Je Kristov kríž škandálom alebo zjavením hlbiny Božej lásky? V dobe Ježiša Krista bolo ukrižovanie toho, kto sa považoval za Boha, pre Židov pohoršením, pre Grékov bláznovstvom. Dnes je tiež škandálom. Pre mnohých ľudí je neprijateľnou cestou spásy a príčinou odvrátenia sa od kresťanskej viery. Veď ako je možné veriť Bohu, ktorý vydá vlastného Syna na smrť?
Byť s Ježišom na jeho krížovej ceste, ktorá je zavŕšením jeho diela spásy človeka, je kontempláciou, nazeraním a ponorením sa do hĺbky lásky Boha k človeku. Až takto človek môže viac poodhaliť nezmernosť tejto lásky a tým viac pochopiť, prečo Ježiš zomrel za každého človeka, v čom spočíva jeho spása.
Matúšovo evanjelium nám prináša prekvapujúce slová Ježiša, deväťkrát zopakovaný prísľub šťastia, ktoré je však veľmi vzdialené od našej bežnej predstavy o šťastí. A predsa je toto posolstvo blahoslavenstiev skutočnou odpoveďou na utrpenia dnešného sveta. Zjavuje pravú Božiu tvár, ktorá je plná láskavosti, milosrdenstva a pokory.
Naučiť sa prijímať sa zdá byť také jednoduché a pochopiteľné, a predsa s tým v živote zápasíme. Ako sa nechať milovať Bohom? Ako sa nechať viesť Duchom Svätým aj v situáciách, keď sme krehkí a máme strach?
Je Božou vôľou, že človek trpí? Ak Boh nespôsobuje utrpenie, prečo ho dopúšťa? Má pre náš život dopredu určený plán i v tom, kde a s kým máme prežiť život? Je Božia vôľa čitateľná v každej situácii života? Chce Boh všetko, čo sa nám v živote stane? Ako rozpoznať Božiu vôľu v mnohých rozhodnutiach života?
Táto knižočka sa môže stať sprievodcom ženy od prebudenia až po uloženie sa k spánku. Uvádza nás do Božej prítomnosti a do vnímania seba ako svätostánku živého Boha. Posolstvo Jo Croissant prináša ženám poznanie, kým sú pod milujúcim pohľadom Otca, aká je ich identita, krása, dôstojnosť a poslanie.
Biblia nám predstavuje Ducha Svätého ako Utešiteľa, ako silu zhora, ktorá prichádza na pomoc našej slabosti. Sme ľudia krehkí, vystavení mnohým bojom, ľahko poblúdime. Preto pomoc Ducha Svätého nie je luxus, ale má byť podstatným prvkom nášho kresťanského života.
Zo stretnutia s Bohom sa rodia všetky zmeny v našej spoločnosti i v nás samých, lebo iba kontakt s nebom uzdraví našu zem. Nech je naše povolanie akékoľvek, Ježiš a Duch Svätý nás volajú k modlitbe. V nej sa nám ukáže Otcova tvár aj naša najhlbšia identita.
Naše hľadanie svätosti je často plné nepokoja a úzkosti, miesto dôvery a pokoja, ktoré by nás napĺňali, keby sme zotrvali v postoji malého dieťaťa, ako žiada evanjelium. Hlboký pokoj v srdci nás otvára na výzvy Ducha Svätého. Autor zachytáva viaceré situácie, ktoré nás o pokoj oberajú, a učí nás, ako im čeliť.
Na základe mnohých svedectiev sa autor v tejto knihe zaoberá chúlostivou témou rozvodu a odvoláva sa na posolstvo lásky a pravdy, ktorú sprostredkováva Cirkev vo vzťahu k tejto bolestnej situácii. Slovo rozvedeným nastoľuje otázky odpustenia, vernosti, detí, špecifického utrpenia spôsobeného rozlukou vo svetle Božieho slova a učenia Cirkvi.
Cieľ je jednoduchý: pokladám za podstatné, aby každý objavil skutočnosť, že aj za tých najnepriaznivejších vonkajších okolností má vo svojom vnútri priestor slobody, ktorý mu nikto nemôže vziať, pretože jeho prameňom i zárukou je Boh. Ak toto neobjavíme, budeme mať v živote vždy pocit neslobody a nikdy neokúsime šťastie.
Jo Croissant je manželkou Efraima, zakladateľa katolíckeho spoločenstva Komunity Blahoslavenstiev (v r. 1973), v ktorej žijú záväzným spôsobom života rodiny i slobodní, kňazi i stáli diakoni v spoločnom živote modlitby a práce.
Čo je to vnútorná modlitba? Pre koho je určená? Kedy, kde a ako ju konať? Autor jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom odpovedá na tieto otázky a pozýva každého z nás, aby sme sa nebáli nastúpiť na túto cestu, na ktorej nás čaká Boh.
Krehkému a zranenému svetu, akým je ten náš, Terézia z Lisieux ponúkla „celkom novú malú cestu“ - „cestu dôvery a lásky“, dostupnú pre každého kresťana.
Ľudský život je úžasné dobrodružstvo. Aj keď na nás niekedy doľahne ťarchou utrpenia a sklamaní, môžeme si nimi poslúžiť, aby sme rástli v ľudskosti, v slobode a vo vnútornom pokoji, aby sme rozvinuli všetky schopnosti lásky a radosti, ktorými sme obdarení. Boh nie je Bohom mŕtvych, ale živých.
Systém farních evangelizačních buněk (FEB) nabízí církvi účinný nástroj obnovy farnosti a vyzkoušenou metodu evangelizace. Metoda FEB je universální a je použitelná v různých prostředích (farnost veliká i malá, městská i venkovská, staří, mladí, vzdělanci i lidé prostí). Vize systému je postavena na biblických základech.