Tyra je dievča, ktoré sa v škole nemá veľmi dobre. Prestala v škole rozprávať, ale ostatní hovoria o nej. A kopú ju. A pozerajú na ňu pohľadmi, pri ktorých sa scvrkáva. Vtedy sa Tyra stáva úplne maličkou. Ale doma sa má Tyra dobre a jedného dňa dostane mačiatko. Niečo sa zmení, už to viac nie je len Tyra, už je to Tyra a mačka.
„Dvestošesťdesiatdeväť dní" je krásne a trochu smutné rozprávanie o priateľstve. O tom, aké to je, keď sa najlepší priateľ odsťahuje, o všetkom, čo spolu prežili, o chýbaní, žiali a daždi. O množstve dažďa. A o novej nádeji… Citlivý a prepracovaný príbeh Roalda Kaldestada krásne dopĺňajú atmosférické ilustrácie Bj?
Stína nemá rada zimu. V skutočnosti urobí čokoľvek, len aby sa jej vyhla. Dokonca ani v lete nikdy nevyjde bez pančúch a ponožiek, ktoré jej zakrývajú kolená. Keď prichádza zima, ustupuje dovnútra a vymýšľa dômyselné zariadenia, aby ju ochránili aj pred tým najmenším chladom.
Anna Höglund je jednou z najznámejších švédskych ilustrátoriek a spisovateliek. V obrázkovej knižke "O tomto sa človek rozpráva len s králikmi" pre mládež a dospelých popisuje svet introvertného a veľmi citlivého 13-ročného chlapca, ktorý sa cíti byť odlišným, ale túži aj byť súčasťou spoločnosti.
"Ja som Život" je voľným pokračovaním poetickej knižky "Ja som Smrť". Autorka textu, Elisabeth Helland Larsen, pracuje ako nemocničná klaunka a tému smrti a života v súvislosti s deťmi a detskou literatúrou sa zaoberá dlhodobo. Knižku opäť dopĺňajú nežné ilustrácie Marine Schneider.
V tejto knihe hovoria Indiáni o podobe svojho života sami a vo svojom mene. Úryvky, ktoré tvoria túto knihu, sú prevzaté z ústnych, v prípade novších záznamov aj písomných výpovedí Indiánov žijúcich po celom severoamerickom kontinente v dobe od šestnásteho do dvadsiateho storočia.
Nórska kniha Bj?
Prózu Píšťalkár možno prečítať ako rozprávanie o putovaní človeka, za ktorým sa skrývajú otázky týkajúce sa autenticity života, slobody a šťastia; je to umelecká reflexia o hodnotách časnosti a hodnotách večnosti, o hodnotách hmotných a duchovných, o živote, v ktorom namiesto princípu "mať" funguje princíp "byť".
V nádherne ilustrovanej knihe "Ja som Smrť" spracúva Elisabeth Helland Larsenová tému, ktorú majú mnohí dospelí ťažkosti prebrať s deťmi. V Larsenovej knihe je smrť tmavovlasé dievčatko, ktoré na ružovom bicykli jazdí po krajine, kde tu a tam niečo uvädne a zomrie, aby mohol vyklíčiť nový život.
Básne svetoznámej japonskej autorky Sačiko Yošihara vychádzajú knižne v slovenčine prvý raz v preklade Mily Haugovej a Fumiko Kuwahara. Do grafického jazyka verše nekonvenčne pretlmočila mladá poslucháčka katedry ilustrácie VŠVU v Bratislave Juliána Chomová.
Básnický debut prozaika a filmového režiséra Petra Krištúfka v netradičnom sprievode ilustrácií a komiksov Martina Grocha.
Pôvabná, usmievavá kniha o dvoch priateľoch - Kláre a psíkovi Tuláčikovi, ako sa učia riešiť životné problémy. Sedem krátkych rozprávok sprevádzaných poetickými ilustráciami naznačuje, že naozaj dôležité a cenné sú skutočné potreby (domov, jedlo, láska) a so zbytočnosťami (zdanie, zhon, sláva) je zakaždým len veľa neužitočného trápenia.