Autorka nám predstavuje posvätné miesta v keltskej duchovnej tradícii: nekonečný uzol, znamenie kríža, štíty hôr, studne, pramene a lesy, križovatky, hranice a prahy, – ich posvätnosť spočíva v dotyku viditeľného s neviditeľným.
Až na dno ľudskej duše nás zavedú texty kardinála J. Ch. Korca. Odkrývajú nám absolútny základ ľudskej bytosti. Dno duše je miesto, kam akosi neradi vstupujeme, ba niektorí tam vôbec nechcú ani len nazrieť. A práve tam, tam ide o všetko – ide o život. Život terajší i večný. A my predsa chceme žiť, a to isto večne.
Aj v tomto zväzku ide J. Ch. Korec s nami až na dno našich duší. Dotýka sa ich samotných základov. Ponúka nám ich obnovu či prvotnú výstavbu. Môžeme tak spoznať stav nášho vnútra, pochopíme celú našu biedu, ale aj východiská z nej. Z toho dna našich duší sa odrazíme očistení do života, v ktorom budeme mať túžbu a silu žiť tak, ako to 24.
Autor identifikuje príčiny našich smútkov a svojimi textami uzdravuje naše ubolené, ustráchané, zneistené vnútro. Vyzýva nás k lepšiemu poznaniu seba samých, k pravdivej láske k sebe i k svojmu okoliu. Jeho reč je rečou srdca, ktorej ak chceme, určite porozumieme a staneme sa šťastnejšími ľuďmi.
Štvorzväzkové dielo Kamila Mečiara prináša krátke životopisy svätcov a svätíc, tak ako si ich pripomíname podľa cirkevného kalendára. Ich životy sú veľmi rozmanité, ale jedno majú spoločné: všetci uvedomele kráčali za Kristom, za jeho učením.
V časoch, keď Ján z Boha žil, nazývali jeho dielo jednoducho „domom pre chudobných, chorých a rozumu pozbavených ľudí“. Vybudoval starostlivosť založenú na skutočnej bratskej láske. Životný príbeh tohto svätca je veľmi silný a pútavo napísaný.
Príbeh o prekonávaní strachu prináša nevtieravé poučenie a spoznanie životnej pravdy. Rodičom slúži ako pomôcka pri výchove, deťom sprostredkúva radosť.
Naplň si hlavu šťastnými myšlienkami, srdce zmierlivosťou a ústa smiechom a zasa bude všetko dobré. Šťastie sa rodí v srdci človeka, je živené láskou a tú nemožno kúpiť. Slová moderného Františka, ako prezývajú Phila Bosmansa, vyžarujú dôveru a radosť.
Sv. Hanibal Mária Di Francia (1851 - 1927) založil Rehoľu rogacionistov Srdca Ježišovho. Už viac ako 100 rokov existuje jej mužská a ženská vetva: bratia rogacionisti a dcéry Božej horlivosti.
Ústav dejín kresťanstva na Slovensku v spolupráci s vydavateľstvom LÚČ touto edíciou predkladajú záujemcom stručnou, ale vedecky dokumentovanou formou menej známe, kontroverzné, zamlčované a neraz falšované historické témy a ich účelovo podmienené interpretácie, ktoré sa odrážajú na súčasnom myslení mnohých a podmieňujú spoločenské dianie v našom národe.
Každý človek je chránený neviditeľnými duchovnými bytosťami, ktoré sú pripravené pomáhať mu a viesť ho. Autorka vám ich vo svojej knihe podrobne a živo predstaví. Aby ste s nimi mohli nadviazať vedomý vzťah, inšpirujte sa množstvom spôsobov, cvičení a námetov, ktoré tvoria podstatnú časť knihy. Uvidíte, že vo vašom živote nastanú výrazné zmeny k lepšiemu!
"Kniha Drinské mučenice, v ktorej som ako svedok opísal mučeníctvo piatich rehoľných sestier z Kongregácie dcér božskej lásky v decembri 1941 v Goražde v Bosne, nechce nikoho obviňovať, nechce pranierovať žiadny národ a žiadne vojsko. Je odsúdením nenávisti, zla a surovosti človeka.
Slovanské obyvateľstvo od začiatku 9. storočia začalo prijímať kresťanské náboženstvo. Tento integračný proces podmieňoval etnickú diferenciáciu a dosiahol mimoriadnu intenzitu v 9. storočí utvorením renofeudálneho štátneho útvaru, zvaného Morava.
Darčeková knižočka s citátmi zo Svätého písma predstavujúcimi "dopravné značky" na ceste života.
Tělo zkouší vyloučit nejen jedy ze životního prostředí, stravy, ale i takové, které vznikly produkcí špatných myšlenek, pocitů a činů. Vylučuje je pomocí vhodných orgánů nebo se je snaží spálit horečkou. Co se stane, když se to nezdaří, vypráví tato kniha.
Zatímco text se snaží přiblížit logiku a zákonitosti vesmíru, vyjad řuje obraz jeho krásu a vnitřní náboj. Jen z obou těchto pramenů lze vytvořit přístup, o kterém věděl už filosof Kant, který obdivoval "hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně".
Kniha podáva autentický obraz doby, tzv. normalizácie, so všetkými formami boja proti Cirkvi na Slovensku. Desiatky predvolaní na "Februárku", odpočúvanie bytu, zákazy vykonávania kňazského povolania, tvrdá práca robotníka boli dostatočné dôvody na to, aby sa J. Ch. Korec po návrate z väzenia necítil ako na slobode.
Táto kniha predkladaná pozornosti slovenského čitateľa pod názvom UNA SANCTA predstavuje súbor spisov Vladimíra Sergejeviča Solovjova o otázkach jednoty kresťanstva a ekumenizmu.
Pier Giorgio sa narodil roku 1901 v bohatej rodine v Taliansku. Mohol bezstarostne žiť, zabávať sa, on sa však rozhodol, že bude radšej banským inžinierom, aby mohol stáť po boku tých, ktorí na tom boli najhoršie. Bol dynamický, plný života. Mal rád prírodu a poéziu. Bol nadšeným turistom a horolezcom.