Publikácia je významným obrazovým dokumentom o genéze a súčasnosti národnej a štátnej symboliky, ktorá zapĺňa veľkú medzeru v povedomí o slovenskej faleristike (pomocná historická veda, zaoberajúca sa radmi a vyznamenaniami).
Publikácia je venovaná histórii Solivaru. Od charakteristiky geologických pochodov, ktoré viedli k vzniku ložiska kamennej soli, cez soľný monopol, ktorý umožnil vytvoriť prosperujúci soľný závod, až po ukončenie výroby soli v novom solivare v Prešove.
Táto kniha je skrátenou verziou monografie Średniowieczny Bardiów i jego kontakty z Małopolską, ktorá vyšla v Krakove v roku 2010. Autor sa rozhodol ponúknuť slovenskému čitateľovi niektoré kapitoly v jeho rodnom jazyku, predovšetkým týkajúce sa mesta Bardejov v XV. storočí.
Publikácia je zameraná na vojenskú situáciu v Bratislave v deň príletu Ministra vojny generála Śtefánika a haváriu lietadla Ca.33.Na základe dobových dokumentov Policajného prezídia a Zemského vojenského veliteľstva pre Slovensko je urobená rekonštrukcia udalostí a postup politických a vojenských činiteľov v meste.
Gréckokatolícka cirkev ako taká pred rokom 1968 oficiálne takmer dvadsať rokov neexistovala, čo bolo dielom komunistického režimu a jeho prisluhovačov.
Kniha Milan Rastislav Štefánik – Muž, ktorý sa rozprával s hviezdami je prvá vedecká biografia tejto významnej osobnosti slovenských dejín. Historik Michal Kšiňan v nej pútavo približuje Štefánikov život na základe dlhodobého výskumu v archívoch deviatich krajín.
V minulosti novinár, spoluzakladateľ a prvý generálny riaditeľ televízie Markíza, zakladateľ a predseda politickej strany Aliancia nového občana, podpredseda národnej rady, neskôr podpredseda vlády a minister hospodárstva. Dnes?
Druhé vydanie Kultúrneho atlasu Slovenska má mierne pozmenené a aktualizované vydanie. Jeho štruktúra vychádza z existencie historicko-geografických regiónov, v ktorých sú zakreslené jednotlivé kultúrno-historické pamiatky. Najvýznamnejšie pamiatky sú zvýraznené červenou farbou, žltá farba označuje mestá a dediny, v ktorých sa nachádzajú.
Národnostný atlas Slovenska vypĺňa medzeru v poznaní rozmiestnenia príslušníkov národnostných menšín na území Slovenska v širších, najmä historických súvislostiach a v časovo vymedzených väčších obdobiach. Národnostný atlas Slovenska je rozdelený na štyri časti.
V aktualizovanom vydaní Prírodného atlasu Slovenska je územie Slovenska rozdelené na jednotlivé mapové listy, na ktorých sú zakreslené najzaujímavejšie prírodné lokality a chránené územia od rozľahlých národných parkov po najmenšie prírodné rezervácie či prírodné pamiatky.
Svojrázni obyvatelia hôr na slovenskom, poľskom a českom pomedzí majú tajuplný pôvod, osobité zvyky, vlastné nárečie a rázovitú, nezameniteľnú kultúru odvodenú od valaského folklóru. Odkiaľ prišli a čo nám priniesli? Aké dedičstvo vytvorili počas mnohých generácií?
Kniha představuje první souborné zpracování tématu homosexuality v české kultuře, konkrétně v literatuře, výtvarném umění, divadle a filmu. České osobnosti, díla a fenomény jsou přitom vždy vztahovány k obecnějším tendencím euroamerické kultury a jsou analyzovány metodami vycházejícími z vývoje příslušných disciplín světové vědy.
Atlas nadväzuje na Atlas kultúrnych zaujímavostí Slovenska a tvorí doplnok k vydaným i plánovaným publikáciám z edície Prírodné Krásy Slovenska. Jeho štruktúra je iná ako v prípade Atlasu kultúrnych zaujímavostí Slovenska, pretože jednotlivé ucelené regióny nepredstavuje samostatne, ale je pripravený skôr ako klasický atlas.
Atlas kultúrnych zaujímavostí Slovenska je akýmsi doplnkom k vydaným i plánovaným publikáciám z edície Kultúrne Krásy Slovenska. Štruktúra atlasu vychádza z existencie historicko-geografických regiónov, v ktorých sú zakreslené jednotlivé kultúrno-historické pamiatky.