Chesterton je především básníkem ohromující lidské přirozenosti a veselým, hravým mystikem lidské existence i její podivuhodné každodennosti. Dobro, krása, pravda a také všechny ctnosti včetně humoru jsou pro něho extatickým vytržením a velkým dobrodružstvím každého života.
Příběhy, které autor shromáždil do této knížky, spojuje téma anděla strážného. Nečekejme však vyprávění plné nebeských postav, ale spíše příběhy lidí, v jejichž životě zapůsobilo „andělské“ slovo nebo skutek. Čtenář v nich najde povzbuzení i pobavení, a navíc možná inspiraci, jak se stát „andělem“ pro druhé.
Mladá žena, matka dvoch malých detí, zistí, že jej muž má milenku. Napriek tomu, že nemá prácu ani zabezpečené bývanie, odhodlá sa podať návrh na rozvod. „Všetko zlé je na niečo dobré“ – a tak sa rozhodne čeliť nepriazni osudu vlastným spôsobom – hľadaním náhradníka za neverného manžela. Lov na dokonalého muža sa začína.
Dnešná doba nás zaplavuje nielen množstvom nepodstatných informácií, ale aj množstvom nezaujímavých životov, ktoré sa na nás valia z regálov kníhkupectiev. Herečka, speváčka, moderátorka, rosnička, nevýrazné celebritky sa v dnešných časoch často prezentujú a pretŕčajú za každú cenu.
Harald Stiffel, autor knižky Lenka a sedem psychopatov, nie je slovenským čitateľom neznámy. Zbierka poviedok Poľovnícke tragédie vyšla u nás už dvakrát (r. 1990 a r. 2010 v rozšírenom vydaní), okrem toho vyšli Rozprávky z Cachu (r. 2007) a zbierka poviedok Mrchy (r. 1994) s veľmi dobrým čitateľským ohlasom. Preto možno niektorých prekvapí, že H.
První příběh Čest a sláva námořníků napsal autor původně jako dárek pro otce k jeho osmdesátým narozeninám. Zúročil v něm vzpomínky na svého dědečka - námořníka a korzára (1. světová válka). Následně, byv nakladatelkou požádán o rozšíření publikace, dopsal druhou novelu Ve jménu lidu, příběh strýce, odbojáře, který se za 2.
Reprezentativní almanach s ukázkami literárních prací 85 žijících českých spisovatelů. Na téměř pěti stech stranách jsou zastoupeny povídky, úryvky z románů, básně, písňové texty, bajky, aforismy i zamyšlení.
Oba diely úspešného románu Všetko alebo nič je o láske, čo valcuje zmysly a nie vždy skončí tak, ako v iných knihách. Kniha o vzťahoch, ktoré nás valcujú, o ženskom priateľstve, ktoré nás chráni, o mužoch, na ktorých sa zabúda, aj keď toho nie sú hodní... Linda, Vanda a Jakub nie sú vymyslené postavy.
Nadčasové zápisy výraznej osobnosti nášho hlavného mesta, bratislavského mestského archivára, Ovidia Fausta, prerozprával a doplnil Ivan Szabó. Kniha prináša ďalší kúsok histórie Bratislavy minulého storočia.
Kontroverzní americký spisovatel přichází s dlouho očekávanou – a vůbec svou první – sbírkou povídek, které nejde odečíst. Třiadvacet textů vlastně představuje jakousi esenci Chucka Palahniuka. V povídkách je ve své nejlepší formě: ostrý a sžíravý, nekompromisní. Přináší bizarní témata a libuje si v nich.
Román vypráví o životě v exilu a o hledání spravedlnosti. Zatímco v rodné zemi komunisté budovali diktaturu, stavěl Jan Antonín Baťa v brazilské džungli nové Zlíny. Ideál nadšeného baťováka s pevně naplánovaným životem dostává na novém kontinentu úplně jiné rozměry a boj s chaosem nikdy nekončí.
Kniha o Baltimorských je třetím románem švýcarského, francouzsky píšícího autora Joëla Dickera. Na rozdíl od jeho předchozího bestselleru Pravda o případu Harryho Queberta nemá detektivní zápletku, ač napětí v něm rozhodně nechybí.
Autorka ve svých příbězích z druhé strany pohovky ukazuje, jak terapeutický proces vnímá terapeut, co mu práce s klientem dává, co pro něj znamená. Lilian B. Rubin vybrala ze své praxe několik terapeutických příběhů, které pro ni byly náročné a stály ji hodně sil.
Boj matky o syna, ktorý jej píše sms s volaním o pomoc z pivnice, do ktorej ho zavrel otec. Príbeh sedemdesiatročného muža, ktorý s piatimi malými deťmi ostal na ulici po tom, čo im zhorel dom. Zúfalstvo matky dvoch autistických synov v tínedžerskom veku, ktorí jej ohrozujú zdravie a demolujú dom. Snaha mladíka liečiť rakovinu surovou stravou.
Nie je to obyčajná kniha, v ktorej si prečítate príbeh. Taktiež to nie je ďalšia kniha o osobnom rozvoji, ktorá sa dá veľmi ťažko aplikovať do každodenného života. Je to kniha, ktorá berie do úvahy vaše myslenie a spôsoby, ktoré vám vyhovujú najviac. Všeobecne je jednoduchšie zaoberať sa problémami ostatných viac, ako tými svojimi.
Kniha, v ktorej je snaha sprítomniť životy obetované za vieru a lásku, ktorá je silnejšia než smrť. Život a smrť vo viere a láske vyžarujú svetlo, ktoré víťazí nad nenávisťou. Prijať takýto život i smrť je možné, lebo za to, čo máme radi, dokážeme aj zomrieť.
Text tejto knihy je výberom - bez podstatných zmien formy a obsahu - z veľkého množstva zápiskov každého druhu.
Román T bezpochyby zaujme nielen milovníkov Pelevinovej tvorby, ale všetkých náročnejších čitateľov - predovšetkým ctiteľov diela Leva Nikolajeviča Tolstého, od osoby ktorého sa román odvíja.
Román Pre tvoje mŕtve oči je pokračovaním úspešného románu Žiť cudzí život (VSSS, 2014). Zachytáva kladné aj záporné stránky zmeny spoločenského systému hlavne v oblasti dopadu na medziľudské vzťahy a psychiku spoločnosti. Predchádzajúci príbeh skončil vraždou dcéry hlavného hrdinu Marcela Protivňáka a samovraždou jeho manželky.
Soubor povídek První láska, poslední pomazání je vůbec první autorovou publikovanou knihou. Dílo, za něž McEwan roku 1976 obdržel cenu Somerseta Maughama, se lyrickým způsobem vypořádává s řadou tabuizovaných témat, jakými jsou kupříkladu sexuální zneužívání či incest, a ukazuje svět v jeho často kruté a tragické podobě.