich výstavby, typologii a systematiku. Hodnotí možnosti konstrukce tónových systémů a jejich zapojení do hudebních procesů prizmatem obecných kompozičních principů.
Publikácia vhodná pre začiatočníkov v hre na husliach. Obsahuje 60 najznámejších ľudových piesní v úprave pre jedny alebo dvoje huslí, pričom melódia je upravená do tej najjednoduchšej podoby a vybavená podrobnými interpretačnými poznámkami. Part druhých huslí je chápaný ako bohatšie vypracovaný sprievod. (2.vydanie)
Americký klavirista a teoretik Charles Rosen (1927) na seba upozornil najmä týmto textom. Napísal ho roku 1971 a pre druhé vydanie (1997) pripravil jeho rozšírenú verziu. Autor s obdivuhodným pochopením podstaty problematiky odhaľuje rôzne aspekty hudobného klasicizmu vo svojich vrcholných prejavoch.
Petr „El Pulpo“ Smetáček – multi-instrumentalista, skladatel, aranžér, kapelník souborů Los Rumberos – se dlouhodobě věnuje pozvednutí povědomí o afro-kubánské hudbě (neboli „salse“) v Čechách.
Druhé album Vladimíra Merty, významného představitele našeho městského písničkářství, má zajímavý osud. Jeho první deska, kterou natočil během studií v Paříži v roce 1968, se domů jen pašovala. K nabídce na vydání druhého (prvního domácího) alba přistoupil pečlivě, vybral 11 písní a v únoru 1970 je natočil.
.."Akordeón pri správnom ovládaní môže byť ideálnym nástrojom rozvoja hudobníka; jeho schopnosť viachlasej hry, plastickosti, rôznorodosti farieb i výrazných dynamických odtieňov je predpokladom pre bohaté interpretačné vyjadrenie.
Svatopluk Karásek patří spolu s Charliem Soukupem a Dášou Vokatou k nejvýraznějším písničkářům českého undergroundu, kteří byli komunistickou policií pronásledováni a donuceni k vystěhování z vlasti.
Pokiaľ ešte dieťa dokáže pohladiť psíka, mačičku, dokedy mu spôsobuje radosť recitovať básničku, kým mu v speve do úsmevu krúti líca, a nôžky v rytme dovedú ho k tancu, dovtedy má ešte svet šancu!
. Úpravy lidových písní z Čech (L.Holec) II. Medvědárium (I.Bláha, A.Vidlák, E.Hradecký, P.Kočí) III. Žertovné písně pro mladší děti (P.Malhocký, J.Vopálka) IV. Narodil se Kristus Pán - vánoční zpěvy (upr. L.Holec)
Hudební časopis, který odráží dění na převážně alternativní scéně, ale zároveň není nijak žánrově vymezený. Full Moon stojí především na originální grafické úpravě a kvalitních, obsáhlých textech.
Transkripce skladeb předních českých skladatelů pro dvě kytary, upravil Jirmal Jiří.
Miroslav Wanek patří k nejosobitějším a nejuznávanějším českým rockovým textařům. Kniha Výlov šuplíka nejen shrnuje jeho texty pro skupiny Už jsme doma, FPB, Divize T a Pluto, ale také mapuje Wanekovu tvůří kariéru v šesti obsáhlých rozhovorech z let 1991-2012, z nichž dva zatím nebyly publikovány v češtině.
Kniha Hudobný dialóg je výsledkom Harnoncourtovej dlhoročnej pedagogickej činnosti na Hudobnej univerzite Mozarteum v Salzburgu. Autor sa v nej sústreďuje na diela Monteverdiho, Bacha a Mozarta, ktoré tvoria ťažisko jeho dirigentskej činnosti.