Malá monografia významnej slovenskej maliarky a ilustrátorky kníh – legendy slovenského výtvarného umenia. Kniha zámerne obsahuje tempery menších formátov, ktoré sú v knihe reprodukované vo svojej skutočnej veľkosti, teda 1 : 1. Ide o ucelenú prezentáciu časti tvorby maliarky, ktorá ovplyvňuje i doteraz mnoho slovenských maliarov.
Souborná publikace mapující grafický design s přesahem do současného umění je roždělená do třech kapitol: Manifest – kapitola první vytváří souvislosti mezi uměleckými intervencemi do veřejného prostoru, institucionální kritikou i obecněji postojem umělce ke společnosti a počiny z oblasti nakladatelství, časopisectví, ilustrace, plakátové tvorby nebo graffiti.
Re-kreačný sprievodca poľskou umeleckou scénou. Vyleštené poľské číslo venované poľským autorom – teda aspoň tým, ktorí doň ako-tak vošli. Alebo nedôsledné re-kreačné číslo venované pamiatke strateného robota L.E.M. Obsah: Norman Leto / Wojciech Bruszewski / Zofia Reznik / Gizela Mickiewicz / Krzysztof A.
Špeciálne dvojčíslo venované súčasnému media art-u Made in Japan. High tech-myslenie a východná tradícia v ukážkach jednotlivých autorov + 9 lekcií z japonského jazyka!
„Súčasný (new) media art nielen z východného (o)kraja“ Prvotriedna vitaminóza zjavne spôsobená (ne)tradičným chápaním land art-u. K vytvoreniu tohto čísla prispela aj samotná príroda, ktorá nemá nič proti technologickému pokroku.
Publikace představuje špičková díla české a evropské secese ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Zaměřuje se na užité umění secese jako součást převratných modernizačních a emancipačních proudů konce 19. století, které vedly k proměnám obytného interiéru a oděvní módy, k novému tvarosloví skla a keramiky nebo ke zrodu moderní vizuality reklamy.
Ako napovedá už názov, publikácia je venovaná filmovým dielam z obdobia rokov 1921 – 1991, teda dielam, ku ktorým Slovenský filmový ústav vykonáva práva výrobcu. Konkrétne ide o výber 35 celovečerných filmov, ktoré predstavujú to najlepšie, čo v našom audiovizuálnom prostredí doposiaľ vzniklo.
Publikácia pod názvom Alain Resnais – Kinematografia mozgu je zborníkom textov slovenských, českých, francúzskych a britských autorov a Resnaisovu tvorbu približuje z rôznych historicko-teoretických perspektív od režisérových raných krátkometrážnych dokumentárnych filmov až po jeho zatiaľ posledný dlhometrážny počin Ešte ste nič nevideli.
Trojjazyčná publikácia DILEMMA, ktorá vyšla vo vydavateľstve Kalligram koncom minulého roku, zachytáva rovnomennú putovnú výstavu (Budapešť, Košice, Brno) jednej z najvýznamnejších predstaviteliek súčasného výtvarného umenia v regióne strednej a východnej Európy, Ilony Németh. Publikácia Dilemma približuje transnacionálny charakter umeleckej tvorby tejto autorky.
Zborník Interpretácia a film tvoria príspevky z 11. česko-slovenskej filmologickej konferencie, ktorá sa ako pravidelné výročné stretnutie filmových teoretikov, historikov, estetikov i odborníkov iných spoločenskovedných odborov uskutočnila v dňoch od 18. do 21. októbra 2007 v Krpáčove.
Tábor malovaný světlem : fotografie z archivu Šechtl a Voseček od roku 1868 do současnosti. V knize je 230 fotografií od pěti generací Šechtlů rozdělených do kapitoll: Staré Město, Za hradbami, Jordán, Lužnice a Proměny. Nejstarší fotografie je z roku 1868, poslední z roku 2015.
Martin Dzurek, sochár narodenný r. 1973. Na ceste za svojím cieľom sa ponára do hĺbok vibrácií svojho srdca, v snahe chápať a stvárniť ich v tej najčistejšej a najadekvátnejšej forme. Diela majú silné vyžarovanie, nesú stopy zamýšl‘ania sa nad zmyslom bytia. Hľadá tie hodnoty, za ktorými sa treba ponoriť do hĺbok ticha vlastného vnútra, do hĺbok univerza.
"Jsou místa, kterými prochází čas a od kterých se odvíjí děj. Louky, prameny, zálivy, hory, zahrady, náměstí… Stromy. A stoly." Strom je stůl. Pro galerii Křehký jej navrhli Olgoj Chorchoj a je vyroben z jediného kmene dubu letního.