Táto kniha je určená pre všetky deti, ktoré sa neuspokoja s jednoduchým vysvetlením a často kladú rodičom otázku: prečo? Prečo na akácii žijú mravce, prečo žihľava pŕhli, prečo z cibule štípu oči? Musia mať rastliny korene v zemi? Aká bola prvá rastlina na svete, kto vypestoval mandarínku bez kôstok a je pravda, že najdrahšiu kávu na svete kakajú cibetky?
Vydajte sa s nami na cestu časom, ktorá nás prevedie dejinami sveta od veľkého tresku až po súčasnosť. Spoločne sa pozrieme na zuby prehistorickým dinosaurom, na život a vynálezy obyvateľov starovekých miest, zažijeme kruté grécko-perzské vojny, spoznáme jedinečné stavby Egypťanov, budeme sa plaviť na lodiach s Vikingami a tancovať s deťmi kvetov.
Čo spája a čo rozdeľuje tri monoteistické náboženstvá na Slovensku?
Vo svojej poslednej knihe, ktorá bola publikovaná až po jeho smrti v januári 2017, sa Bauman venuje tendenciám, ktoré sú prejavom nostalgických túžob po idealizovanej či imaginárnej minulosti. Z tejto pozície analyzuje príčiny kríz súčasnej spoločnosti.
Po fatálnom nočnom prešľape musí dobre situovaný lekár spraviť všetko preto, aby zachránil svoju rodinu a udržal si dobrú povesť. Neurochirurg Ejtan Grün má dokonalý život. Jeho manželka je krásna policajná vyšetrovateľka a je otcom dvoch malých chlapcov. Po jednej náročnej nočnej službe sa ponáhľa domov prázdnou diaľnicou.
Poviedky muža, ktorý prežil koncentračný tábor a neskôr sa zabil tak, že si doma pustil plyn. Výrazná, kontroverzná postava poľskej literatúry, Tadeusz Borowski a jeho kritizovaná aj chválená, hanobená aj vychvaľovaná zbierka poviedok.
Ako sa žije vo svete kde nie sú papierové knihy?
Autorov vlastný výber jeho obľúbených raných poviedok, ktorý zostavil špeciálne pre Artforum. Päťdesiatjeden rôznorodých príbehov, ktoré sa kľudne mohli stať komukoľvek z našich známych. Alebo nemohli?
Hra na rodinu, ktorá navždy zmení životy detí. Príbeh detí, ktoré sa na ulici cítia bezpečnejšie, ako doma. Román o tom, ako veľmi odlišný je detský a dospelácky svet. Špeciálna edícia jedného z najúspešnejších slovenských románov posledných rokov, ktorý sa stal predlohou rovnomenného celovečerného filmu režisérky Ivety Grófovej (2017).
Súbor desiatich esejí o desiatich prikázaniach, inšpirovaný cyklom filmov poľského režiséra Kieslowského. Daniel Pastirčák je teológ, mysliteľ, ilustrátor a publicista. Jeho tvorba nie je určená len ľuďom hľadajúcim náboženské odpovede - vo svojej tvorbe Pastirčák oslovuje témy univerzálne, blízke všetkým ľuďom dneška.
Príbehy štyroch žien, ktoré žili v rôznej dobe naprieč tisícročiami. Výpovede štyroch hrdiniek, ktoré neboli len dcérami, či manželkami, i keď sa to tak na prvý pohľad môže zdať. Všetky majú jedno spoločné – túžbu pravdivo a dôstojne prežiť svoj život.
https://www.youtube.com/watch?
Kniha o cynizme a nádeji v kolabujúcom svete, o korupcii ideálov a zlom materstve, o ceste, stromoch a hrdinoch. Salmelin nový román tematicky i formálne nadväzuje na jej predošlú tvorbu, jeho tón je však omnoho temnejší. Mohutný prúd rozprávania nadobúda šialenú rýchlosť, strhávajúcu čitateľa so sebou.
Spisovateľ a režisér Peter Krištúfek na svojom novom románe TELÁ, ktorý práve vychádza vo vydavateľstve Artforum, pracoval pomerne dlho.
„Bar Tribúna v Galante, už neexistujúci podnik Diera vedľa Klarisiek, zvlášť beznádejné a osamelé noci v byte na Riazanskej, výpadok internetu, japonský šerm, druhý Ibalgin a tretí rum, podnájmy, skúšobne, laboratóriá a pieskoviská zároveň. To je svet, v ktorom vzniklo šesťdesiattri textov Beneho a Lyrika, kde vznikli Modré hory.
62 mien, 62 príbehov mladých žien, denníkových záznamov, pozorovaní, stretnutí, reflexii, novinových správ. 62 básni. Banálne i prekvapivé, intímne i burcujúce, vyrozprávané súčasným, priamočiarym jazykom. K tomu trefná irónia, absurdný humor, nesentimentálny cit aj oslobodzujúca bláznivosť.
Legendárna biblia bítnickej generácie, jedna z najlepších kníh minulého storočia.
Listy Deža Ursinyho Eve Rosenbaumovej Jabloň v zime prichádzajú zďaleka, a predsa zblízka. Zďaleka: od ich vzniku uplynulo štyridsaťpäť rokov, od Dežovej smrti dvadsať.
Najnovšia kniha Moniky Kompaníkovej, v ktorej príbehy plynú smerom k sútoku. Sú dni, z ktorých sa o sebe nič nedozviete, ale sú aj dni nezabudnuteľné, tie na sútoku. Ich koniec je začiatkom čohosi nového.
Krátke, smiešne rozprávky, ktoré obchodný cestujúci po telefóne rozprával svojej dcére. Jedna z najúspešnejších kníh majstra rozprávkara Gianni Rodariho vychádza v pôvodnom preklade Blahoslava Hečka s ilustráciami Vladimíra Fuku, ktoré sú ešte farebnejšie a živšie ako pred päťdesiatimi rokmi, kedy kniha prvýkrát vyšla v Československu.