Marenčin PT je rodinné vydavateľstvo so širokým portfóliom, v ktorom prevažuje literatúra faktu.
Výnimočným vydavateľským počinom je edícia Bratislava – Pressburg, v ktorej doteraz vyšlo vyše sto titulov. Cenná je najmä tým, že uchováva historickú pamäť o multietnickom a multikultúrnom Prešporku, o jeho lokalitách a osudoch ľudí zviazaných s týmto mestom. Tie knihy obsahujú aj vzácny obrazový materiál – stovky starých fotografií a pohľadníc zachytávajúcich miesta, ktoré už dnes neexistujú, alebo sú celkom iné. Autormi prvých kníh boli Karl Benyovszky a Tivadar Ortvay.
V ponuke okrem literatúry faktu nájdete, filozofiu, romány, detektívky, trilery, humor, kuchárky či tému víno.
Medzi ďalších významných autorov, ktorými sa môže vydavateľstvo popýšiť patria Albert Marenčin, Fedor Malík, Dana Hlavatá, Gustav Murín, Ivana Dobraková, Martina Monošová, Michal Hvorecký a mnohí ďalší. Zo zahraničných autor sem patría Henning Mankell, Amelie Nothombová či Yehuda Lahav.
Kniha rozhovorov Iris Kopcsayovej s Pavlom Brankom obsahuje debaty na spoločenské, politické a filozofické témy: o konzumnej spoločnosti, o utečencoch, o slovenskom štáte, o filme, o viere v boha, ateizme, eutanázii či o zmysle života. Odkrýva Brankove postoje k osobnejším otázkam, ako sú vernosť, láska, manželstvo či problematický vzťah k ženám.
Po násilnej smrti mafiánskeho bossa východu Róberta Holuba sa rozhorela vojna medzi jeho nástupcami. Len čo tento krvavý stret ustal vzájomným vyzabíjaním, aj zásahom štátu, objavil sa nový boss.
Na samom počiatku v roku 2011 sa vo svetových médiách objavilo takmer fascinujúce spojenie Arabská jar. Malo ísť o sériu tzv. demokratických revolúcii v rozsiahlom regióne arabského sveta. Projekt nadväzoval na americkú intervenciu v Iraku, ktorá si vyžiadala státisíce mŕtvych.
Poznáme ich z médií, stretávame na ulici. Známe tváre, výnimoční ľudia. Luteráni, ktorí majú odvahu verejne hovoriť aj o intímnych a duchovných veciach, o večnosti aj o zázrakoch, o Bohu aj o vzťahu k evanjelickej cirkvi.
Vitajte v strhujúcom, zábavnom a temnom svete, v ktorom sa niečo zásadné zmenilo. Kedysi písal dejiny víťaz. Teraz dejiny píše ten, kto chce zvíťaziť. Guru propagandy poskytne hrdinovi životnú šancu. Mladý muž prijme lákavú ponuku a stane sa plateným internetovým trolom. No rýchlo zistí, že vo vojne príbehov niet víťazov.
Séria krátkych rozprávočiek určených deťom v predškolskom veku a na ZŠ. Hravou formou a pútavými ilustráciami prináša deťom dôležité informácie o správaní sa na chodníku, ako správne prechádzať cez cestu, aká farba znamená choď a aka zase stoj ako aj mnoho užitočných rád, kedy sa pozrieť do prava a kedy zasa do ľava...
Židia, ich tradície a náboženské zvyky boli od nepamäti neodmysliteľnou súčasťou Bratislavy. Na jej území sa vzmáhali, budovali a tvorili kultúrne a duchovné hodnoty, ale tiež prežívali dramatické chvíle svojej existencie, ktoré vyústili takmer až do zániku židovskej komunity.
Bratislava od vzniku Slovenského štátu po koniec vojny ťažila z nadštandadných vzťahov s Nemeckom. Blahobyt uprostred vojnovej Európy, okázalé slavnosti, parádné prehliadky, ale aj štvavá propaganda, deportácie Židov a likvidácie oponentov. Vytrezvenie z opojenia a hrôzy vojny pripomenulo Bratislavčanom až bombardovanie Apolky...
Tentoraz sa autor spomienkových kníh zameral na Bratislavské korzo, čo bol voľakedy pojem. Nebola to len náhodná spleť niekoľkých na seba nadväzujúcich ulíc. Korzo – to bol fenomén. Korzo bolo spontánnym, živým spoločenským organizmom a preto bolo obľúbené. Čím bolo výnimočné?
Lotta je mladá žena, stratená v sieťach svojich vzťahov, predstáv, závislostí, smútkov a občasných záchvevov radosti. Krátke prózy s ústrednou postavou Lotty sú dôkazom toho, že „sex, drogy a rokenrol“ (nie) je vždy zárukou šťastia a spokojnosti.
Strašidelné príbehy. V každom vzťahu a aj v tej zdanlivo najobyčajnejšej situácii sa občas objaví čosi, čo sa vymkne realite, zabehanému chodu vecí. Autor nepotrebuje spektakulárne kulisy ani efektné monštrá z cudzích galaxií, aby navodil atmosféru strachu či pocit ohrozenia. Čo sa stane, keď sa začnú zhmotňovať predstavy malého chlapca, ktorého fascinujú levy?
Walter Malaschitz vyrastal na Zuckermandli pod ruinami Hradu pod Dunaji. S fotografickou presnosťou spomína na miesta svojej mladosti, zbúrané uličky Podhradia, susedov, spolužiakov a atmosféru tejto romantickej časti Bratislavy jeho mladosti.
Tivadar Ortvay – historik, vysokoškolský učiteľ (Ciclava Monta, 19.11.1843 – Budapešť 8.7.1916), pochovaný v Bratislave. Študoval na bohosloveckom seminári v Temešvári, bol kaplánom v čanádskej diecéze, profesorom na gymnáziu v Lugoši. Od roku 1875 bol učiteľom histórie na Právnickej akadémii v Bratislave.
Sofia Hobsová, dvadsaťdvaročná študentka práva, sa len ťažko vyrovnáva so smrťou Niny, svojej kamarátky z detstva. Napriek tomu, že polícia prípad posúdila ako nehodu, Sofia má podozrenie, že jej priateľka bola zavraždená. Púšťa sa do pátrania na vlastnú päsť a presťahuje sa do malého mesta, v ktorom k činu došlo.
Štyri priateľky. Na všetko. Na život, aj na smrť. Jedna ochorie, dve opustia manželia a štvrtá od neho odíde sama. Príliš veľa zmien pre každú z nich… Našťastie, majú jedna druhú a podržia sa navzájom. Lebo vedia, že muži prichádzajú a odchádzajú, ale priateľky sú tu navždy.
Krista Bendová, Albín Brunovský, Jaro Filip, Janko Melkovič, Janči Tóth, Ján Kulich, Veronika Bednárová, Roman Spišiak, Anton Srholec, Ľubo Gregor, Jozef Adamovič, Miško Dočolomanský, Rudo Čižmárik, Ján Cikker, Paľo Bob, Ján Berky Mrenica, Karol Ježík, Peter Kerlík, Mila Kostrová, Jarmila Štítnická, Julo Satinský, Štefan Šľachta, Tibor Bártfay, Ernest Valko.
Štefánka, Astorka, Luxorka, Metropol, Grand - to boli miesta stretnutí umelcov, novinárov a behémy. Najobľúbenejšie však boli chýrne bratislavské viechy. Za dlhými stolmi v mieri a priateľstve svorne popíjali Slováci, Maďari, Česi a Nemci, zabávali sa bohatí aj chudobní, náhodní hostia aj štamgasti.
Každodenný život v Bratislave v rokoch 1939 - 1945 podľa oficiálnej dobovej tlače, od vzniku Slovenského štatu po koniec vojny.
Aj znalca Bratislavy prekvapí, koľko unikátov skrýva mesto a jeho okolie. Dozvieme sa o korune na veži Dómu, o gobelínoch, o tradícii vežových koncertov, o lodnej a mestskej doprave, vodných mlynoch aj o mestskom osvetlení, nazrieme do prešporksých dvorov, navštívime prešporské hostince a hotely...
Monika študuje na právnickej fakulte a popri škole si privyrába ako hosteska pre luxusné automobilové spoločnosti. Tu sa stretáva s manažérom jednej z nich a keď medzi nimi preskočí iskra, ich láska dostáva zelenú. Obaja šťastní, že našli jeden druhého, si užívajú spoločný život.