Kniha kráľov je nevšedný titul v slovenskej knižnej produkcii, ktorý pútavo prezentuje našu históriu prostredníctvom osudov panovníkov. Kolektív autorov pripravil portréty všetkých panovníkov, ktorí vládli na našom území. Začínajú sa kvádským náčelníkom Vanniom a končia sa posledným rakúskym cisárom a zároveň uhorským kráľom Karolom IV.
Stát blahobytu, nebo kapitalismus?
Posledná kniha o Bratislave je zavŕšením autorovho knižného cyklu "dejín v príbehoch od najstarších čias až do súčasnosti". Rodil sa niekoľko desaťročí. V roku 2007 vydalo Vydavateľstvo RAK Prvú knihu o Bratislave, ktorá nadviazala na autorovu Zlatú knihu o Bratislave z roku 1993.
Stopy dávnej minulosti sú literárnou paralelou rovnomenného televízneho cyklu, nadväzujú na staršie knihy Pavla Dvořáka, najmä na cyklus Odkryté dejiny a Zlatú knihu Bratislavy... Rozprávanie o dejinách Slovenska od čias najstaších písomných správ až po príchod prvých Slovanov.
Príbeh „krvavej grófky“ patrí k veľkým záhadám slovenských dejín. Aké tajomstvá vlastne ukrývajú zrúcaniny starobylého hradu na kremencovom brale Malých Karpát nad Čachticami? Vraždila a mučia Alžbeta Bátoriová, manželka Františka Nádašdyho, nevinné dievčatá? A sú Čachtice miestom jej posledného odpočinku?
Výběr z kronik sedmnácti arabských historiků (např. Ibn al-Athír, Bahá'-ad-Dín, Abú Šámá, Abú 'l-Fidá', Usáma ibn Munkiz, Ibn al-Qalánisí, Kamal-ad-Dín, Ibn Wásil či Maqrízí) líčí události spjaté s křížovými výpravami a dobýváním Svaté země.
Máte pred sebou elitnú skupinu spisovateľov celých dejín. Členov tohto výberu však predstavujeme nie ako tvorcov literárnych prelomov, ale ako ľudí z mäsa a kostí, pre ktorých písanie bolo jedinou formou, ako sa vyrovnať so svetom aj so sebou.
Najstaršie dejiny Slovenska od čias neandertálskych ľudí až po dobu bronzovú, v ktorej sa na našom území zrodila nová civilizácia a zaujala miesto na špičke európskeho vývoja.
Štvrtá kniha o Bratislave sa začína v časoch osvietenstva, príbehom Mateja Bela a Márie Terézie, ktorá Bratislavu povýšila na sídlo kráľa. Pokračuje opisom veľkej krízy počas napoleonských vojen a končí sa rakúsko – pruskou vojnou, ktorá priniesla rakúsko – uhorské vyrovnanie a s ním aj dočasný pád bratislavskej slávy.
Stručný, ale informativní přehled prochází mnoha staletími: informuje, co o Šalomounově chrámu říká Bible, pak se vydává do římských, islámských a křižáckých dob. Další život templářství se točí okolo svobodného zednářství a konspiračních fantazií alternativních historiků a romanopisců, které lze jen těžko vzájemně odlišit.
Fotosúbor približuje stovku významných osobností, ktoré mali v slovenských dejinách, alebo aj v medzinárodnom kontexte, dôležitú úlohu, boli priekopníkmi, určovateľmi spoločenského, vedeckého aj kultúrneho pohybu.
Obnovené vydání neustále žádaného reprezentativního lexikonu se 400 životopisnými hesly členů jednoho z nejmocnějších panovnických rodů Evropy – dynastie Habsburků. Známá rakouská historička vytvořila se svými spolupracovníky mimořádnou mozaiku portrétů Habsburků od 13. století do roku 1918.
Autor, docent MUDr. Jiří Ramba, DrSc., dlouholetý pracovník Dětské stomatologické kliniky 2. LF UK v pražské motolské nemocnici, se celoživotně zajímá o akutní dětskou traumatologii obličeje a také o problematiku dlouhodobých změn a poúrazových deformací. Od 80.
Znalec keltských mincí Lancelot Lengyel v první části knihy nabízí originální pohled na keltské náboženství, jak je vyvozuje z výzdoby z nalezenýchmincí. Ve druhé části své teorie podpírá osobitým výkladem ostrovních keltských mýtů. Ač dílo vzniklo koncem padesátých let minulého století, česky vychází poprvé až nyní.
Zcela mimořádný mezník v dějinách města a zdejšího hornictví představovalo v roce 1849 založení Montánního učiliště v Příbrami, umístěného v budobě bývalé arcibiskupské tvrze, po obnově zvané Marienburg a dnes Zámeček - Ernestinum. Roku 1865 udělil císař František Josef I. této škole titul Báňská akademie. Ta v roce 1894 získala statut vysoké školy.
Kniha Ano, pane premiére aneb Rozhašená země sice mapuje čtrnáct měsíců Fischerova premiérství, jsou v ní však od začátku do konce i průhledy do minulosti. Premiér Jan Fischer nespadne tudíž na Úřad vlády z nebe a čtenář se leccos dozví i o jeho dětství, mládí a zrání, stejně jako o jeho výjimečném otci, židovském matematikovi, který přežil holocaust.
Táto publikácia chce v celej svojej rozmanitosti priblížiť čitateľom históriu jedného sveta, ktorý je takmer neznámy, no zároveň mu patrí ústredné miesto v európskej kultúre. Svet, ktorý sa geograficky rozprestiera od Alsaska po Ukrajinu a od Severného mora až po Taliansko.
Po velmi úspěšném titulu Kvantová teorie nikoho nezabije (česky KNIHA ZLIN, 2010) na náš trh přichází i autorova nejnovější publikace - Musíme si promluvit o Kelvinovi.
Remeselníci a ich záujmové združenia - cechy zohrávali dôležitú úlohu v niekdajšom slobodnom kráľovskom meste Prešporku, ktoré istý čas bolo metropolou Uhorského kráľovstva. Autor približuje atmosféru mesta od stredoveku až po zánik cechov, zloženie mestskej spoločnosti s dôrazom na remeslá a ich postavenie v hospodárskom, politickom i kultúrnom živote mesta.
Kniha o životě a díle architekta, filosofa, křesťanského politika, vlastence a dlouholetého vězně cesty svědomí.