Na Valentína som nemala byť na tej streche. Nemal tam byť ani Kellan Marchetti, školský čudák. Stretli sme sa na pokraji konca svojich životov. Roztrhané nitky našich tragédií sa nejakým spôsobom zamotali a zviazali do nepravdepodobného puta.
Bývalý nacistický dôstojník Maximilian Aue sa po druhej svetovej vojne stáva príslušníkom strednej triedy a riaditeľom továrne vo Francúzsku. Intelektuál so záujmom o filozofiu, literatúru a klasickú hudbu je však chladnokrvný vrah a dokonalý byrokrat.
Obkolesila ma parta sestrojebačov, mužov, ktorí mali veľké domy a čas smiať sa, čítať, chodiť do divadla, nakupovať obrazy, ktorí už pomaly nedokázali myslieť ani cítiť. Biela škrobenosť a moja porážka. Zhromaždenie. „Ako sa cítiš?“ „Nádherne.“ „Teba tá ihla nebolí?“ „Jebem ťa.“ „Prosím?
Katarína prichádza z Prahy do Bratislavy, aby strávila Vianoce so svojimi rodičmi a bratom. Pri sviatočnom stole chýbajú dvaja dôležití ľudia: sestra Dora, ktorá sa pred rokmi odsťahovala do Ameriky, a jej český manžel Evžen. Na neprítomnosť sestry si už rodina zvykla, no absenciu manžela musí Katarína neochotne vysvetľovať.
Po bitvě u Zamy se Římané už vidí v roli neporazitelné velmoci starověkého světa. Jejich řady však prořídly a oslabení hodlá využít charismatický vůdce Filip V. Makedonský, který chce své říši navrátit ztracenou slávu z dob Alexandra Velikého.
Kočka je zvíře přímo legendární. Dokonce i v české literatuře. Hloubání nad její duší se věnoval Jan Neruda i Jaroslav Hašek, veselé i smutné historky zažívá jako přítel člověka v textech Josefa Škvoreckého či Michaely Klevisové, podlehli jí spisovatel Karel Čapek nebo Bohumil Hrabal.
Fadrusz János kőbe véste a történelmet. A pozsonyi születésű szobrászművész izgalmas élete és gazdag munkássága irodalmi feldolgozást igényelt. Erre a nehéz feladatra Hornyák István vállalkozott, nyomon követve Fadrusz életútját a tanonckortól egészen az országos hírnévig.
Fascinujúci historický román známeho ruského spisovateľa Ivana Jefremova „Aténčanka Thais“ je založený na skutočných udalostiach z antického Grécka. Príbeh sa odohráva v čase dobyvačného ťaženia Alexanda Veľkého, Macedónskeho.
Již třetí vydání s úvodním slovem Heleny Heclové "...Svět tam nahoře je nádherný, pestrý, plný vůní. Můžete se opíjet tou krásou do nekonečna. Zároveň můžete i do nekonečna trpět. Den za dnem se opakuje stejný příběh. Opakuje se, protože dění na povrchu je chyceno do pasti času. Opakují se dny, roční období a celá léta. Opakuje se radost i bolest.
Rozvedený padesátník Sergej Sergejič si nepřeje o moc víc než pomáhat svým včelám v klidu sbírat pyl. Jenže žije na ukrajinském Donbasu, kde se už léta vleče válka s neustálou propagandou.
Mohol to byť príbeh, akých poznáme v dejinách ľudstva viacero. Skutočných i vymyslených. Z chudobného pastiera sa stane kráľ - mocný, múdry a dobrý. Mohlo to byť obyčajné rozprávanie o vzostupoch a pádoch, o láske, nenávisti a zrade, o vojnách i zabíjaní, o budovaní miest a zakladaní mocnárstva.
Čeliť minulosti je jednoduchšie, ak jej nemusíš čeliť sám. Keď sa v hostinci, ktorý vedie Grace so svojimi súrodencami, objaví tajomný cudzinec, okamžite sa jej zapáči.
Morská biologička Ha Nguyenová dostane ponuku vycestovať na odľahlé súostrovie, kde objavili vysoko inteligentný druh chobotnice. Nadnárodná technologická spoločnosť, ktorá je známa prelomovou prácou v oblasti umelej inteligencie, zo súostrovia evakuuje obyvateľstvo a uzavrie ho pred svetom.
Tři generace žen, tři různé osudy komplikované složitou dobou a vzájemnými vztahy. Střídavé vyprávění matky a dcery začíná a končí za sovětského období v Lotyšsku. V centru pozornosti stojí matka, mimořádně nadaná lékařka a intelektuálka, která odmítá kojit svou čerstvě narozenou dceru, aby ji neotrávila svým neštěstím.
Udalosti dobrodružného románu Karbid sa odohrávajú počas horúceho a znepokojujúceho leta 2015, keď sa skupina nadšencov vo fiktívnom meste Medveďov rozhodne postaviť Fontánu jednoty s Európou. Prečo potrebujú fontánu, prečo za nimi plače väznica a za koľko sa dá na Ukrajine kúpiť ľudská oblička – o tom všetkom píše autor s humorom i jemným pesimizmom.
Knížka Jak se kalila voda aneb Dětská setkání s bolševikem vypráví na sto čtyřiceti stránkách s řadou černobílých autorových kreseb o zmatcích, které v hlavě mladého chlapce vyvolaly jevy, které provázely přechod od demokracie do totality. On sám se narodil za války, užil si pár let svobody a do školy nastoupil na podzim bouřlivého roku 1949.
Vánoce pro ni bývávaly tím nejkrásnějším a nejupřímnějším obdobím v roce. Zlom nastal před třemi lety, kdy ji její milovaný snoubenec zčistajasna oznámil, že už s ní dál nechce být. Nechal ji sedět samotnou u štědrovečerní večeře a zcela bez soucitu tak přeťal několikaletý vztah.
Špinavý a zvrácený svět narkomanů, bezdomovců a prostitutek na jedné straně, drsný a nekompromisní svět přepracovaných policistů na straně druhé. Životy několika hlavních postav z řad beznadějných feťáků a zločinců se prolínají s reálným životem policisty, který se dennodenně snaží zvládat nápor náročné práce i problémy ve svém soukromém životě.
Univerzitná profesorka Laure má manžela, dve dcéry a dom. V štyridsiatke sa jej zdá, že to všetko nie je súhrn jej túžob, ale výsledok úsilia a kompromisov. Päťdesiatnik Clément sa nudí vo svete finančníctva. Výhľad z preskleného vežiaka ho unavuje rovnako ako YouPorn.