Malý průvodce po indiánských skupinách severozápadní Alberty, Yukonu a Britské Kolumbie. Nejde o záznam cesty vytrvalých plavců, odvážných horolezců, ani dobrodružství toulavých trampů, ale dvou „zralých“ skautů, kteří si v květnu 2006 sedli do pronajatého auta v kanadském Edmontonu, aniž tušili, co s jejich psychikou odlehlé pustiny severu udělají.
Odborníka v oblasti cestovního ruchu si dnes jen těžko dokážeme představit bez důkladného geografického vzdělání. K nabytí relevantních vědomostí velmi dobře poslouží právě předkládaná publikace, která je v prvé řadě určena studentům oboru cestovního ruchu na vyšších odborných a vysokých školách.
Ilustrovaný sprievodca celého sveta. Kniha pre miloníkov diočiny - potulky od rovníka k polárnym kruhom. Kniha členená na kapitoly: náš priateľ divočina, v pralese, na savane, na púšti, v lese, na lúke, v húštine, v ľadovom svete, na pobreží, vo svete vrcholkov.
Kniha To bola naša Korytnička patrí do skupiny odborných knižných publikácií z oblasti dejín dopravy. Textový a obrazový materiál pre jej vznik zbieral autor v priebehu viac ako troch desaťročí.
Slovenská mutácia najpredávanejšieho českého školského atlasu, ktorý v Čechách vychádza už v 4. vydaní a nadväzuje na úspešné vydania z rokov 2004, 2007 a 2011, ktoré vyšli v niekoľkých dotlačiach. Atlas je inovovanou, rozšírenou a aktualizovanou verziou licenčného atlasu Kartografie Praha, a. s.
Hrad Lietava (sprievodca po zrúcanine hradu) je v poradí 13. publikácia z edície Slovenského skautingu - Sprievodcovia po hradoch. Hrad Lietava sa nachádzaja v ŽIlinskom kraji a je to jeden z najznámejších hradov v tomto kraji. Hrad pochádza z 13. storočia, pričom v 15. a 16 storočí bol viackrát prestavovaný. Od 18. storočia dochádza k jeho intenzívnemu pustnutiu.
Narodil sa v roku 1961 v Bratislave. Je ženatý, má dve dcéry a štyri vnúčatá. V rokoch 1975 až 1990 sa venoval horolezectvu. Liezol vo Vysokých Tatrách, Alpách a na Pamíre. Najvýznamnejší výstup podnikol vo februári 1983, prelezením prvého zimného výstupu „Via Martini“ v severozápadnej stene Civetta v talianskych Dolomitoch.
„Hrad Tematín – sprievodca po zrúcanine hradu“ je unikátnym spracovaním najdôležitejších informácii o tomto známom hrade v pôsobivej a graficky príťažlivej forme. Autorsky ju pripravil popredný odborník – bádateľ v oblasti pamiatkových výskumov Ing. arch. Martin Bóna.
Kniha popisuje dobrodružnou přes 1 000 Nm dlouhou plavbu začínající ve slovenském přístavu Patince s cílem v tureckém Istanbulu, kdy se autorům na téměř tři týdny stala domovem 6,5 metrová plachetnice.
Príbehy zemepisných názvov ponúkajú iný pohľad na dobre známe i odľahlé kúty Vysokých Tatier. Spočiatku boli názvy odvodzované najmä podľa vlastníckych vzťahov, neskôr zanechali v tatranskej toponymii svoju pečať lovci, bylinkári, hľadači pokladov, pastieri, baníci, drevorubači, uhliari Ich názvy vznikali najmä v 17. a 18.
Mapy od nakladatelství SHOCart v měřítku 1 : 50 000 obsahují mimo turistických a cykloturistických tras, také souřadnicový systémem UTM WGS84.Tímpádem jsou vhodné pro GPS. Mapy obsahují : - Souřadnicový systém WGS84, vrstevnice po 10-ti metrechznačené turistické trasy ( vč.
* Cestovní ruch má v současnosti trvalé místo ve společenském a hospodářském životě mnohých zemí světa, Českou republiku nevyjímaje. Seznámit se s jednotlivými druhy služeb, především s jejich organizačně-technickými a technologickými aspekty, umožňuje nové vydání učebnice o službách cestovního ruchu.
Unikátny súbor deviatich kreslených máp zachytávajúci Bratislavu v prelomových historických obdobiach. Dôvodom spracovania diela však bola i budúcnosť Bratislavy, preto sú jeho neoddeliteľnou časťou aj vízie, ponúkajúce riešenie dopravy a revitalizácie prírody. Mapy sú uložené v reprezentatívnom krabicovom balení s tmavomodrým koženkovým povrchom.
Cieľom druhého doplneného vydania publikácie je sústrediť charakteristické znaky tradičnej kultúry jednotlivých regiónov tak, ako to umožňuje doterajšia úroveň poznatkov, a čitateľovi predostrieť stručnou a prehľadnou formou mozaiku kultúrnej pestrosti územia Slovenska.
Metropola východu - Košice Skutočným klenotom (nielen) východného Slovenska je mesto, ktoré učarovalo už mnohým. Mesto Košice – mesto kultúrne, mesto športové, mesto moderné. Impozantné historické pamiatky, ktoré sa v kráse priam predbiehajú, vás prenesú stáročia dozadu. Napriek tomu však metropola východu neustále žije a neustále mení svoju tvár.
Cesto-faktopis „O rájích a peklech Jihovýchodní Asie“ (již pátý v cesto-faktopisné řadě „Svět jako na dlani“) přináší čtenářsky přívětivý pohled na historii, přírodu, kulturu a etnika této části světa. Barvitý příběh zdejších zemí je podán v souvislostech, vzájemných vztazích i s vazbami ke světu. Vypovídá nejen o nich samotných.
Automapa v měřítku 1 : 400 000 (1 cm = 4 kilometrů) zobrazuje kompletní síť silnic a dálnic s dopravními vzdálenostmi, dále všechna sídla a vybraný tematický obsah (hrady, zámky, kláštery, hotely, kempy apod.). Součástí mapového podkladu jsou lesy a stínovaný terén. Rejstřík sídel je vlepen v samostatném sešitě.
Na začátku byl nápad, koupit staré auto a cestovat po vlastní ose po světě. Jako první etapu jsme zvolili střední Asii, protože je dosažitelná po silnici. Sehnali jsme Škodu 100 rok výroby 1969 pojmenovanou Barča. Náš cestovatelský projekt jsme nazvali Škoda 100 na cestách. Na cestu jsme vyrazili bez GPS pouze s mapou a kompasem.