Kniha EDUARD ANTAL je jedinou monografiou tohto umelca, ktorá podrobne mapuje jeho život a celé dielo. Eduard Antal (1929 – 2011) tvoril v oblasti komornej maľby, voľnej grafiky, úžitkovej grafiky a monumentálno-dekoratívneho dotvárania architektúry.
ŠTEFAN BOBOTA (1942 Šurany /okr. Nové Zámky/) V rokoch 1956 – 1960 študoval na Škole umeleckého priemyslu v Bratislave, v rokoch 1960 – 1966 na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení v oddelení monumentálnej maľby (prof. P. Matejka).
Monografická publikácia venovaná tvorbe Martina Kellenbergera , slovenského výtvarníka, maliara, grafika a ilustrátora i tvorcu poštových známok a animovaného filmu. Mapuje jeho bohatú tvorbu a život. Svojou tvorbou sa presadil v medzinárodnom kontexte aj doma na Slovensku a získal viacero významných ocenení. Resumé je v anglickom, francúzskom a nemeckom jazyku.
fotografie z rokov 2017 - 2023 Všedný bratislavský deň. Fasády, ulice, dvory, námestia, autá, električky, vône a zvuky. A v tom všetkom sa pohybuje všedný Bratislavčan. Nábrežie, Šafárikovo námestie, Staromestská ulica a ďalších šesť destinácií mapuje priestor, ktorý autor pozná už od detstva.
SLÁVNOSŤ VESMÍRNYCH SVETIEL záhadný, fascinujúci svet nášho Slnka a vesmíru je interpretovaný ako balans medzi niečím príťažlivým, zároveň trochu zakázaným aj vítaným, nepoznaným a neustále tajomným. Vstup na zakázané územie ponúka plné priehrštie podnetov na zamyslenie, pretavenie do veršov inšpirovaných krehkou krásou, ktorú tak hriešne opomíname.
Monografia predstavuje podoby tvorby výraznej slovenskej umelkyne, akademickej maliarky Marty Chabadovej. Počnúc obdobím po absolvovaní VŠVU v Bratislave (1976), v ateliéri Krajinárskeho a figurálneho maliarstva profesora Jána Želibského, končiac aktuálnymi polohami súčasnosti.
Monografia v prvej časti obsahuje 180 reprodukovaných výtvarných diel, ďalšie časti monografie obsahujú monumentálnu tvorbu, sakrálnu tvorbu, kópie starých majstrov a biografiu. Jozef Porubčin sa narodil v roku 1950 v Malých Ledniciach.
Dostáva sa vám do rúk útla knižka, v ktorej nájdete nielen vtipné historky o známych jedlách, ale aj 24 originálnych obrazov vzbudzujúcich chuť tvoriť, variť, čítať, dozvedieť sa niečo o tom prečo a ako tieto jedlá vznikli. Určite nepatrí iba do kategórie kuchárskych kníh. Má ambície zaútočiť na všetky vaše zmysly.
V roku 2019 uplynulo sto rokov od narodenia Vincenta Hložníka (22.10.1919, Sveredník - 10.12.1997, Bratislava) V nadväznosti na spomínané výročie je pripravená aj táto publikácia.
Kniha prezentuje výber z rozsiahleho výtvarného diela prof. Elvíry Antalovej od rokov vysokoškolských výtvarných štúdií v Bratislave i v rámci jej dlhoročnej pedagogickej činnosti na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Prof. Elvíra Antalová spolu s manželom prof.
Umenie je odraz života - predstavuje komplexný pohľad na osobnosť i tvorbu maliara a monumentalistu Nika Dica. Uvedená monografia je rozdelená na jednotlivé témy: Historické osobnosti a portréty, Prechádzky krajinou, Zátišia, Abstraktná tvorba, Tvorba v architektúre. Texty napísali: Mária Horváthová a Ela Porubänová Monografiu zostavil autor - Niko Dic
Kniha prezentuje výber z rozsiahleho výtvarného diela akademického maliara Slavomíra Brezinu. Monografia bola vydaná k jeho 75 narodeninám , zobrazuje v jednotlivých častiach knihy jeho maľbu a maliarske meditácie, kresbu, kombinované techniky a monumentálno-dekoratívne realizácie pre architektúru ( nástená maľba, vytráže , textil ).
Celoživotná tvorba maliarky Jarmily Dicovej-Ondrejkovej obsiahne širokú škálu umeleckých žánrov a techník, od komornej maliarskej a grafickej tvorby cez ilustráciu a tapisériu až k veľkoplošným monumentálnym realizáciám do interiérov i exteriérov architektúr.
Fotografická publikácia prináša poetický pohľad na reálne situácie, s ktorými sa môžeme stretnúť každý deň. 71 čiernobielych fotografií, vyhotovených digitálnou technikou, je rozdelených do šiestich kapitol.
Hlboká kniha Veroniky Zíškovej, terapeutky a vnútornej sprievodkyne, rozpráva o prenatálnom a postnatálnom živote človeka, to znamená deväť mesiacov pred a po narodení. Autorka v nej opisuje nielen prepojenie mamy s dieťaťom, ale učí nás spoznať sa a milovať v sebe to, čo je božské. Len tak môžeme byť silnými ženami a matkami.
Monografia vydaná k 85.výročiu Štefana Bubána.
Kniha predstavuje osobnosť maliara Jozefa Vrtiaka (1920 - 1993), ktorý je pre súčasné publikum takmer neznámou osobou a to aj napriek faktu, že aktívne pôsobil na výtvarnej scéne od 50. do začiatku 90. rokov 20. storočia.
Monografia vydaná k 80. výročiu Běli Kolčákovej.
Publikácia mapuje umelecký vývoj aj životný príbeh Márie Evy Trajterovej od ranných prác po súčasné realizácie. Má sedem kapitol, ktoré vždy predznamenáva autorská báseň k danej téme a výrez svetelného objektu, ktorý je v skutočnosti realizovaný v kove.
Básnická kniha vyšla k nedožitým deväťdesiatinám Karola Kállaya. Je poctou Karolovi Kállayovi, ktorý nám utkvel v pamäti majstrovstvom, úžasnou pracovitosťou, profesionalitou, ale aj kamarátskou povahou a zvláštnou charizmou. Bol dobrým umelcom a dobrým človekom, ako je dobrým človekom a dobrým spisovateľom .