Sybil a Blake Gregoryovci sú typický manželský pár dvadsiateho prvého storočia. Ona pracuje ako interiérová dizajnérka, jej manžel ako obchodný analytik. Vedú pokojný život na Manhattane spolu s deťmi, tínedžermi Andrewom a Caroline a šesťročným Charliem.
Emma Martinsová vedie závideniahodný vzrušujúci život, teda aspoň podľa jej úspešného účtu na instagrame. Jej príspevky každodenne inšpirujú tisíce sledovateľov. Skutočnosť je však celkom iná. Emma býva sama v maličkom apartmáne v Londýne. Má strach z kontaktu s okolitým svetom a len zriedkakedy vytiahne päty z domu.
Měl to být jen společný projekt – ale srdce jí říká něco jiného. Sawyer Dixonová je mladá, docela drsná – a sama. Od smrti rodičů si k sobě nikoho nepustí blíž. To se ale změní, když se seznámí s Isaacem Grantem. Nerdovské brýle s tlustou obroučkou, dost divně oblečený, vlastně je úplný opak jejího obvyklého typu.
"...žiaľ, s mužmi to nebýva ľahké. Občas stretneš niekoho, o kom si s určitosťou presvedčená, že je to ten princ na bielom koni, na ktorého celý život čakáš. A potom zistíš, že nie je. Dokonca ani ten kôň. Iba obyčajný osol." Sára má pocit, že jej život pod nohy hádže iba poškodené exempláre a ona vždy skončí so zlomeným srdcom.
Zdrcená Amber se po rozpadu vztahu s Penrodem vydává se svou sestrou Saffron a jejím manželem na nebezpečnou cestu do Abyssinie. Penrod mezitím utápí svůj žal v Káhiře. Z opiových dýchánků ho vytrhne jeho starý přítel a společně narukují do armády. Cesty obou milenců se opět protnou, ale tentokrát každý stojí na jiné straně.
Poviedky a krátke prózy najvýraznejšieho predstaviteľa magického realizmu na Slovensku zaradené do 2. zv. súborného diela sú z kníh Tri ženy pod orechom a Bude to pekný pohreb, doplnené o 21 rozpracovaných poviedok z pozostalosti. Ilustrácie Fero Guldan. Súborné prozaické dielo Václava Pankovčína vyšlo v troch zväzkoch: 1. Marakéš. Šicke me naše!
Zborník najlepších poviedok 23. ročníka tradičnej literárnej súťaže. Hlavnú cenu získala Dominika Moravčíková a porota udelila aj osem prémií, ktoré získali: Maroš Bafia, Ivana Csalová, Peter Getlík, Nicol Hochholczerová, Martin Longa, Michaela Macejková, Jakub Spevák a Petra Stračiaková.
Po Bajkách a pověstech Indonésie, které vydalo nakladatelství Dar Ibn Rushd v roce 2017, si autorka, naše přední odbornice na indonéštinu a indonéskou kulturu vybrala literaturu Jávy. Javánci jsou dominující skupinou mezi sto čtyřiceti indonéskými etniky.
Lidské osudy mohou být tajemné a neproniknutelné všude na světě, ale Indie má tu zvláštnost, že z obyčejných věcí dělá kouzla a z kouzel obyčejné věci. To jsou slova autorky, která nasbírala své střípky dojmy a postřehy při setkáních s mnoha různými lidmi z celé škály rozmanité indické společnosti při několika dlouhodobých pobytech.
Název povídkové sbírky Martiny Bartošové evokuje draní peří, tedy činnost, kterou si v podvědomí spojíme s našimi babičkami a prababičkami někde na venkově. Dějištěm pestrých a rozmanitých příběhů je většinou opravdu moravská vesnice (jindy ale například jadranské pobřeží), jejich hrdiny však nejsou jen starousedlíci okopávající vinohrad.
Joseph Mitchell (19081996) je významný americký spisovatel, který se proslavil texty vydávanými ve čtyřicátých a padesátých letech v prestižním americkém literárním časopise New Yorker. Proslul především jako zakladatel literárního žánru feature story.
Novela Veľká budúcnosť sa odohráva v postapokalyptickej strednej Európe roku 2040, v meste budúcnosti zvanom Centropolis, kde sa hlavný hrdina spisovateľ Vlado snaží vyrovnať so spoločnosťou po klimatickej zmene. Spoločnosťou, ktorej vôbec nerozumie, napriek tomu, že práve jeho táto zmena vyšvihla na najvyššie spoločenské rebríčky.
Autor opět přináší čtenářům to, co si oblíbili: povídky nabité dějem, trochou záhadna, humoru a snad i něčeho k zamyšlení.
Vysvobození z noční můry. Druhá šance. Zázrak. Nebo jen nový den starého života. Rozbřesk přináší mnohé ovšem co pro nás má skutečně nachystáno, to se nedozvíme, dokud sami neotevřeme oči. A nejinak tomu je i s touto sbírkou povídek a básní od nové vlny českých spisovatelů. Každý z autorů pojal zadané téma jinak. Po svém.
Novela Dáma s magrebským psíčkom je nielen príbehom nezvyčajnej, práve sa začínajúcej lásky, ale aj príbehom umenia a nádherným portrétom Zürichu. Anna je úspešná primabalerína a Gürkan turecký Kurd. Hoci majú obaja celkom iný pôvod a žijú v odlišných svetoch, pociťujú k sebe navzájom silnú príťažlivosť a sympatie.
Jestvuje čas v živote človeka, keď otvorí oči ako po prvý raz a uvidí všetko a všetkých inak. Býva to čas skúšok, neistoty alebo zázrakov, rýchleho dospievania, uvedomovania, čiže prijímania skutočnosti. Na pozadí obdobia spoločenských zmien v prelomovom roku 1990 sa odohráva lyrický príbeh dievčaťa, ktoré sa zoznamuje s výnimočným chlapcom.
Kniha príbehov, ktoré autori zažili počas svojej zdravotníckej praxe. Tak, ako ich zažili, čo videli a ako sa cítili. Táto kniha je presne taká, ako ich záchranársky život. Chvíľu veselá, chvíľu smutná, chvíľu na neuverenie.
Pútavá zbierka poviedok, v ktorých Kristen Roupenian skúma komplikované vzťahy medzi pohlaviami, dynamiku príťažlivosti a posadnutosti druhým ľudským telom. V rôznorodých príbehoch o bežných, kriminálnych či až nadprirodzených situáciách premýšľa o sexe a treste, vine a hneve, potešení a strachu zo spôsobovania a cítenia bolesti.
Na Západe bol Dostojevskij bestsellerom prv, než to slovo prišlo do módy. Je pravda pravdúca, že Tolstoj a Dostojevskij sú dvaja najväčší géniovia, ktorí silou svojho talentu ohromili svet, obrátili na Rusko pozornosť celej udivenej Európy a postavili sa do radu veľkých ľudí, ako sú Shakespeare, Dante, Cervantes, Rousseau a Goethe.
Každý človek sa v istom okamihu svojho života potrebuje niekam zaradiť, nájsť si svoje miesto nielen medzi priateľmi, v rodine, či v spoločnosti a iba málo z nás je takých, ktorým viac vyhovuje individuálna samota. Ale tá je dobrá iba na určitý čas, na utriedenie si myšlienok, na oddych. Dlhodobo spôsobuje takýmto jedincom traumu.