Andělská knížka je připomenutím bytostí symbolizujících lásku, laskavost a dobrotu, ke kterým se lidé obracejí už celé věky a představují si je v různých podobách od vzdušných zářivých tvorů, po buclaté andílky.
Postav dom, zasaď strom, sploď deti a znič každého, kto sa pokúsi ohroziť šťastie tvojej rodiny. Kam až siaha túžba po rodinnom šťastí? Kde sú hranice rodičovskej lásky?
Kniha povídek, ve kterých se mísí prvky modernizmu s tradičními čínskými literárními technikami, je sondou do života celé jedné skupiny přistěhovalců. Spisovatel mistrně vyjádřil svůj soucit nad plynutím času a cyklickým během historie, v němž se neustále střídá vzestup a pád.
Autor se proslavil povídkami o hořkém životě vesnických lidí, z nichž mnohé byly zfilmovány (včetně stejnojmenné povídky, po níž je pojmenována celá tato sbírka). Pracoval nejprve jako učitel na základní škole, později jako redaktor v rozhlase, filmový režisér a scénárista, několik let též působil v reklamním průmyslu.
Má svojské metódy a jeho pracovným nástrojom je šikovný jazyk. Je to najlepší opravár vzťahov a osobný kouč, akého si môžete najať. Pracuje pre Kliniku lásky a jeho nenávisť k názvu firmy je rovnako silná ako jeho láska k alkoholu. Nosí kvalitné saká, baví ho hazard a na želanie vám uvarí čokoľvek.
Krásna spisovateľka Sara, s francúzsko-slovenskými koreňmi, úspešne rozbieha svoju kariéru v New Yorku. Ale hoci má šťastie v pracovnom živote, v láske sa jej nedarí. Nesie totiž so sebou temné tajomstvo, ktoré jej nedovolí nadviazať bližší vzťah k mužom. Aj ich miluje, aj ich nenávidí zároveň.
Natália žila obyčajným životom tínedžerky. Všetko sa zmenilo, keď zažila obrovské sklamanie v láske, ktoré však neostalo bez následkov... Matka ju kvôli tehotenstvu vyhodí na ulicu, kde prežíva zo dňa na deň. Natália zatrpkne a zanevrie na celý svet. Znenávidí matku, ktorá ju vyhodila.. Priateľa, ktorý ju okašlal..
Dr. Eben Alexander v knihe predstavuje realitu večnosti a odhaľuje našu pravú, duchovnú identitu. Vychádza z tvrdení starovekých mudrcov, súčasných vedcov i bežných ľudí, ktorí mali hlboké duchovné zážitky. Keď vyšla kniha Pohľad do večnosti, čitatelia ho kontaktovali, aby mu povedali, že jeho zážitok na prahu smrti sa nemohol odohrať tak, ako ho opísal.
Dannyho rodina žije vo Švédsku. Otec mu v detstve často rozprával o predkoch a o rodinnom poklade, ktorý údajne pred odvlečením do koncentračného tábora zakopal na svojom pozemku Dannyho prastarý otec. Rodinný príbeh teraz rozpráva aj jeho synovi, deväťročnému chlapcovi, v ktorom príbehy o rodine, ale predovšetkým o poklade prebudia zvedavosť a túžbu poklad nájsť.
Kto čítal prvú časť svetoznámej trilógie Krokodílie žlté oči, určite neodolá a siahne aj po jej druhej časti. Napínavé zápletky a nečakané zlomové situácie vás udržia v napätí od začiatku až do konca. Veď kto by nebol zvedavý, či náhodou aj v tomto príbehu nie je vrahom záhradník?
Podobně jako v předchozích publikacích Pavly Frýdlové - Ženská vydrží víc než člověk, Ženám patří půlka nebe, Ženy mezi dvěma světy, Ženy odjinud - vypráví svůj životní příběh deset žen.
V prvním svazku jsou povídky uveřejňované v časopisech, kalendářích a také z rukopisů, v nichž je smysl pro krásu, víru, lásku, spravedlnost a cit. Věříme, že podle čtenářského zájmu mohou napomáhat také k duchovní obrodě našeho národa, což je velmi potřebné.
Táto kniha je spracovaná originálne. Nielenže vo vás vyvolá všetky druhy emócií, ale šokuje aj svojou atypickou koncepciou. V prvej časti vám naše ľudské príbehy rozprávajú veci okolo nás, odľahčene, s chytľavým, ba až návykovým humorom. Potom príde predel, keď vám sama autorka odporučí, aby ste knihu nečítali ďalej.
Prozaický debut Igora Hochela Muchy (v treťom roku okupácie) ponúka čitateľom príbehové poviedky, ktoré zachytávajú krátky životný úsek protagonistov, poväčšine jednu zvláštnu udalosť v ich každodennom bytí. Autor sa opiera o realitu, avšak reálne ozvláštňuje prvkami absurdity, záhady či iracionality.
Ťažký príbeh, napísaný ľahkým perom! Skutočný príbeh atraktívnej lekárky, ktorú si po jej osobnom zlyhaní, podal sám život. Za čo si v živote môžeme sami a čo jednoducho zvalíme na osud? Pútavý román o tom, že život nie je chlap a šanca na druhé rande už nemusí prísť. NIKDY!
Chudobná vdova Rút bez blízkych citových väzieb s rodinou, z ktorej vzišla, opúšťa svoj ľud a odchádza so svojou milovanou hebrejskou svokrou Noemi do Izraela. Pomáha jej obnoviť dom, z ktorého Noemi pred rokmi odišla spolu s manželom a dvoma synmi, o ktorých ju neskôr obrala smrť.
Žijeme v spoločnosti, v ktorej sa podľa posledných odhadov každoročne rieši viac ako 500 prípadov sexuálneho zneužívania a domáceho násilia. Okrem vysokého čísla znepokojuje aj to, že nezanedbateľná časť obvinení sa ukáže ako vykonštruovaná a neopodstatnená a naopak, mnohé opodstatnené prípady sa zľahčujú a pred súd sa nikdy nedostanú.
Tuto povídkovou knížku by autorka ráda položila na noční stolek starým paním, kterým uletělo spaní... Babičky nejsou v samotě samy: bdí s nimi jejich paměť. Mají ve své hlavě paměťové klubíčko - a z něj se odvíjí život jako natočený film.
Príbeh dvoch osamelých žien, ktoré sú vytrhnuté zo svojich svetov rozličnými okolnosťami, sa odohráva v polovici dvadsiateho storočia v Maďarsku, poznačenom následkami vojny. Autorka odhaľuje mimoriadne zložitý vzťah medzi zámožnou začínajúcou spisovateľkou Magdou a jej tajomnou, vždy odmeranou pomocnicou v domácnosti.
Silne subjektívny, nepochopiteľne životne autentický ráz Slobodovej tvorby, jeho až neznesiteľne intenzívne a sebatrýznivé sebaskúmanie zo všetkých mysliteľných strán, ktoré samozrejme presahovalo aj do skúmania a komentovania fragmentov okolitej reality, a ďalej jeho neviazaný, esteticky nenormovaný, netradičný mix rozprávačských a sujetovo-kompozičných postupov so