Najnovšie dielo autorky bestselleru Mastičkárova dcéra je rozsiahlym eposom o dvoch neľahkých ženských osudoch a o hľadaní vlastnej identity. Román Údolie zázrakov spája dva kontinenty a opisuje obdobie od pádu poslednej čínskej dynastie po druhú svetovú vojnu, stratený svet starého Šanghaja, fungovanie domov kurtizán aj život prisťahovalcov v meste.
Hrdinovia druhého románu Pavla Boroša sú, podobne ako tí z Troch brehov Dunaja, prinútení reagovať na prelomové udalosti našej histórie. Osudy hlavných hrdinov začíname sledovať v auguste roku 1938 a uzatvárajú sa tesne po vyhlásení Slovenského štátu.
Román Hrozno hnevu sa radí k vrcholný dielam Johna Steinbecka. Je to podmanivá freska z obdobia vynúteného veľkého sťahovania v Spojených štátoch amerických v 30. rokoch 20. storočia. Román získal Pulitzerovu cenu a v čase svojho vydania v roku 1939 strhával milióny čitateľov na celom svete, ba v Amerike mnohých dokonca poburoval.
Habáni boli novokrstenci, pôvodne žijúci v Nemecku, ktorí sa v 16. storočí uchýlili pred prenasledovaním na južnej Morave a na Slovensku. Osanna, jedna z nich, vyrastala v týchto krutých časoch náboženských nepokojov a sedliackych vojen. Aký bol osud tejto hrdinskej a záhadami opradenej ženy? Dožila sa vôbec Osanna naplnenia svojej lásky z detských čias?
Anglicko na začiatku 19. storočia vyzerá ako rozľahlý park, domácke sídla a v nich šťastní a láskaví ľudia. Ale všetko nie je také idylické, ako to vyzerá. Pani Dashwoodová so svojimi tromi dcérami - Elinor, Mariannou a Margaret - sa po manželovej smrti musí vysťahovať práve z takého útulného sídla.
Tardek uteká počas druhej svetovej vojny spolu s manželkou a malým synom z frontovej línie v Poľsku, pretože mu hrozí nebezpečenstvo. Usadí sa na Slovensku, kde prežije koniec vojny i nástup komunistického režimu.
Historický román. Príbeh sa odohráva krátko po skončení prvej svetovej vojny a vyhlásení vzniku Československej republiky. Vojna poriadne zasiahla do osudov protagonistov, ale ich skutočný boj sa ešte len začína. Michal, ktorý prerušil štúdiá v Prahe, pôsobí ako dôležitý predstaviteľ novej československej armády.
Román 1984 je jedno z najznámejších diel svetovej literatúry. Spája v sebe prvky spoločensko-politického a vedecko-fantastického románu. Je obžalobou komunistickej diktatúry, ktorá roku 1984 ovládla všetko, vrátane ľudského myslenia. Román opisuje osudy čestného, citlivého a uvažujúceho jednotlivca (Winstona Smitha), ktorý sa vzoprie systému, za čo platí krutú daň.
Tri romány, ktoré vznikli v rôznych obdobiach, dva posledné sú nedokončené. Autorka aj v nich vykresľuje neľahké osudy ženských hrdiniek v Anglicku v 18. a 19. storočí, hoci román Watsonovci sa z tohto rámca trochu vymyká, opäť nechýbajú detailné opisy charakterov i prostredia, a aj tentoraz čitateľom ponúka množstvo postáv.
Román z romantického prostredia Paríža na konci 18. storočia prerastie do napínavého príbehu o jednom z najznámejších konfliktov starého kontinentu, o Francúzskej revolúcii. Rozprávačkou je mladá umelkyňa Marie Grosholzová, neskôr známa ako Madame Tussaud, ktorá sa dostáva do blízkosti kráľovskej rodiny a zhotovuje figuríny niektorých jej členov.
Anne Elliotová, prostredná dcéra pochabého sira Waltera, ktorého zaujíma výhradne vlastný šľachtický titul, už má plný rozkvet mladosti dávno za sebou. Ako devätnásťročná poslúchla radu priateľky a vzdala sa manželstva s bezvýznamným námorným kapitánom Frederickom Wentworthom. Po ôsmych rokoch, keď sa zaľúbenci znovu stretnú, je všetko inak.
Po dramatickom úteku z benátskeho zajatia kapitán Kornélius Báthory a jeho druh v zbrani, kozák Stepan Voronin, smerujú do chorvátskeho Medzimuria, krvou zmáčanej pohraničnej oblasti medzi kresťanským a mohamedánskym svetom. Tu si oceľou i olovom vydobyjú priazeň chorvátskeho bána Nikolu Zrínskeho, neľútostného turkobijcu.
Píše sa rok 612 a mladý britský úradník Aelric, ktorý sa stal senátorom a dôverníkom cisára Herakleia, prišiel do Alexandrie. Má zabezpečiť dodávku egyptského obilia do Konštantínopola a presadiť nový zákon o pôde, ale v meste mu na každom kroku hatia plány rozhádané vládne frakcie a sprisahancami.
Poviedková kniha Martina Bútoru, bývalého slovenského veľvyslanca v USA. Všetky poviedky boli napísané v čase totality a ich hrdinami sú ľudia vytláčaní politickými pomermi na okraj spoločnosti, v ktorej sa nevedia a vlastne ani nechcú etablovať, a z toho pramení ich permanentná nespokojnosť, rezignácia či depresia.
V románe Čierny Róm a biela láska ide o zachytenie života jedného človeka od narodenia až po smrť, teda v dlhom časovom rozpätí, za čias Rakúsko-uhorskej monarchie. Hlavným protagonistom je Róm Gejza. Podstatným prvkom deja je motív lásky medzi Gejzom a "gadžovkou" Marikou, ktorej neprajú Marikini rodičia - vydajú dcéru za bohatého obchodníka a mlynára.
Román Múzeum nevinnosti predstavuje ľúbostný príbeh muža Kemala z bohatej rodiny, zasnúbeného s dievčaťom z rovnakej vrstvy, ktorý sa zamiluje do vzdialenej príbuznej, stojacej spoločensky nižšie. Po viacerých dramatických zvratoch a uplynutí dlhého času sa nakoniec môžu vziať, ale zasiahne osudová náhoda a príbeh sa končí tragicky.
Román Dážď slivkových kvetov je o láske, o vzťahoch medziľudských aj o vzťahoch k umeniu, o rozdielnosti kultúr, no najmä o úprimnosti. O úprimnom hľadaní pravdy, svojej podstaty. Navonok sa zdá, akoby sa nič dramatické nedialo, na hlavná hrdinka prežíva svoj vnútorný silný príbeh.
Chceli by ste nájsť lásku na internete? Alebo sa cez esemesky dostať k niekomu do postele? Potrebujete napísať list s prosbou o odpustenie? Vymyslieť žiadosť o ruku? Oslniť originálnymi prípitkami či duchaplnými statusmi na Facebooku? Neviete ako?
Fascinující pojednání o nacistických zločincích, kteří unikli spravedlnosti ve zmatku poválečných let – a o těch, kdo se je snažili vystopovat. Na vzorku několika nacistů – např. Josefa Mengeleho, Adolfa Eichmanna nebo Franze Stangla – autor popisuje jejich únik z Německa a odhaluje, kdo jim pomáhal utéct a založit novou existenci v zahraničí.
Pokračovanie úspešnej knihy Strážcovia Varadína o dobrodružstvách kapitána Báthoryho. Píše sa rok 1662. Po dvoch rokoch na tureckých galejach je z Kornela Báthoryho sotva tieň muža, ktorým kedysi bol. Zdá sa, že bezmenného otroka čaká už len smrť.