Vydavateľstvo PERFEKT vzniklo v roku 1990 ako vydavateľstvo časopisov a kníh populárno-náučnej a vecnej literatúry pre deti, mládež i dospelých.
Asi najvýznamnejšou akvizíciou vydavateľstva bol Vojtěch Zamarovský, najúspešnejší slovenský autor literatúry faktu. Vydanie jeho súborného diela (skladajúceho sa z 13. dielov) je považované za výnimočný vydavateľský počin.
Najúspešnejšou prekladovou knihou je Veľká kniha o matke a dieťati, ktorá vyšla v náklade vyše 500-tisíc výtlačkov.
Vydavateľstvo sa orientuje aj na pôvodné diela vecnej a populárno-náučnej literatúry.
Jednoduché vety a slová na písmenká anglickej abecedy s veselým obrázkom. Bonusom tejto krásnej a veselej knižky je pexeso, pri ktorom sa zabavia všetci, ktorí chcú mať anglickú abecedu v malíčku.
Každý deň by sme sa mali naučiť niečo nové. S obrovskou knihou Superzvedavci, plnou vedeckých poznatkov od začiatku do konca, bude jednoduché toto predsavzatie splniť. Nájdeš tu na každý deň v roku jednu otázku aj s odpoveďou a k tomu kopu zábavných ilustrácií. Kniha vo formáte XXL je výborná na chvíle strávené spoločne (bez rozdielu veku) a podnietenie zvedavosti.
Pri príležitosti 200. výročia narodenia Andreja Sládkoviča vychádza kniha, v ktorej čitateľ na jednom mieste nájde dve vrcholné diela tohto štúrovského básnika. Láska k žene a súčasne láska k národu. Marína spája obe vášne v básnickej skladbe z roku 1846.
Edícia Múzy prináša dnešným čitateľom šiesty príbeh z gréckej mytológie strhujúce rozprávanie o osudoch princa Perzea, ktorého život sa začal rozsudkom smrti. Statočnosť, múdrosť a láska dávajú človeku silu čeliť osudu a stať sa naozajstným hrdinom.
Už pri prečítaní názvu si niektorí dajú otázku, či ide o skutočné príbehy, alebo o autorov výmysel. Vyšetrovateľ by povedal, "prípady sa stali". Možno iným osobám, ako autor uvádza, možno v inom čase, ale v každom prípade sa udiali v obci, do ktorej sú zasadené.
Autor, profesor Čižmár, venoval štúdiu a napísaniu diela desiatky rokov, niet divu, veď dejiny matematiky v takomto rozsahu a hĺbke spracovania na Slovensku doteraz knižne nevyšli. Text rozdelený do jedenástich kapitol prináša pohľad na kráľovnú vied od predhistorickej doby až po súčasnosť.
Je to paráda, že deti chodia do školy na brontosaurovi!
Koľko detí bývalo v rodine? Kde ľudia žili? Používali sa vidličky a nože? Aké mená boli najčastejšie? Ako sa deti obliekali? S čím sa hrávali? Ako to bolo so školou?
Román Bystríka Šikulu KVET MEDZI PRIEPASTAMI zachytáva obdobie od začiatku 90. rokov minulého storočia po súčasnosť. Spoločenské udalosti troch desaťročí sú však "iba" literárnymi kulisami a časopriestorovými súradnicami osobného príbehu učiteľa vyrovnávajúceho sa po rozvode s podvodmi na strednej škole a prehlbujúcim sa ľúbostným vzťahom k svojej žiacke.
Etické správanie lekára k pacientovi sa posudzuje zvlášť citlivo. Základy etického správania dostáva mladý človek už v rodine a o zásadách korektného prístupu lekára k pacientovi sa dozvedia študenti medicíny počas štúdia na lekárskej fakulte. Podstatou lekárskeho snaženia je zásada pomôcť a neuškodiť.
Chcete vedieť, prečo ježibaba používa metlu ako dopravný prostriedok? Čo je také odlišné na Margarétkinej metličke Grétke? A čo zábavné sa stane, keď malá ježibaba Margarétka vyrazí do mesta na prax? Ste pripravení na jazdu na metle s malou ježibabou? Príďte sa pozrieť na túto nádhernú kúzelnú šou!
Kniha prináša čitateľovi vzrušujúce príbehy, informácie a obrázky Bratislavy z 18. storočia. Toto storočie sa začína morovou epidémiou, počas ktorej zahynulo v Bratislave 2 000 ľudí. Celkovo ich v Bratislave žilo 6 000. Na konci storočia však mesto malo už 30 000 obyvateľov. Bratislava bola korunovačným mestom Uhorska.
Systematický a ucelený prehľad najdôležitejších námorných bitiek naprieč dejinami poteší všetkých milovníkov vojenskej tematiky. Pridanou hodnotou sú súvislosti, ktoré ozrejmia mnohokrát prekvapivý dejinný vývoj a dokazujú, že aj bitky na mori zásadne ovplyvňovali históriu.
Básničky pre deti.
Viac ako tridsať vzácnych osobností, dnes známych z televíznej obrazovky, printových médií, literatúry či verejného života, žurnalistov, vedcov, pedagógov, umelcov a kultúrnych pracovníkov spomína na pôsobenie pedagóga a vedca, zakladateľa výskumu slovenskej žurnalistiky Fraňa Ruttkaya.
Autor Tarzana Edgar Rice Burroughs nikdy nebol v Afrike. Karl May sa dostal do Ameriky až po uverejnení Vinnetoua. Podľa ich vzoru vrchný inšpektor Jacques Clouseau ani advokát Perry Mason nemali nutkanie navštíviť Slovenskú republiku, no život sa s nimi nemaznal. Na Slovensko ich zaviala služba Európskej únii. Bolo to tak.
Ktorý kráľ mal dvanásť žien? Aké vzťahy mali Svätopluk s Metodom? Prečo majú mestá v názvoch stredu, štvrtok a sobotu? Z čoho mali uhorskí králi najviac peňazí? Ako to bolo s prvou uhorskou univerzitou? Ktorí panovníci boli u nás najobľúbenejší? Toto a ešte oveľa viac sa dozvieš z knihy, ktorou ťa pútavo prevedie známy slovenský historik Matúš Kučera.