Od smrti po narodenie. Naopak. Spiatočka. Cez spätný tok času sledujeme osobný príbeh obyčajného človeka. Jeho osobné dejiny. A tak trochu aj dejiny Maďarska. A tak trochu aj naše. Autorovi sa podarilo presne zachytiť tragikomickú absurditu života súčasnosti a nedávnej minulosti. V Maďarsku sa kniha stala obrovským hitom a predala sa vo veľkom náklade.
Božská komédia patrí medzi najdôležitejšie diela svetovej literatúry a Dante je považovaný za otca talianskeho jazyka. Napísal ju pravdepodobne v rokoch 1304 1307 a 1321. Dante bol presvedčený, že má poslanie ukázať ľudstvu cestu obnovy a spásy.
O tom, jak zásadní může být proměna, která provází přechod ženy do mateřství, ve své osobní zpovědi neobyčejně upřímně zaznamenala Soňa Kolmanová. Její introspektivní kniha provází čtenářky a čtenáře obdobím Sonina mimořádného osobního poznání a zrání v čase těhotenství, porodů a raného mateřství.
Kniha Nesvatí svatí vypráví o světě, z nějž se příchozímu nechce vrátit zpět. O světě klášterů a mnichů, o hledání a nalézání, o zápasech a protivenstvích. Setkáme se tu i s humorem, se situacemi, které mají do šablonovitých představ o církevním životě daleko. Desítky příběhů skládají pestrou mozaiku náboženského života současného Ruska.
V románe Pán Mrzút rozohráva príbeh lásky, nevery a žiarlivosti a inovatívnou formou prináša do brazílskej literatúry tému postavenia ženy v spoločnosti. V centre jeho pozornosti stojí žena, ktorá sa nenechá komandovať, má svoj vlastný názor, čím výrazne narúša spoločenský konzervatívny poriadok.
Tam v diaľke, v údolí pod voňavým lesom, kde býva ticho a pokoj, tam by mal byť láskavý domov pre jedno nevinné malé dievčatko... Otec, mama a Amelie... Dokonalý trojuholník, dokonalá rodina na dokonalom mieste. Kto je však v skutočnosti Amelie? A kto sú jej rodičia?
Kniha je napínavým príbehom z druhej polovice 20. storočia, obdobia, keď boli zo Sovietskeho zväzu vysťahúvaní sovietski občania židovského pôvodu. Ešte pred ich vysťahovaním prebiehali zložité a zdĺhavé rokovania medzi sovietskymi a izraelskými predstaviteľmi.
Silný a tragický príbeh o postavení žien v tradičnej mozambickej spoločnosti, ktorý vychádza zo skutočných udalostí a životných skúseností autora počas kariéry biológa. Vo fiktívnej mozambickej dedinke Kulumani sa ženy často stávajú obeťami krvilačných levov.
Psie dni: Prvotina Psie dni, očarila najmä mladých čitateľov, pre ktorých tieto poviedky predstavovali slnečný svet slobody, vystihovali nejakým spôsobom citovo-intelektuálne rozpoloženie mladých ľudí a ich náladu. Patagónia: "Mladý hrdina novely Patagónia hocičo hrá - výtržníctvo, recesiu, ležérnosť - ale veľmi dobre vie, čo chce.
Koniec hry: Kriminálno-psychologicko-spoločenský román z obdobia socialistickej normalizácie, kde zločinom nie je samotná vražda, ale porucha ľudskosti v človeku. Hlavný hrdina zabíja svoju manželku, pretože sa nedokáže vyrovnať s jej odlišným pohľadom na svet. V absolútnej väčšine kriminálnych či detektívnych románov ide o peniaze.
Kniha drobných textů Jiřího Jírovce volně navazuje na jeho předchozí vydanou knihu Mé přítelkyni. Autor se probírá svým životem a zaznamenává věci a děje tak, jak mu je osud naservíroval. Se skromností jemu vlastní vypráví své postřehy ze života, postřehy které jsou prosáklé člověčinou.
Románovo ladený príbeh vojnového letca Jozefa Modrovicha podáva obraz množstva dôležitých a interesantných udalostí osudného povstaleckého leta a jesene 1944, počnúc prípravami povstania v Leteckej škole slovenských vzdušných zbraní, cez sformovanie Kombinovanej letky leteckej skupiny povstaleckej armády, až po jednotlivé boje a osudy povstaleckých letcov...
Asne Seierstad necúva pred žiadnou ťažkou témou. Dva týždne po teroristických útokoch na veže Svetového obchodného centra odchádza do Afganistanu, aby spoznala život bežných Afgancov. Hrdina jej reportážneho románu Kníhkupec z Kábulu dvadsať rokov viedol malé kníhkupectvo v centre hlavného mesta. Nezáležalo mu na tom, či boli pri moci komunisti alebo Taliban.
Život z tisícov kúskov skladačky. Bola taká komplikovaná ako skladačka zložená z tisícov kúskov a ja som tieto kúsky musela nájsť a pospájať ich dokopy, píše o svojej matke Angelika Schrobsdorff. Kúskami skladačky sú pre ňu listy, fotoalbumy, spomienky priateľov a neskôr ich spoločne prežitý život.
Jednoho slunného nedělního odpoledne v jižní Kalifornii se Bert Cousins nezván objeví na oslavě křtin Franny Keatingové a navždy tím změní životy dvou rodin.
Taky se pokaždé zdráháte volat domů, a přesto chcete v očích rodičů zůstat dobrým dítětem? To už dnes snadno dokážete. Chcete zazářit na seznamce, aniž byste kdy museli napsat jediné slovo?
Román u nás už dobře známého amerického spisovatele. Osudy několika sympaticky pošetilých postav, zavátých do Brooklynu z různých částí Spojených států i světa, se v něm vzájemně střetávají a prolínají v posledních letech 2. století.
Kniha Mysli na nesmysly obsahuje osm povídek, z nichž některé byly zveřejněny na blogu www.businesscoffee.cz. V knize však najdete jejich pokračování. Do každé povídky se promítají partnerské, rodinné i přátelské vztahy. Hlavní postavy se ocitají v krizových situacích, jsou postaveni před životní rozhodnutí a neví, jak z toho všeho ven.
Kniha Koukej, bude to oukej nenavazuje na první povídkovou knihu Mysli na nesmysly, ale v lecčems jsou si podobné. Jde především o nás, obyčejné lidi postavené před zásadní životní rozhodnutí. Osud se s nimi nemazlí a budoucnost je pro ně všechno, jenom ne růžová. Nedaří se jim v práci, rodinném ani milostném životě. Tahle kniha je o tobě. O nás všech.
Ako žiť život plný zázrakov? Sú zázraky len súčasťou našej fantázie? Čo oživuje zázraky v nás?