Bert Ghezzi vo svojej knihe Moc každodennej svätej omše odhaľuje, ako dať slávenie svätej omše do centra svojho života a stať sa svedkom skutočnej prítomnosti Krista práve tam, kde sa nachádzame: vo vzťahoch, v práci, v rodine.
Už od raného detstva sa v živote blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej prejavoval dar proroctva a túžby po hlbokom spojení s Bohom. Aby svoju túžbu naplnila a dala jej rozlet, vstúpila do augustiniánskeho kláštora. Nasledovali roky plné svätej bolesti a mystického zjednotenia s Bohom, čoho vonkajším znakom sa na dvanásť rokov stali stigmy.
Svätá Rita. Svojím životom posvätila všetky stavy: manželský, vdovský aj rehoľný. V mladom veku prišla o manžela a neskôr aj o obe deti. Štyridsať rokov žila ako mníška v kláštore a posledných pätnásť rokov svojho života nosila na čele stigmu – tŕň z Kristovej koruny.
Perpetua, Cecília, Uršuľa, Agnesa, Genovéva, Hildegarda z Bingenu, Klára, Gertrúda, Brigita, Angela Merici, Terézia z Ávily, Ružena Limská, Margita Mária Alacoque, Mária Magdaléna de’ Pazzi, Gemma Galgani, Teresa Musco, Natuzza Evolo... Za každým z týchto mien sa ukrýva jedinečný príbeh. Stretnutie, boj, odpoveď.
Duch Svätý miluje dotýkať sa nášho srdca a ovlažiť ho svojím vánkom. V hlbokej intimite modlitby ho prikrýva svojou prítomnosťou a šepká mu tajomstvá. Knižočka Imaginácie Ducha je jedinečnou zbierkou duchovných obrazov – vyznaní, ktorými sa Duch Svätý túži prihovárať nášmu srdcu.
Kto vie lepšie písať o vyslobodení ako ten, kto ho prežil na vlastnej koži? A kto vie lepšie odovzdať premieňajúcu moc Svätého písma ako ten, kto sa ním denne sýti?
eho prvoradou úlohou je oklamať nás a ukradnúť nám dar spásy, ktorý nám Kristus vydobyl na kríži. O kom hovoríme? O diablovi, kniežati temnôt. Na rafinovanosti a presvedčivosti svojich lží nešetrí. Skutkami napodobňuje Boha a Jeho anjelov s jediným cieľom – odvrátiť náš pohľad od Ježiša Krista. Naozaj sa diabol ukrýva v poverách a poverčivosti?
Franz Spirago v knihe Diabol a jeho pôsobenie podáva koncept posadnutia, špiritizmu, veštenia, slobodomurárov, pohanských modiel či Antikrista. Na príkladoch málo známych prípadov exorcizmov zaznamenaných napríklad v Příbrame v Čechách, v rakúskom Mariazelli či v juhoafrickom Natali autor opisuje krutú manifestáciu vlády satana, bažiaceho po zničení človeka.
Po smrti svojho manžela sa Brigita Švédska druhýkrát nevydala a rozhodla sa žiť jedine pre Boha. Obrovská dôvera, oddanosť Bohu a túžba po večnosti ju čoraz častejšie viedli na kolená, k modlitbe a meditácii. Práve postoj pokory a bezhraničnej úprimnej lásky ku Kristovi sa stali základom pre mystické zážitky a zjavenia, ktoré prežívala.
„Silná novéna, ktorá zanecháva dojem.“ Už od 17. storočia sa katolíci, ktorí čelia zdanlivo neprekonateľným prekážkam, obracajú v špeciálnej novéne na Pannu Máriu, rozväzovačku uzlov, a prosia ju o nebeské orodovanie.
„Nikto nežije sám. Nikto nehreší sám. Nikto nie je spasený sám. Do môjho života neustále vstupuje život tých druhých, v dobrom i v zlom. Preto môj príhovor za druhého nie je mu cudzí, nie je niečím vonkajším, a to ani po smrti.“ (Benedikt XVI.
Kniha Milosrdné srdce chce priblížiť duchovný odkaz svätého Augustína k téme milosrdenstva. Aká bola osobná cesta svätého Augustína k milosrdenstvu, sa dočítate v prvej časti knihy. Ide o nezvyčajný životopis, kde sa opisuje kontext doby a kultúry rímskeho sveta pre lepšie porozumenie samotnej osobe svätého Augustína a jeho obráteniu.
Kniha Franza Spiraga Utrpenie a radosti očistca obsahuje súhrn najdôležitejších očistcových tém. Stojí na učení cirkevných autorít a je plná vízií a mystických zjavení svätých. Duše v očistci. Úbohé, a predsa také mocné.
Páter Pio bol zapáleným ctiteľom duší v očistci. V jednom liste z 29. novembra 1910 napísal svojmu duchovnému vodcovi, že už dlhý čas cíti silnú potrebu obetovať sa Pánovi za duše v očistci. „Táto túžba,“ povedal svätec z Pietrelciny, „rástla v mojom srdci stále viac, až sa stala takpovediac silnou vášňou.
Zbierka týchto modlitieb bola vytvorená ako modlitebný návod pre tých, ktorí sa chcú utiekať k sv. Rite z Cascie a vyprosiť si hojné milosti či zásah v už neriešiteľných a bezvýchodiskových situáciách. Keď sa modlíme, môžeme volať telesným hlasom alebo zostať ticho; no v každej modlitbe musí byť prítomný výkrik srdca.
Kniha Pane, príď mi na pomoc je užitočným sprievodcom veriacich na ceste k vnútornému uzdraveniu a oslobodeniu. Modlitby určené pre súkromnú pobožnosť otvárajú srdce veriaceho a vedú ho procesom premeny, uzdravenia a odpustenia. Prednášané modlitby nevyznievajú násilne, nie sú nátlakom na Boha, ale láskavým rozhovorom a primknutím sa k jeho srdcu.
Dnešná kultúra má tendenciu popierať Boží obraz v človeku, a tak otvára čoraz viac priestoru pre pôsobenie Zlého. Ako sa mu však vzoprieť?
Levitácia, bilokácia, pôst trvajúci mesiace, ba až roky, stigmy, proroctvá, videnia, extázy a mnohé ďalšie javy sú typické pre mystiku každej doby. Na prvý pohľad pôsobia neuveriteľne, avšak sú tak dobre zdokumentované a podložené svedectvami, že o ich reálnosti nemožno pochybovať.
Kniha, hoci je inšpirovaná biblickými základmi a učením Cirkvi o Márii, nie je prezentáciou exegetickej štúdie ani dišputou o náučných otázkach týkajúcich sa Panny Márie. Je svedectvom o láskyplnej a osobitnej starostlivosti presvätej Panny o jej trpiace deti počas delikátnej služby exorcizmov a o moci, ktorú má autentická mariánska úcta proti démonickému svetu.
V tejto knihe sa priamo pred našimi očami odohrávajú príbehy, ktoré Boh vyjavil Anne Kataríne Emmerichovej. Hĺbka poznania, do ktorej bola táto mystička pozvaná, sa teraz sprístupňuje aj nám.