Autor sa vo svojej, už 5. zbierke básní, opäť dotýka nástojčivých otázok, ktoré súvisia s existenciou súčasného človeka, s jeho láskami – neláskami, vzťahmi – nevzťahmi, pričom vychádza z problémov ktoré prináša súčasná doba a ktoré človeka ovplyvňujú do takej miery, že priam hrozí deformácia jeho charakteru.
Autor sa vo svojej knihe pokúsil zaznamenať situácie a emócie, ktoré sa mu osobne priplietli do cesty. Takmer vo všetkých príbehoch sa v rôznych podobách stretávajú ľudské protipóly, dobro i zlo, prirodzená ľudská pokora a pýcha, ktoré driemu v každom z nás, len si ich niekedy nevšímame, alebo ich dokonca ani nechceme vidieť.
Pokiaľ ešte dieťa dokáže pohladiť psíka, mačičku, dokedy mu spôsobuje radosť recitovať básničku, kým mu v speve do úsmevu krúti líca, a nôžky v rytme dovedú ho k tancu, dovtedy má ešte svet šancu!
Ako je možné, že niekomu sa zrak upraví spontánne bez akejkoľvek liečby? Prečo by sa oči nemohli regenerovať rovnako ako iné orgány nášho tela? Ak sú okuliare tým správnym liekom, prečo teda potrebujeme stále silnejšie dioptrie, aby sme videli ostro?
Kolovrat bol pre Slovanov odjakživa posvätný a vyjadroval kolobeh života. Znamenal striedanie zimy a leta, noci a dňa, striedanie vlády Moreny a Vesny. Je symbolom svetských i duchovných síl. Kolovrat predstavuje nekonečný cyklus narodenia, úmrtia a kolobeh života v našom svete. V knihe kolovrat sú príbehy o našej nepoučiteľnosti.
Na Slovensku dosiaľ chýba odborná literatúra, ktorá by sa podrobnejšie zaoberala manažmentom prevádzky hotela, a ktorá by zároveň poukázala aj na medzinárodné aspekty podnikania v hotelierstve. Preto bolo snahou autora priblížiť záujemcom o túto problematiku niektoré aspekty týkajúce sa vybraných oblastí prevádzky a manažmentu hotela.
Kartári vedia, že oko v kartách je dvadsaťjeden. Toľko je v knihe Oko v alkohole príbehov situovaných do obdobia od augusta 1968 až po Nežnú revolúciu v roku 1989. Sú nenásilným pokračovaním obrazu doby z knihy Dva deka spomienok, opisujúcej strasti a drobné radosti počiatkov budovania socializmu po znárodnení v roku 1948.
Čitateľ dostáva do rúk štvrtý, a zároveň posledný diel série monografií Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskemu zväzu (1941 – 1944). Tematicky nadväzuje na záverečnú kapitolu tretieho dielu, ktorá zachytila reorganizáciu Rýchlej divízie na 1. pešiu divíziu uskutočnenú na Kryme v lete 1943. Štvrtý diel je netradičný v tom, že má dve samostatné časti.
Do pozornosti slovenských čitateľov vchádza František Piljar v poradí už piatou knihou - psychologickým románom s detektívnou zápletkou Len smrť nás prežije. Príbeh Miloša Kuchára a dvoch žien jeho života - Elišky a Ľudmily - má všetky predpoklady na to, aby ste sa s ním nerozlúčili skôr, než jedným dychom dočítate aj posledný riadok.
Kniha je ilustrovaná farebne/čiernobielo. Odborná stomatologická pospolitosť na Slovensku dostala do rúk novú učebnicu detského zubného lekárstva. Kniha je bohato ilustrovaná farebnými/čiernobielymi (na výber) fotografiami a nemala by chýbať v knižnici žiadneho stomatológa.
Text reprezentuje najnovšie poznatky o danej problematike a obohacuje ho o prípadové štúdie, ktoré je možné využiť vo vyučovacom procese. Kniha je určená nielen študentom univerzitného štúdia cestovného ruchu, ale aj odbornej verejnosti, ktorej nie je ľahostajný rozvoj cestovného ruchu v cieľových miestach na Slovensku.
Kniha je určená predovšetkým univerzitným študentom študijných programov cestovného ruchu. Poučenie a inšpiráciu pre svoju prácu v nej nájdu pracovníci manažérskych organizácií v cieľových miestach cestovného ruchu a všetci, ktorí rozhodujú o cestovnom ruchu a jeho marketingu na miestnej, regionálnej a národnej úrovni.
Máloktorý súčasný autor dokáže tak hlboko a zároveň citlivo vniknúť do duše človeka ako František Piljar. Po Obručiach a Chráme zkazy sa vám do rúk dostáva jeho tretia próza Fraktúra duše - prozaická próza o súčasníkovi a súčasnosti.
Publikácia je určená všetkým, ktorí podnikajú v cestovnom ruchu, pracovníkom ubytovacích, pohostinských a ostatných zariadení cestovného ruchu, cestovných kancelárií a cestovných agentúr, študentom obchodných a hotelových akadémií, vysokých škôl, účastníkom kurzov sprievodcov cestovného ruchu a iných foriem vzdelávania, ako aj záujemcom, ktorí si chcú
Cieľom publikácie je, v nadväznosti na úvod do štúdia, prezentovať politiku cestovného ruchu a ekonómiu cestovného ruchu.
Črty a postrehy mladej Slovenky z ciest po Jamajke. Autorkine upozornenie v úvode knihy: Kniha podáva opis života na súčasnej Jamajke, ale nie je cestopisom v pravom zmysle. Uprednostnila som pohľad na jednoduchých ľudí, ich každodenný život, pocity a myšlienky - pretože len ľudia sú skutočným meradlom krásy a hodnôt.