Ivan Kňaze, známy autor publikácií a nadšený fotograf našej prekrásnej prírody a zvierat, prináša čitateľom opäť niečo nové z ríše živočíchov. Tentoraz je to tak trochu chuťovka – tajomný, ale neobyčajne pestrofarebný svet motýľov. Či už sú to denné, alebo nočné motýle, autor ich podáva s rovnakým nadšením a zanietením.
Ukrajinská ľudová rozprávka je v Európe, možno aj vo svete známa ako jedno zo špecifík kultúry národov Ukrajiny. Táto kultúra je neodmysliteľnou súčasťou svetového kultúrneho bohatstva. Už takmer šesť storočí významne ovplyvňuje prinajmenšom európske kultúrne povedomie.
Už od detstva sa z rozprávok dozvedáme o prefíkanej a obratnej líške s huňatým chvostom... Ivan Kňaze, autor obrazových kníh o zvieratách v našej prírode, nám líšku priblížil tak, ako ju spoznával on z poľovníckych posedov, ako ju stretal v listnatých aj ihličnatých lesoch, na poliach a lúkach, horských svahoch aj v roklinách.
Pre všetkých milovníkov našej prírody a zaujímavej fauny je určená ďalšia kniha známeho autora a zanieteného fotografa Ivana Kňazeho. Tentoraz sa v jeho fotografickom hľadáčiku objavil vskutku zaujímavý druh – daniel škvrnitý. Daniel škvrnitý nie je pôvodná zver našej prírody, skôr sa vyskytuje v oblasti Stredozemného mora a v Malej Ázii.
Joe Worthington s partiou dobrých priateľov chcú pred štúdiom na univerzite v Kapskom Meste zažiť výnimočné leto, plné vzrušujúcich dobrodružstiev, akých Južná Afrika ponúka neúrekom. Skutočnosť však ďaleko prevýši ich očakávania.
Jožka Zaukolcová – cukrárka s 35-ročnými skúsenosťami, autorka viacerých úspešných publikácií a porotkyňa šou Pečie celé Slovensko – ponúka vo svojej novej knihe 90 skvelých receptov: od tých klasických, ktorým dala novú podobu, až po moderné, kreatívne, rýchle a také, čo potešia deti.
Etablovaná a oceňovaná autorka Hana Košková nadväzuje na vydané knihy povestí Mara medvedia, Poludnica z Čerepeša a Mlynárske povesti. V povestiach z Novohradu Klotildin čardáš umelecky spracovala archívne materiály o novohradských muzikantoch, ktorí preslávili región nielen v Rakúsko-Uhorsku, ale aj v iných častiach Európy.
Výber 175 ľudových a zľudovených piesní, ktoré sú na Slovensku najpopulárnejšie, v dvojhlasnej úprave s akordovými značkami. Ľudová pieseň nás sprevádza celým životom, od detstva, prvých dní v škole, cez oslavy a jubileá, svadby a zábavy, vždy, keď je vhodná príležitosť urobiť si radosť spevom.
Nina a Kristína sú nielen kolegyne, ale aj dlhoročné kamarátky. A spájajú ich aj rovnaké záujmy: história, hudba a výtvarné umenie. Už niekoľko mesiacov pracujú spoločne na projekte, ktorého súčasťou je aj mapovanie stavebných pamiatok regiónu v rámci projektu Cyrilo-metodská cesta.
Téma podmetu ako jedného zo základných vetných členov patrí v syntaxi medzi kľúčové. V ostatných desaťročiach sa jej autor bádateľsky venoval z viacerých hľadísk a vznikli tak početné vedecké štúdie, ktoré osvetľujú mnohé základné stránky tohto východiskového člena štruktúry dvojčlennej vety.
Výber básní jedinečnej japonskej poézie z 10. storočia v prebásnení Ľubomíra Feldeka a s ilustráciami Namiko Uchnár.
Omaľovánka je inšpirovaná históriou Slovákov. Aautor ilustrácií Jozef Makariv prostredníctvom čiernobielych obrysových liniek ponúka žiakom I. až III. ročníka základných škôl významné postavy a miesta slovenskej histórie, ale aj slovenské symboly a zaujímavé prvky ľudovej kultúry. Žiaci tak majú možnosť získať nové poznatky zo slovenskej histórie.
Pracovný zošit približujúci prostredníctvom výrazných osobností prvý prúd slovenského národného obrodenia (80. a 90. roky 18. storočia) .ktorý v čase osvietenských a „jozefínskych reforiem začal premieňať slovenské etnikum na moderný novodobý národ. Hlásali osvietenské myšlienky a potrebu zvyšovať najmä mravnosť, vzdelanosť a kultúru slovenského národa.
Pracovný zošit je určený pre žiakov 7. ročníka základných škôl, 1. ročník gymnázií so štvorročným a päťročným vzdelávacím programom, 1. ročník stredných škôl Pracovný zošit obsahuje súbor edukačných aktivít, od menej náročných až po náročné pracovné úlohy. Väčšina z nich preferuje prepojenie s inými vyučovacími predmetmi, napr.
Pracovný zošit predstavuje vznik Matice slovenskej od jej otvorenia v roku 1863 až po nútené násilné zatvorenie uhorskou vládou v roku 1875. Približuje Maticu slovenskú od myšlienky zrodenia inštitúcie, memorandovej myšlienky, priebehu založenia, roky fungovania, zatvorenie ale aj fungovanie po tomto roku.