Prvou časťou knihy je história pohonov, týkajúca sa zdrojov a konštrukcie pohonov najmä dopravných strojov a zariadení. Druhá časť sa zaoberá históriou metalurgie a spracovania kovov. Tretia časť sa zaoberá obrábaniu materiálov. Krátka pozornosť je venovaná vývoju poľnohospodárskej techniky, meracej techniky, textilnej technológie, vývoju písma a knihtlače.
Obsah: 1.Vývoj pohonov 2.Vývoj metalurgie a spracovania kovov 3.História a vývoj obrábania materiálov 4.Z histórie poľnohospodárskej techniky 5.História meracej techniky 6.História textilnej technológie 7.Vývoj písma a kníhtlače 8.Od empírie k teórii
Vysokoškolská učebnica sa zaoberá teoretickmi základmi technológie zmeny tvaru súčiastok. Oboznamuje so základnými technológiami, ktoré slúžia na zabezpečenie požadovaného rozmeru súčiastok ( sústruženie, frézovanie, vŕtanie, brúsenie...).
Pravidlá zemplínskeho a šarišského nárečia V žiadnom slove nemáte dilemu, či sa tam píše i alebo y, pretože toto nárečie y nepozná (bandurki, ribi, fajni...) V nárečí nenájdete žiadne dlhé hlásky a dvojhlásky (pijatok, rozmarija, Marja..) V porovnaní so spisovnou slovenčinou nárečie obsahuje špecifické hlásky: ś a ź (kuśčok, źem, iśče,...
Slovenko-anglicko-nemecko-rusko-taliansko-francúzsko-česko-španielský jazyk.
Monografia, venovaná štúdiu procesu obrábania materiálov. Objasňuje základné zákonitosti procesu vzniku obrobeného povrchu, sprievodné javy rezného procesu (rezné sily, teplo, kmitanie).
Od úrovne výrobných technológií v značnej miere závisí efektívnosť výroby. Od efektívnosti výroby závisí rozsah a tempo inovácie strojov a zariadení a úroveň rozvoja spoločnosti.
Monografia analyzuje súčasné metódy delenia materiálu pred jeho vstupom na výrobné zariadenie. Od kvality rozdelenia polovýrobku v značnej miere závisí efektívnosť výroby a konečná kvalita hotového výrobku. Vývojom vzniklo veľké množstvo technológií delenia, ktoré dávajú v praxi rozličné výsledky. Autori o nich dávajú základné informácie.