Mária nie je kvočka, pod krídlami ktorej máme hľadať ochranu, ale je to žena, s ktorou máme kráčať, aby sa naplnili slová: „mocnárov zosadil z trónov a povýšil ponížených, hladných nakŕmil dobrotami a bohatých prepustil naprázdno“ (Lk 1, 52 – 53). Takýto obraz Márie sa vynára pri skúmaní evanjelií.
Množstvo ťažkostí a nejasností, ktoré spôsobuje čítanie evanjelií, vyvoláva otázku, či je možný prístup, v ktorom by sa okrem osvietenia Duchom Svätým, ktoré je nevyhnutné, bolo možné uchýliť aj k rovnako potrebnému svetlu zdravého rozumu. Je možné čítať evanjeliá tak, aby to vzbudilo vieru, a nie iba spôsobom, ktorý vieru predpokladá, či priam vyžaduje?
Množstvo ťažkostí a nejasností, ktoré spôsobuje čítanie evanjelií, vyvoláva otázku, či je možný prístup, v ktorom by sa okrem osvietenia Duchom Svätým, ktoré je nevyhnutné, bolo možné uchýliť aj k rovnako potrebnému svetlu zdravého rozumu. Je možné čítať evanjeliá tak, aby to vzbudilo vieru, a nie iba spôsobom, ktorý vieru predpokladá, či priam vyžaduje?
Z úcty k autorovi, ktorý v prenasledovaní a ťažkostiach prechádzal temnými nocami, ktorých ovocím bolo skutočné stretnutie s KRÁSOU ktorou je Dobrý Boh, sme sa rozhodli knižne vydať niektoré z jeho samizdatových diel. Vznikali v ústraní a v jednoduchosti na našom Slovensku.
Na Slovensku a v slovenčine máme len niekoľko ojedinelých štúdií, s problematikou alkoholovej závislosti, v ktorých by nechýbali aj rozmery viery a pastoračného hľadiska. Sú potrebné ako soľ. A je ich málo.
Ak podobenstvo má priniesť ovocie tomu, kto ho počúva, nestačí len jeho pochopenie, ale potrebné je aj jeho prijatie. Veď často práve tí, ktorí chápali Ježišove podobenstvá, sa obracali proti nemu, pretože to, čo vyjadrovali, sa priečilo ich záujmom.
Príbeh DRAKOBIJCA má za cieľ motivovať čitateľa (chlapca vo veku 9 - 13 rokov) aby slobodne vykročil na svoju vlastnú cestu kde môže získavať schopnosti / cnosti podobne ako hrdina v príbehu. Hlavným hrdinom knihy je chlapec Artúr, ktorý bojuje proti zlu tým, že sa zdokonaľuje v dobrom. Zdokonaľuje sa v čnostiach.
Hra Drakobijec – tvoja cesta nadväzuje na knihu Drakobijec – moja cesta. Pozýva jej čitateľa – budúceho hráča, aby na vlastnej koži zažil podobné dobrodružstvá, ktoré zažíval knižný hrdina Artúr. Hra je iniciačná – prechodová a plná rituálov.
Strhujúci príbeh chlapca z divočiny, ktorý zachraňuje mladú šľachtičnú Caru z moci hrozného draka. Približuje zrod mladého hrdinu a boj otca, ktorý túži získať späť synovo srdce. V divočine obývanej smrtiacimi netvormi má Willov otec ako jediný moc zastaviť ich. Ukrýva pred synom hrozné tajomstvo, preto ho odmieta zasvätiť do boja. Cara nesie temné bremeno.
Kniha je biblickým komentárom Jánovho evanjelia, ktoré počúvame (a azda i počujeme) každoročne na Veľký piatok. Cez postavy, ktoré k nám živo prehovárajú, a tiež vďaka osvetleniu kultúrneho, spoločenského, historického a politického pozadia danej doby môžeme lepšie porozumieť okolnostiam Ježišovho utrpenia a smrti.
Rozvíjanie vzťahových a sociálnych kompetencií je jedným z najdôležitejších cieľov a úspechov detstva, zvlášť u detí s poruchou pozornosti a aktivity (Attention Deficit Hyperactivity Disorder – ADHD), pre ktoré je daná oblasť problematickejšia.
Milí rodičia, máte doma dieťa, ktoré je hyperaktívne, nepozorné, málo zodpovedné, nedokáže sa sústrediť tak ako iné deti?
Drakobijec – moja cesta je príbehom Artúra, ktorý túži po skutočnom dobrodružstve. Objavuje, že ozajstným dobrodružstvom je stávať sa lepším a skutočným hrdinstvom je zostať dobrý. Na ceste týmto jeho každodenným bojom ho sprevádza jeho otec a neznámy Pútnik. Dobrými radami mu pomáhajú premôcť lákavé (ale zlé) ponuky, ktoré prichádzajú v podobe draka.