Historická monografie profesora Woodse přináší alternativní pohled na úlohu katolické církve ve vývoji západní civilizace a jejího kulturního vlivu.
Jedinečná kombinácia biblických textov a užitočných poznámok v ľahko čitateľnej a predsa teologicky fundovanej forme s presnými informáciami o historickom pozadí, s obsažným rozborom biblického textu a s mocným praktickým dosahom na každodenný kresťanský život.
Kniha SRDCE PODĽA MÁRIE vo forme mesačnej pobožnosti prináša jednoduché, no pritom hlboké vovedenie do mariánskej spirituality. Po jej prečítaní budeme jasne chápať, kto je Mária, ako sa stará o svoje deti a ako ju môžeme uctievať vo svojom bežnom živote.
Príbeh patriarchu Abraháma, kniha zo série Malé biblické príbehy. Táto séria môže byť prvým krokom k tomu, aby sa vaše dieťa začalo zaujímať o Bibliu. Veľmi krátke vety a ľahko zrozumiteľné slová robia z tejto knihy vhodný darček pre deti vo veku od 2 do 5 rokov. Publikácia obsahuje v strede veľkú rozkladaciu stranu interaktívny text.
Monografia popredného slovenského kresťansky orientovaného filozofa prezentuje skúmanú problematiku invenčne ako bádateľský projekt, v ktorom autor vedie dialóg i konfrontáciu s poznatkami súčasných vied, osobitne filozofie a teológie, pričom chce naznačiť, akými smermi sa bude uberať bádanie v problematike Boha.
Australská spisovatelka a přírodovědkyně Monika Muranyi sesbírala vše, co Kryon, magnetický mistr channelovaný Leem Carrollem, kdy řekl o Gaie!
Súbor štúdií medzinárodného autorského zoskupenia historikov sa zaoberá situáciou Katolíckej cirkvi v krajinách stredovýchodnej Európy počas dvadsiatich rokov počínajúc bezprostredne povojnovým obdobím, ktoré bolo už poznačené silným vplyvom komunistických strán a prvým prenasledovaním Cirkvi za formujúcou sa železnou oponou, cez smutnoznáme päťdesiate roky v
Autorstvo diela, ktoré je druhou najčítanejšou knihou svetovej literatúry, sa pripisuje nemeckému augustiniánskemu mníchovi Tomášovi Kempenskému a vychádza v novej grafickej úprave už v 12. vydaní. Po prvý raz vyšlo ako anonym okolo roku 1418 a z latinčiny bolo preložené do mnohých jazykov.
„Tejto knihe som dal názov príslubov, pretože sa v ňom ukrýva veľmi dôležitý pohľad na Desať prikázaní. Zvykli sme si považovať prikázania za zbierku príkazov a zákazov, poučení a návodov, ktoré majú formovať život veriaceho človeka. Sú svojím spôsobom stelesnením morálky. A nepochybujem, že to tak naozaj je.
... Nemáš meč ani štít, vyzeráš ako taký šašo s trúbkou a krčahom. Ako úplný blázon!
Naše srdce túži po dôvernejšom spoznaní Boha, nášho nebeského Otca. Autor, Barry Adams, si prešiel túto cestu pred niekoľkými rokmi. Po deviatich mesiacoch hľadania Božieho otcovského srdca, prežil veľmi hlboko Božiu lásku vo svojom vlastnom srdci.
Vozíčkárka Joni sa stala svetoznámou knihou, v ktorej opísala svoju životnú cestu hľadania Boha a pokoja v duši. Vlastný tragický osud a dokonalé poznanie zúfalstva a beznádeje, ktoré prežíva každý ťažko postihnutý, z nej urobili človeka, ktorý sa oprávnene, zodpovedne zasadzuje za život, hoc i ťažký, a odmieta eutanáziu.
Druhé, opravené vydanie s notovým záznamom.
Začína sa takto: „Príbeh, ktorý rozpoviem, nie je rozprávkou. Naozaj sa stal. Píše o ňom kniha kníh – Biblia.“ S príbehom o očakávaní a príchode malého Ježiša sa postupne zapaľujú symbolické sviece, ktoré vnášajú do diania svetlo poznania, ale aj obrovskej nádeje.
V prvotnej Cirkvi sa o evanjeliách hovorilo ako o „dicta et facta Jesu“ – zaznačených slovách a činoch Ježišových. Autor Ján Chryzostom Korec uvažuje v knihe o týchto slovách a činoch. V päťdesiatich štyroch kapitolách uvažuje o Ježišovi – o jeho živote i pôsobení podľa textov Nového zákona, najmä však na základe svätých evanjelií.
Bree je presvedčená, že havária lietadla si vyžiadala život jej manžela i malého Davyho, no jej syn tragédiu prežije. Podarí sa jej ho nájsť skôr, než bude príliš neskoro?
Biblia objasňuje mladým čitateľom nezvyčajné dejiny spásy. Nájdeme v nej päťdesiatsedem najdôležitejších príbehov zo Starého a Nového zákona. Spôsob, akým sú predstavené, pomáha oboznámiť sa s ich posolstvom a významom. Kniha má náučnú, inšpiratívnu a prehľadnú stavbu.
V době, kdy začínáme pociťovat neodvratnou nutnost dalekosáhlých změn, může být velice povzbudivé zjištění, že na to nejsme zdaleka sami.
Jaká zvířata jsou všeobecně považována za krásná a jaká za ošklivá? Jaký vliv má posouzení krásy či ošklivosti na zastoupení daného druhu v zoologických zahradách a v posledku na jeho ochranu? Jakým způsobem lze vysvětlit samotný vznik esteticky výrazných součástí vzhledu želv, motýlů či kočkovitých šelem?
Kniha je pokusem o netradiční pohled na lidské prožívání v per-spektivě první osoby. Je navržena specifická metoda, zvaná introspekce plus, při níž nedochází k separaci mezi subjektem introspekce a výzkumníkem, jak je běžné v současné kognitivní vědě. Introspektor zkoumá své vlastní mžikové prožitky, jako například spontánní mikrosny či letmé pohledy.