Někdy může jen jediné slovo rozvrátit rodinu, vzít životu smysl, zničit poslední naději na uzdravení. Jindy může slovo dělat zázraky. Publikace pojednává o tom, jak efektivně používat náš dar řeči. Autor vysvětluje, co dodává slovům sílu a jak si prostřednictvím slov vytváříme nemoci a problémy.
Hodnotí se bohatství množstvím peněz, anebo je v tom jěště něco jiného? Co znamená být skutečně bohatý? Dá se v životě věnovat oblíbené činnosti a přitom být finančně úspěšný? Jak by se mělo chovat k žebrákům? Co stojí za půjčenými penězi?
Kniha Úspech si Ty patrí medzi knihy, ktoré ma najviac pozitívne ovplyvnili. Čítal som ju prvý krát pri založení svojej prvej firmy a okamžite som začal používať rady pána Carnegieho. Dôležité je pre každého si uvedomiť, že ľudia sa zásadne za posledných 2000 rokov nezmenili - v svojej podstate bytia.
Zaujímavá kniha o našom pôvode, rodinných väzbách a podvedomých prepojeniach s našimi predkami. Kniha má neobvyklú formu: prepis školského vyučovania na dané témy. Čo znamená rod? Ako vzniká, ako sa tvorí? Aký je pôvod slova „rod“? Kto sú naši mŕtvi predkovia a ako nás cez naše podvedomie ovplyvňujú. Komunikujú s nami ešte, a ak áno ako?
Manuál pre študentov psychológie. Predkladaná publikácia chce ponúknuť študentom psychológie orientáciu pri spracovaní výskumu, ktorého vyvrcholením je písomná odborná práca.
Kolektív autorov s potešením predkladá novú publikáciu Klinická psychológia, ktorá na Slovensku opäť vychádza po tridsiatich rokoch. Je určená študentom psychológie i ďalších pomáhajúcich profesií (medicíny, ošetrovateľstva, sociálnej práce, špeciálnej a liečebnej pedagogiky a i.
Autor sa zaoberá problematikou komplexne (ale pritom prístupne pedagógom a študentom pedagogiky a psychológie). Jednotlivé kapitoly predkladá z pohľadu súčasných vedeckých poznatkov, s použitím svetovej i domácej literatúry. Výsledky vlastných výskumov a odbornej činnosti, či klinické empirické poznatky zapracoval voľne do textu, ako jeho integrálnu súčasť.
Proč se někteří lidé nedokáží vyléčit a umírají, přestože trpí lehčí nemocí? Jiní však dokáží překonat dokonce takzvanou „nevyléčitelnou“ chorobu a uzdraví se? Proč jedni lidé realizují své záměry rychle a snadno, druzí však potřebují na uskutečnění svých snů celé roky?
Byť človekom znamená dostávať sa do rozporov v súkromí, v spoločnosti, medzi národmi i štátmi. Zároveň to však znamená schopnosť odmietnuť prehnané požiadavky partnerov, ale aj zručnosti zvládať a riešiť konfliktné situácie.
Problematika šikanovania v interpersonálnych vzťahoch mládeže patrí medzi stále aktuálne fenomény pedagogicko-psychologickej teórie i praxe. Záujem o tento fenomén neutícha ani v súčasnosti, nakoľko prejavy agresivity mládeže nie sú na ústupe. Šikanovanie má mnohotvárnu podobu, na ktorú veľmi výstižne a odborne upozorňuje predložená publikácia.
Keď svedomie zaváži. Problém svedomia v existenciálnej analýze.
Skriptá z psychológie.
Drtivá kritika feministické ideologie z pera autora bestselleru ´Základy mužského šovinismu´.
Je život ve vesmíru projevem náhody nebo plánovaného aktu svoření? Mohou být tajuplné osobnosti v našich dějinách mimozemskými návštěvníky kosmické moci? Nespočívá jejich poslání v tom, aby upozorňovali na slepé cesty stvoření? Neobstarávají tito vesmírní vyslanci rovněž genetický materiál k příští záchraně či zušlechtění života na Zemi?
Podle životních prožitků konkrétních osob přehodnocuje autor, profesí klinický psycholog, význam našeho snění pro příští realitu.
Autoři se zabývají vlivem matek na život jejich dětí. Kniha přináší netradiční pohled na úlohu matky při utváření osobnosti každého člověka. Na řadě skutečných příběhů ilustruje pozitivní i negativní dopad mateřské výchovy ve vztahu k matčiným charakterovým kladům i záporům. Kniha je určena pro každého, kdo chce zlepšit vztah s vlastní maminkou.
Dielo týkajúce sa problematiky antisemitizmu bolo prvý raz vydané v roku 1945. I keď základná idea knihy bola hotová už dávnejšie, smutné aktuálne správy nadobudla začiatkom holokaustu. Príčiny nenávisti voči židom prebral Hermann zo svojho originálneho hľadiska prostredníctvom tzv. "pudu pripútania sa".
Autorka nachádza jednu z možných ciest, ktorá pomáha deťom a mládeži s rizikovým vývinom. Jej prístup je originálny, zároveň ekletický, a čo je najcennejšie, s nedoziernou hĺbkou empatie voči deťom a mládeži.
Psychologie byla před rokem 1989 v osnovách právnického studia zcela opomíjena. I přestože právnická profese vykonávaná na jakýchkoli úrovních je především prací s lidmi. O tom svědčí i fakt, že zájem o poznatky z psychologie byl a je u studentů práv značný.
Publikace Forenzní psychologie seznamuje se současným stavem poznání psychologie aplikované na problémy kriminality. Tuto atraktivní disciplínu představuje autorka srozumitelnou formou, používá řadu ilustrací a konkrétních příkladů. Kniha je zpracována jako vysokoškolská učebnice.