Marenčin PT je rodinné vydavateľstvo so širokým portfóliom, v ktorom prevažuje literatúra faktu.
Výnimočným vydavateľským počinom je edícia Bratislava – Pressburg, v ktorej doteraz vyšlo vyše sto titulov. Cenná je najmä tým, že uchováva historickú pamäť o multietnickom a multikultúrnom Prešporku, o jeho lokalitách a osudoch ľudí zviazaných s týmto mestom. Tie knihy obsahujú aj vzácny obrazový materiál – stovky starých fotografií a pohľadníc zachytávajúcich miesta, ktoré už dnes neexistujú, alebo sú celkom iné. Autormi prvých kníh boli Karl Benyovszky a Tivadar Ortvay.
V ponuke okrem literatúry faktu nájdete, filozofiu, romány, detektívky, trilery, humor, kuchárky či tému víno.
Medzi ďalších významných autorov, ktorými sa môže vydavateľstvo popýšiť patria Albert Marenčin, Fedor Malík, Dana Hlavatá, Gustav Murín, Ivana Dobraková, Martina Monošová, Michal Hvorecký a mnohí ďalší. Zo zahraničných autor sem patría Henning Mankell, Amelie Nothombová či Yehuda Lahav.
Mafiáni z Mexika chcú investovať do nehnuteľností v Chile. Natrafia na silného protivníka – šikovnú zlodejku, indiánsku miešanku Elvíru. Dramatický útek s vrecom peňazí, naháňačky na lietadlách nad Patagóniou ako z čias vzdušných súbojov. Karty mieša hustá hmla a víchrica. Boj o život nad Atlantikom končí pádom lietadla do mora...
Prvýkrát o dramatických súbojoch v slovenskom mafiánskom podsvetí 90. rokov prehovorí hlas zo záhrobia. Vďaka nájdenému tajnému denníku mafiánskeho bossa Róberta Holuba sledujeme jeho let k výšinám bohatstva, moci a spoločenského postavenia, ktoré drasticky ukončil strmý pád vopred ohlásenej smrti.
Denníkové záznamy a listy Alexandra Macha zachytávajú jeho osud od 30. marca 1945. Cesta do Rakúska, krátky pobyt s rodinou, väzenia, zajatecké tábory, návrat do Bratislavy, súd a napokon dramatický zvrat, ktorý pekvapil jeho, ale aj politické kruhy a verejnosť. Denníky sa končia 16. júla 1947 transportom do Leopoldova.
Spomienky A. Romi Cohna na detstvo a mladosť v Bratislave, kde sa narodil a vyrastal na Vysokej ulici koncom dvadsiatych rokov minulého storočia. Po nástupe fašizmu sa menil vzťah úradov aj obyvateľov voči Židom. V čase deportácií sa skrýval a neskôr ušiel k partizánom. Opisuje aj povojnový život v Bratislave až po február 1948, kedy emigroval do Kanady a neskôr do USA.
Príbehy nepíšu len spisovatelia, ale predovšetkým sám život. Smutné, príjemné, dych vyrážajúce, podnetné, humorné také, ktoré čitateľa niekedy donútia k slzám. Slzy od smiechu, ale aj od dojatia sú prejavom emócie.
Výber najkrajších myšlienok o láske od umelcov, spisovateľov, duchovných, vedcov, psychológov, filozofov z ich diel a prejavov. Viac ako 2000 citátov o láske v rozličných podobách od staroveku až po súčasnosť.
Unikátny dokument o bratislavskom Podhradí na starých pohľadniciach a fotografiách. Podhradie, to neboli len uličky okolo hradu, ale aj kedysi samostatné osady Zuckermandel a Vydrica. V šesťdesiatych rokoch sa začalo búranie stoviek domov až postupne zanikla celá táto malebná štvrť.
Rozprávkový zámok uprostred hôr ukrývá tajomstvo. Spomienky na jeho minulosť oživí vražda známého podnikateľa. Všetko nasvedčuje, že ide o sexuálne motivovaný čin. René Juhász s kolegom pátrajú po nových stopách. Tie ich vracajú do obdobia, kedy zámok slúžil ako detské sanatórium.
Arnošt Rosin, rodák zo Sniny, bol jedným z miliónov osvienčimských väzňov a jedným z tých, ktorým sa podaril útek z tábora smrti. Ušiel spolu s Poliakom Czieslawom Mordowiczom podobným spôsobom ako krátko pred nimi Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba. Bol spoluautorom správy, ktorá ukázala svetu čo sa v skutočnosti v koncentračných táboroch deje.
Románový príbeh politika, ktorý aktívne zasiahol do našich dejín v troch prevratoch. Vavro Šrobár mal veľké zásluhy na vzniku Československej republiky v októbri 1918 . Ako Minister s plnou mocou pre správu Slovenska sa postaral o odchod vojsk Maďarskej republiky rád zo Slovenska.
Od vydania knihy Pozsony város, utcái és terei – Ulice a námestia Bratislavy (1905) uplynulo vyše sto rokov. Bratislava mala začiatkom 20. storočia päť mestských častí (Altstadt, Ferdinadstadt, Franz Josefstadt, Theresienstadt a Neustadt). Podhradie oddávna priťahovalo a inšpirovalo umelcov a fotografov svojou neopakovateľnou atmosférou.
Rýmované detské básničky na každé ročné obdobie, veselé, s nápadom a úsmevom. Čo majú zvieratká a deti nové? Dobré správy (aj ako mravček obed varí) prinesie lienka Bodkulienka. Stačí ju zavolať.
Buď ho máme, alebo nie. Nedá sa naučiť ani nacvičiť. Nedokážeme mu odolať, hoc vieme, že ide ruka v ruke s láskou len málokedy. Že vzťah založený na sexepíle nás zrazí na kolená, že za chvíľky potešenia draho zaplatíme. Skrátka, sexuálna príťažlivosť predstavuje skôr či neskôr problémy a o tom táto kniha je.
V malej obci v Turčianskej doline miznú zvieratá a muži. Za všetkým stojí ženské spoločenstvo, slúžiacie staroslovanskej bohyni Nyji. Marek a Romana, postupne zisťujú, že ide o sprisahanie, za ktorým stojí aj miestny farár a ženy z obce. Komplot vše siaha do celého Slovenska, či dokonce eště ďalej...
Málokomu sa podarí vo dvojici viesť život, ktorý by partnerov netraumatizoval, neunavoval, nespôsoboval modriny na tele i na duši. Príbehy sa skutočne stali, sú z reálneho manželského života. Ak si neviete rady a nedokážete opustiť človeka, čo na vás denne nakladá, necítite sa dobre. Myslíte si, že ste zlyhali, že ste si svoj život pobabrali samé.
Spomienky na detstvo, dospelosť a starobu, na cesty po svete, zaujímavé aj zabudnuté osobností. V rozhovoroch a úvahách o ľuďoch, rokoch a udalostiach Jozef Mikloško hodnotí dobu a prežitý život. Svoje poznania a skúsenosti opisuje otvorene a optimisticky, nikdy nestráca humor a neberie život, ani seba, príliš vážne.
Škandalózny román o prostitúcii, telesnej či duševnej, kde sa dvaja, povahovo diametrálne odlišní bratia podieľajú na prevádzkovaní nezvyčajného nevestinca s jedinou kurtizánou. Jane má zásluhou genetickej úpravy mimoriadne schopnosti, vďaka ktorým vytlačí všetky konkurentky v okolí a šokujúcim spôsobom pripomína očakávaného spasiteľa sveta.
Spomienky básnika, prekladateľa, člena skupiny nadrealistov Vladimíra Reisela (1919 – 2007) na ľudí, literárne, spoločenské a politické okolnosti, ktoré utvárali jeho život. Už na gymnáziu publikoval svoje básne. Neskôr, počas štúdia na Karlovej univerzite v Prahe, sa zoznámil s významnými českými literátmi a zapojil sa do kultúrneho diania.
Brala drogy od výmyslu sveta dvanásť rokov a jej vtedajší stav nazývajú feťáci krízou. Kto neskúsil, čo je to kríza po heroíne, ťažko pochopí. Pichala si čierny heroín, ktorý je oveľa silnejší a nebezpečnejší ako ten bežný. Prišla rovno z ulice, kde robila prostitútku a podľa toho aj vyzerala.
Píše sa rok 2017. Ženy v Saudskej Arábii už môžu voliť, ale stále nesmú šoférovať. Čoraz viac ich pracuje, keďže nízka cena ropy značne postihla domácu ekonomiku. A tak aj saudská vláda hľadá nové spôsoby, ako priniesť peniaze do krajiny. Jedným z nich má byť aj vydávanie turistických víz a s tým spojený masívny rozvoj cestovného ruchu.