Kniha Satanova církev od Julese Boise je známá celému okultnímu světu. Je na ni odkazováno v řadě okultních děl a velice často je z ní citováno pro barvité fráze a osobitý styl vyjadřování autora. Obsah tvoří řadu velice zajímavých témat včetně uceleného pohledu na Satanovu církev, černé mše, sabaty či inkuby a sukkuby.
Prvních jedenáct kapitol Bible patří k nejznámějším biblickým pasážím. Není proto divu, že o příbězích popisujících stvoření, konflikt Kaina a Ábela, potopu a stavbu babylónské věže existuje tolik falešných domněnek a roztodivných interpretací.
Učebnice kontrapunktu a fugy Antonína Rejchy byla vydána v Paříži ve dvou svazcích v letech 1824 a 1826 pod názvem Pojednání o pokročilé hudební kompozici (Traité de haute composition musicale). Českému čtenáři předkládáme český překlad této dobové učebnice v jednom svazku pod názvem Pojednání o kontrapunktu.
V knihe sú zhrnuté už raz publikované, ale i nepublikované literárne príspevky na tému Dante a jeho dielo od literárneho vedca Júliusa Pašteku. Danteho v svojich prácach osvetľujú ako autora Božskej komédie z rôznych strán, s informačným i obranným zámerom.
Svätý Ján od Kríža (1542 – 1591) pochádza zo Španielska. Životopis tohto veľkého mystika a básnika je napísaný triezvo a vecne, ale predovšetkým pútavo a dramaticky.
Autor zachytil přístup osvícenské společnosti druhé poloviny 18. století k problematice ďábla.
Keď veriaci začnú objavovať poklady a bohatstvo obsiahnuté v Eucharistii, stane sa pre nich tou najúžasnejšou udalosťou, čo by azda ani nikdy nečakali. Pán túži po tom, aby sa sväté prijímanie ako vzácny poklad, zdroj milosti a nevyhnutný pokrm ocitlo na tom najdôležitejšom mieste v živote veriaceho.
Respekt ke vrozené spiritualitě dětí a snaha pomoci jim, aby vlastní zvědavostí a představivostí objevovaly tajemství a radost z Boha, jsou hlavní principy charakterizující metodu Hraní s Bohem (angl. Godly Play), která je založena na montessoriovské pedagogice.
Legenda o sv. Terezke pre deti.
Boh k nám prichádza a dáva sa nájsť tým, ktorí ho hľadajú. Milosť obrátenia je niekedy výsledkom dlhodobého procesu, inokedy stačí prekvapujúce stretnutie s „druhým“ svetom len na pár sekúnd. Milióny ľudí po stretnutí s Ježišom Kristom zažili vo svojich životoch neuveriteľnú premenu.
Nezvyčajná publikácia štyroch Evanjelií v spišskom nárečí nie je iba náboženským, ale aj osobitným literárnym dielom, ktoré aktívne prispieva k riešeniu filologických a dialektologických otázok a zároveň podporuje hrdosť Spišiakov na svoju minulosť a kultúrne, duchovné a jazykové bohatstvo regiónu.
Avšak, musím si priznať aj ja, kňaz, že keď tak stojím so zviazanými rukami pred tým davom, nie som úplne nevinný, ako Ježiš.
Ježiš prechádza cez ulice sveta a berie na seba naše strachy, naše problémy a bolesti.Svojím krížom sa spája s obeťami násilia, s nevinnými a bezbrannými, spája sa s rodinami, ktoré prežívajú ťažkosti, spája sa s matkami a otcami, ktorí plačú nad svojimi deťmi... (Pápež František)
Tato kniha se ještě částečně vrací k některým dřívějším tématům – je zde pasáž věnovaná zkušenostem čtenářů s implantátem, ale také další informace o karmě, léčení a více informací o vzestupu, zodpovědnosti a mnohém dalším.
Spiritualita se na počátku 21. století opětovně dostává do popředí zájmu. Její současné oživení zejména v podobě nenáboženské (neinstitucionalizované) spirituality, a zároveň i narůstající zájem o toto téma ve vědě, je třeba brát vážně. Trend návratu duchovnosti je čímsi zásadním, co se projevuje jako znamení ducha doby.
Dlhoočakávaná reedícia obľúbeného životopisu Svetlo z Lisieux z pera veľkej osobnosti akou bol Anton Hlinka. „Príbeh hriešnice, ktorá sa obrátila a umrela smrťou lásky“, ako Terézia neskôr nazvala svoju autobiografiu je pôsobivý a inšpirujúci aj dnes.
Catalina Rivas je bolívijská mystička, ktorej sa už viac ako dve desaťročia vždy na Veľký piatok otvárajú stigmy. Hoci nemá ani stredoškolské, ani teologické vzdelanie, najhlbšie teologické pravdy vyjadruje bezprostredne a pozoruhodne jednoducho.
Bude konec světa? Fáma nebo skutečnost?
Předpověď pro jednotlivá znamení, kterých je podle keltské astrologie třicet šest, na rok 2011.
Fascinující text francouzského filosofa Gillese Deleuze přehýbá Leibnizovy barokní koncepce do naší epochy poznamenané podobně jako baroko ztrátou racionalistických a pozitivistických jistot, a z mnohých perspektiv nahlíží na zásadní problémy uspořádání světa, jako jsou například otázky duše, Boha, potenciality, singularity či mnohosti.