Problematike emigrácie sa autor - lekár žijúci od roku 1968 vo Švajčiarsku – z vlastného záujmu venoval celé roky.
Nová kniha už overenej autorky literatúry faktu Heleny Pažurovej sa opäť vracia k problematike spracovania témy partizánske hnutia v rokoch II. svetovej vojny na Slovensku.
Ruské a rané sovětské dějiny se dnes v českém prostředí těší velkému zájmu veřejnosti. V posledních desetiletích došlo díky otevření sovětských archivů k rozšíření dosavadních výzkumů o stovky, ba tisíce nových dokumentů, které vrhají na politické představy i činy zcela nové světlo.
Vývoj a riešenie sporu o plnenie Zmluvy ´77 medzi SR a MR. Dvanásť rokov po uzavretí medzištátnej zmluvy – v máji 1989 Maďarsko pozastavilo a o niekoľko rokov neskôr úplne zastavilo plnenie zmluvy o výstavbe a prevádzke Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros.
Bitva u Courtrai, kterou v roce 1302 svedlo flanderské vojsko s vojskem francouzského krále Filipa Sličného, se v 19. století stala klíčovou součástí nejprve belgické a posléze specificky vlámské „národní“ paměti a svůj význam si drží dodnes.
Na tomto svete sme žili už spočetnekrát. Len si to väčšinou nepamätáme. Zoznámte sa s neuveriteľnými príbehmi ľudí, ktorí sa vďaka svojim spomienkam začali uzdravovať, našli šťastie či lásku. Pobyt na Zemi je škola. Mnohé životy, ktoré tu strávime, predstavujú jednotlivé ročníky, cez ktoré prechádzame tak dlho, kým nezložíme záverečné skúšky.
Požáry jsou nejfrekventovanějšími z nebezpečí, která ohrožují Českou republiku. Kniha Požáry v českých zemích, vydaná nakladatelstvím Professional Publishing, přináší obsáhlé pojednání o požárech jako fenoménu, který provází lidstvo od objevení a zkrocení ohně.
Hlavnou postavou knihy výtvarníka a spisovateľa Milana Stana je spisovateľ, politik, diplomat a bývalý prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster. Je to jeho životný príbeh, ktorý bol napísaný na základe jeho autentických spomienok.
Knížka se věnuje původu waldorfské pedagogiky, podrobně rozebírá goethanistickou teorii poznání a fenomenologickou metodu, analyzuje anthroposofickou anthroposofickou antropologii v pozadí waldorfské pedagogiky a zabývá se také problematikou tzv. "náboženskosti" waldorfských škol.
Proces s Miladou Horákovou a dalšími dvanácti obžalovanými je považován za „největší politický proces“ a stal se symbolem komunistické zlovůle. Jednalo se o první politický monstrproces a kampaň, která ho doprovázela neměla svou propracovaností a mohutností u nás dosud obdoby.
Kniha sa zaoberá témami návratu židovskej identity a pamäti, obrazu povojnovej reality Židov v slovenskej spoločnosti, ŠtB a židovskej mládeže, emigrácie a postoju k domovu a mnohými inými.
Tato kniha je prvním svazkem kontroverzního cyklu Kronika Země.
Autor v tejto publikácii opisuje: Spôsob adaptácie na prírodné prostredie a získavanie potravy bola každodenná tvorivá aktivita roľníka, ktorou získaval nielen potrebné biologické hodnoty, ale napĺňal aj vlastnú kultúrnu identitu. Súčasne však bola aj mierou kultúrnej vyspelosti v humanizácii prírodného prostredia.
Prečo človek len tak zrazu stretáva iného po tom, ako naňho intenzívne myslel? Prečo máme z nejakých miest, ľudí, či javov nevysvetliteľný strach a vyhýbame sa im? Prečo odmietneme nejakú ponuku bez logickej príčiny len preto, lebo to tak cítime?
Hlavnou témou spájajúcou šesť autorských etnologických sond do mikroúrovne lokalít malokarpatského regiónu je skúmanie premien po novembri 1989. Hoci sociálne a kultúrne premeny prebiehajú nepretržite – najčitateľnejšie sú v období sociálnych zlomov.
Jedinečné svědectví příslušníka dobrovolnické belgické divize SS Wallonie o bojích na východní frontě. Autor, jeden z nejmladších meziválečných evropských politiků, bojoval v letech 1941 - 1945 v Sovětském svazu, nejprve jako prostý vojín - válku ukončil v hodnosti plukovníka.
Pohled na loď, na jejímž stěžni se třepotala vlajka s lebkou a zkříženými hnáty, stačil sám o sobě vyvolat hrůzu i v srdci toho nejstatečnějšího námořníka. Pověst pirátů jako krutých, krvežíznivých a nemilosrdných banditů je předcházela přes mnohé oceány. Byli však tito vodní tuláci tak špatní, jak o nich tvrdí legendy?