Od prvého knižného vydania SILVOVEJ METÓDY OVLÁDANIA MYSLE absolvovali tento kurz na využitie svojej mysle na hlbšej a účinnejšej úrovni, a to aj v spánku, už milióny ľudí!
Sociálna psychológia skúma masové psychologické a sociálne javy a procesy, ako aj, či najmä jednotlivca, jeho postavenie v interakcii rôznych sociálnych zoskupení. Úlohou knihy je na primeranej vedeckej úrovni a vhodným spôsobom ponúknuť vedomosti z oblasti objasňovania, formovania medziľudských vzťahov pozitívne orientovaných na život a na riešenie problémov.
Mnohí z nás vidia vo vrahoch chorobných anomálov alebo tvrdých kriminálnikov. Renomovaný evolučný psychológ David M. Buss má ale pre nás znepokojujúce správy: väčšinu vrážd páchajú úplne normálni ľudia.
Táto kniha nie je návod na šťastie, kuchárka, podľa ktorej si za 36 dní upečiete perfektný život. Je to zmes príbehov, vlastných zážitkov a skúseností, myšlienok, inšpirácií a praktických tipov, ktoré vás môžu povzbudiť a pomôcť vám na ceste za krajším, pohodovejším, slobodnejším žitím. Tak ako pomohli mne.
Koncept integrovanej krátkodobej psychoterapie. Čo je dôležité v krátkodobej psychoterapii? Odpoveď na túto otázku nájdu rôzni zameraní psychoterapeuti, psychiatri, psychológovia; zaujme ako začiatočníkov, tak aj pokročilých, psychoterapeutov.
Kniha informuje o diagnostike, etiológii, poradenstve a liečbe sexuálnych porúch u muža. Terapeuti získajú mnohé prakticky orientované podnety pre poradenstvo a liečbu týchto porúch. Ako to zodpovedá frekvencii výskytu, v popredí sú psychicky podmienené poruchy sexuálnych funkcií u muža a psychické aspekty prevažne telesne podmienených sexuálnych problémov.
Být nadaný je bohatství. Ale také rozdílnost, která může vyvolávat pocit posunu, jako bychom nikdy nebyli na svém místě. Jak vědět, jestli jsme nadaní? A lépe tedy uspět ve svém životě? Jak naplno využívat svých schopností a zdrojů? Co když s sebou extrémní inteligence nese vyhrocenou citlivost? A co když může oslabovat a přinášet utrpení?
Kritické uznanie pre knihu Práca so snami v psychoterapii „Táto kniha ponúka priamy a jasne napísaný manuál pre prácu so snami v psychoterapii. Kniha je písaná bez odborného žargónu a je ľahko čitateľná. Pri práci so snami by z nej mali mať úžitok terapeuti a poradcovia rôzneho teoretického zamerania.“ Ernest Hartmann, M.D.
Publikace sleduje v dosud nejkomplexnější podobě problematiku psychologické diagnostiky dětí ve školním věku. Autorky nejprve zkoumají oblast kognitivních funkcí u standardní části dětské populace a v případě diagnostiky mentálně postižených dětí, nadprůměrně nadaných dětí a dětí ze specifického sociokulturního prostředí. V kapitole o tzv.
Hlbinná psychoterapia patrí do rodiny psychoterapeutických metód, ktorých korene siahajú k Sigmundovi Freudovi. Jej moderné súčasnépoňatie, ktoré reflektuje prakticky všetky významné objavy v oblasti psychoterapie, načrtáva táto kniha zrozumiteľným a didakticky sviežim spôsobom.
Slovo mandala znamená kruh v obecném smyslu. V oblasti náboženských rituálů a v psychologii označuje kruhové obrazy, jejich kreslené, malované, plastickén ebo taneční ztvárnění ... jako psychologické fenomény sé spontánne vyskytují ve snech, v jistých konfliktních stavech a u schizofrenie ...
Predložená práca je veľmi potrebným erudovaným príspevkom v oblasti problematiky jedincov s postihnutím (patopsychológie), konkrétne s mentálnym postihnutím. V súčasnosti u nás nie je takáto komplexná publikácia obsahujúca najnovšie poznatky z tejto oblasti. Autor prináša témy, ktoré sú jedinečné.
František Koukolík je lékař, neuropatolog, jenž se zabývá vztahem mozku a chování. Ve své nové knize Já (O vztahu mozku, vědomí a sebeuvědomování) se zaměřil na starou a otevřenou otázku – jak a proč mozek tvoří vědomí a jaký je vztah mozku vědomí a sebeuvědomování.
Autogénny tréning v preklade znamená "sebautvárajúce systematické cvičenie". Vyvinul ho neuro-psychiater a psychoterapeut J. H. Schultz. Ide o prepracovaný systém vnútornej práce s predstavami, pomocou ktorej sa dostávame do stavu prehĺbeného pokoja, uvoľnenia a hypnoidne zmeneného vedomia.
Autorka, psychiatrička praktizující analytickou psychologii v New Yorku, ve své provokativní knize popisuje okolnosti znovunalezení potlačených aspektů archetypického ženství současnými ženami na jejich cestě ke svobodě a celosti.
Populárně naučný americký bestseller o hyperkinetické poruše (ADHD) u dospělých se srozumitelnými formulacemi vyvolává i otázky, zda se to náhodou netýká také vás. ADHD (z angl.
V knize Pojďme spolu snít autorka vysvětluje základní psychoanalytické pojmy srozumitelným způsobem s použitím všeobecně známých literárních příběhů. Vychází při tom z klasické Freudovy pudové teorie se zacílením na oidipovský komplex. Na případech literárně známých postav pátrá po příčinách, které vedly ke zformování psychiky daného člověka.
Zámerom publikácie je objasniť riziká spojené s kyberšikanou a sextingom. Kyberšikana zahŕňa využívanie informačných a komunikačných technológií, ktoré podporujú úmyselné, nepriateľské a často opakované správanie jednotlivca alebo skupiny s úmyslom ublížiť.
Předkládaná publikace se zabývá problémem smyslového vnímání z hlediska obecné antropologie. Jelikož vnímání představuje komplexní problém, je i náš přístup komplexní a zahrnuje několik různých hledisek: kognitivní psychologii, neurofyziologii, fenomenologii, sociokulturní antropologii, dějiny idejí či uměleckou sebereflexi.
Forenzná psychológia je aplikovaná vedná disciplína, ktorá sa venuje teoretickým i praktickým problémom právnej praxe. Zaoberá sa ľuďmi, ktorí sa stanú páchateľmi, ale i obeťami, prípadne svedkami trestných činov, ako i psychológiou ľudí, ktorí riešia svoje občiansko-rodinnoprávne problémy. Autor publikácie, prof. PhDr. Anton Heretik, PhD.