Autor sa usiluje obnoviť spomienku na národného dejateľa, ktorého život a dielo prispeli k zachovaniu spoločného duchovného, mravného, kultúrneho, spoločenského i hospodárskeho života národa. Nie je to „klasický“ životopis osobnosti. Ponúka nám množstvo zaujímavých historických udalostí, kde T. G.
V autentické výpovědi popisuje autorka svoji cestu rájem i peklem drogové závislosti. Kniha je určena nejen těm, kteří by to chtěli zkusit a těm, kteří v tom už jedou, ale i všem rodičům, zejména takovým, kteří chtějí opravdově poznat "stav těla a duše" svého dítěte. Autorka jde statečně s vlastní kůží na trh - odhaluje svoji tvář a osobnost.
Témou monografie je život a dielo rímsko-katolíckeho kňaza, predstaviteľa Spolku sv. Vojtecha (ďalej SSV), politika, poslanca, spisovateľa, redaktora, vydavateľa a prekladateľa Martina Kollára (1853 – 1919). Vonkajším impulzom pre jej vydanie bolo 90. výročie úmrtia Martina Kollára, ktoré sme si pripomenuli 26. januára 2009.
Poutavě napsaná a přitom fundovaná biografie tvůrce teorie relativity a patrně nejznámějšího vědce všech dob Alberta Einsteina. Mezi několika klíčovými daty se odehrává pohnutý a napínavý život velkého vědce, který se do povědomí mas zapsal také jako nekonvenční myslitel a politický aktivista.
Kniha líčí devítileté období(1834-43)práce a života manželů Hahnemannových, propagátorů homeopatické léčby, v době kdy si založili v centru Paříže homeopatickou praxi. Dovídáme se o zápasu této nové metody s obecně uznávanou lékařskou vědou a způsobech léčby, kterou Hahnemann praktikoval v jednotlivých případech.
Udalosť sa odohrala v čase, keď po počiatočnej etape transformácie, ktorú naštartovali po voľbách 1990 demokratocké sily, prevzali moc autoritárski národno-populistickí politici. Slovenská spoločnosť je odvtedy traumatizovaná skutočnosťou, že nie je možné domôcť sa spravodlivosti a potrestať ľudí, ktorí v službách štátu spáchali (resp.
Turecko, obrovská krajina roztrhnutá na dve polovice, dva nezmieriteľné a diametrálne odlišné svety. Západ a Východ, Európa a Blízky Východ, svetská každodennosť a konzervatívny Islam. Totálna schizofrénia.
Kniha, ktorá doteraz najkomplexnejším spôsobom zhŕňa poznatky o živote a diele významného slovenského básnika, príslušníka tzv. katolíckej moderny i predstaviteľa exilovej literatúry.
Ján Fuska je profesionálne vedecký pracovník v oblasti moderných farmaceutických biotechnológií. Je autorom viacerých odborných kníh a niekoľko sto publikácií v tomto odbore. Popri svojej profesionálnej práci v odbore prírodných vied publikoval hodne prác zameraných na morálno – etické problémy súčasnej spoločnosti.
Znovu postavenie pamätníka Milana Rastislava Štefánika, ktorý dva prechádzajúce totalitné systémy (v rokoch 1940 a 1954) zničili, sa úspešne zavŕšilo. Dňa 4. mája 2009 bol odovzdaný verejnosti. Stalo sa tak pri príležitosti 90. výročia tragickej smrti Štefánikovej a pri 90. výročí vzniku Československej republiky.
Krátke príbehy zo života autora, spomienky na otca herca Michala Dočolomanského a spoločné zážitky s ním, doplnené o recepty na jedlá a kuchárske postupy. Kniha je rozšírená o fotografie zo života autora a jeho otca.
Před několika měsíci ještě neznámý italský autor Vittore de Luca svým odhodlaným přístupem k již téměř všední tematice prolomil mnohá tabu - a zároveň vytváří nové totemy. Je to neocenitelný přínos k bádání o geniálním renesančním umělci, slavném Leonardovi a jeho současnících (Andrea del Verrochio, Perugino, Lorenzo di Credi či Sandro Boticelli).
Meno Albert Einstein je spájané nielen s genialitou, ale aj s naivnými a hlúpymi predstavami o ňom. V knižke je na populárnej úrovni venovaná veľká pozornosť vedeckému odkazu Einsteina a jeho nadčasovým myšlienkam. Na tomto pozadí a z tohto uhla je nazeraný aj Einsteinov život, život radostný i bolestný, tak ako už život človeka býva.
Posvätné prostitútky, tanečníci, do ktorých sa prevteľujú bohovia, kŕmiči lebiek i mníška, ktorá sa dobrovoľne vyhladuje na smrť. To nie sú obrázky z ďalekej minulosti, ale zo súčasnej Indie. Vykročíte po rušnej modernej ulici veľkomesta a o pár minút ste v celkom inom svete.
Netypická monografia významného spisovateľa, ktorý má aj na Slovensku svojich verných čitateľov. Bärbel Reetz – skúsená autorka životopisov sa zamerala nielen na Hesseho tvorbu a život, ale najväčší dôraz v jej knihe hrajú ženy v blízkosti Hesseho – manželky, milenky, priateľky.
Paměti významného diplomata a politologa prof. Orta psané formou zaznamenání dílčích událostí, jichž byl svědkem, a které by zcela zapadly, i když mnohdy byly dosti pozoruhodné, zajímavé, někdy úsměvné a doplňovaly to, co přinášela historie a historici. Proto tedy „Střípky vzpomínek“ a ne „Paměti“.
Vzájemná korespondence Josefa Váchala a Bedřicha Beneše Buchlovana. Kniha obsahuje 93 dopisů z let 1910-1944 včetně Váchalova zásadního textu "Zpověď stručná a pravdivá", přináší svědectví o nakladatelství Trojrám, které Váchal s Buchlovanem a malířem Hodkem založil.
Humorom autorovi vlastným ladená autobiografia. Ide o príbeh Miloša, ktorého osud i celý život ovplyvňovali rôzne –izmy a ako názov knihy nahovára „iné zmýšľanie“ rodičov ako bolo želané z najvyšších kruhov.
„Obávam sa, že sme v stave akejsi tichej, nevyslovenej krízy,“ hovorí na záver knihy rozhovorov Marián Leško. Ako dodáva, na optimizmus sú špecialisti iní. Namiesto toho ponúka dramatický príbeh Slovenska za posledných dvadsaťpäť rokov. Je to príbeh vzostupov a pádov, spoločenského pokroku aj rozdelených rodín, strachu z budúcnosti aj nádeje.
Autobiografie americké psychoterapeutky, která popisuje příběh lidské transformace, jež začala spontánním probuzením vnitřní energie kundaliní a přivedla autorku k objevování vlastní ženské spirituality a cest k integraci duchovnosti do každodenního života.